در میزگرد خبرگزاری فارس مطرح شد

جنبش دانشجویی برای حل مشکلات جامعه نیاز به نگاه تخصصی دارد

نمایندگان تعدادی از اعضای تشکل‌های دانشجویی که توانسته‌اند با ورود تخصصی به مسائل به دستاوردهای موفقی برسند در میزگرد« ضرورت نگاه تخصصی تشکل‌های دانشجویی به مسائل کشور» در خبرگزاری فارس به بحث و گفت وگو در این رابطه پرداختند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / اخیرا برخی از تشکل‌های دانشجویی توانسته‌اند با ورود تخصصی به مسائل و مشکلات جامعه تاثیرگذاری بسیاری داشته باشند و در بسیاری از حوزه‌ها نیز این مسئله باعث حل مشکلات بزرگی شده است. در همین راستا و با توجه به اهمیت این موضوع میزگردی با عنوان « ضرورت نگاه تخصصی تشکل‌های دانشجویی به مسائل کشور» در خبرگزاری فارس در همین رابطه برگزار شد و نمایندگان تعدادی از اعضای تشکل‌های دانشجویی که توانسته‌اند با ورود تخصصی به مسائل به دستاوردهای موفقی برسند به بحث و گفت وگو در این راستا پرداختند.

 

* لزوم تشکیل مجمع هماهنگی دانشجویی در حوزه مطالبه تخصصی

امیرمحمد رضایی عضو مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در ادامه این میزگرد گفت: در رابطه با اینکه تشکل‌های دانشجویی چرا به صورت تخصصی به مسائل ورود نمی‌کنند دلایل مختلفی دارد یکی اینکه ذهنیت، باور و فکر مردم و گروه‌های دانشجویی و تلقی‌ای که از فعالیت‌های دانشجویی دارند یک تلقی سیاست‌زده است.

رضایی افزود: به همین دلیل انتظاری که در آنها به وجود آمده این است دانشجو به یکسری کار سیاسی، تبلیغاتی و جناحی معطوف شود که البته تا حدی موجه است که دانشجو را تا حدی جذب کند چون فعالیت‌های سیاسی ذاتاً فعالیت‌های جذب‌کننده‌ای هستند و از طرفی هم قابل دسترسی‌ترند و از طرف دیگر یکسری افراد سیاسی هم حمایت می‌شوند.

وی ادامه داد: یک عامل دیگر هم که باعث ایجاد رخوت می‌شود برای اینکه تشکل‌های دانشجویی به کارهای تخصصی ورود نکند این است مطالبه‌گری‌های آنها به نتیجه نمی‌رسد. به فرموده رهبر انقلاب تشکل‌های دانشجویی در مواقعی که از یک کار تمیز و بی‌خلل دور می‌شوند موجب می‌شوند که مطالبه آنها به نتیجه نرسد.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: دلیل بعدی که موجب می‌شود برخی مطالبات تشکل‌های دانشجویی در حوزه‌های تخصصی به نتیجه نرسد این است که ما از برنامه‌های جذاب و هنری تا حد زیادی استفاده نمی‌کنیم. عامل دیگر این است که ارگان‌های بالادستی شناخت درستی به وظایف دانشجویان ندارند و برای آنها جدی تلقی نمی‌شود که اولاً این وظیفه دانشجو است و دوماً به دانشجو فرصت دهند حرفش را ابراز کند.

عضو مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت تأکید کرد: به اعتقاد ما تشکل‌های دانشجویی باید تا حدی از تولید محتوا فاصله بگیرند و به یکسری مراکز و شبکه‌های علمی متصل شوند. در شرایط فعلی که در اوضاع اقتصادی به شرایط پیچیده‌ای رسیدیم تشکل‌های دانشجویی باید اولاً سمت طرح‌ها، مسائل و موضوعاتی روند که اولویت درجه یک کشور و مردم است و دوماً موضوعی که انتخاب می‌کنند چند تا هدف را دنبال کند.

 

عضو مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت تأکید کرد: به طول مثال طرح مالیات بر عایدی سرمایه یکی از این طرح‌هاست که ما در حوزه بازار مسکن آن را پیگیری می‌کنیم که باعث کاهش قیمت مسکن هم می‌شود و از طرفی هم می‌تواند به زوج‌های جوان برای خرید خانه کمک کند

رضائی گفت: متأسفانه گاهی دیده می‌شود تشکل‌های دانشجویی خیلی موازی با هم کار می‌کنند که به نظر من تشکل‌ها باید در اهداف کلان هم‌راستا با هم حرکت کنند حال اگر در جزئیات اختلاف داشته باشند ایرادی ندارد. همین موضوع می‌‌طلبد که ما به سمت  تشکیل یک مجمع هماهنگی دانشجویی در حوزه مطالبه تخصصی برویم.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: برخی اوقات ما با این هدف که داریم نیروسازی می‌کنیم یک تشکیلات عریض و طویلی درست می‌کنیم در حالی که اگر نتوانیم این مجموعه را خوب مدیریت کنیم و رشد دهیم از کار مطالبه‌گری خود باز می‌مانیم به همین دلیل به نظر بنده تشکل‌های پیگیر فعالیت‌های تخصصی باید کارگروهزبده، فشرده و جهادی باشند که بتوانند کار را پیگیری کنند.

رضائی با اشاره به شکل‌گیری مرکز مطالعات بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در سال ۹۱ گفت: این مرکز ۳ هدف داشت، هدف اول طرح مسائل اقتصادی در سطح دانشگاه، دوم جذب و جهت‌دهی دانشجویان دغدغه‌مند و علاقمند و هدف سوم مطالبه‌گری در حوزه اقتصادی و اثرگذاری در سطح کلان کشور بود.

وی با اشاره به برنامه‌های مختلف این مرکز تصریح کرد: در این مرکز در ابتدا اولویت‌ها مشخص می‌شود، در ادامه از کارشناسان دعوت می‌کنیم و به بررسی مسائل می‌پردازیم، به طور مثال در بحث وام ازدواج در سال۹۳ با پیگیری‌های صورت گرفته وام ازدواج از ۳ میلیون به ۱۰ میلیون برای هر فرد رسید. 

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های آینده این مرکز گفت: در آینده ما بحث سوئیفت و پیام‌‌رسان‌های مالی بود و دیگری بحث مالیات بر عایدی سرمایه به طور خاص در بازار مسکن را پیگیری خواهیم کرد.

* جنبش دانشجویی برای حل مشکلات جامعه نیاز به نگاه تخصصی دارد

فرزان قاسمی مسئول کمیته دیپلماسی اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) هم در این میزگرد گفت: ما در حوزه ورود تخصصی تشکل‌های دانشجویی به مسائل در ابتدا باید ببینیم وظیفه جنبش دانشجویی چیست، وظیفه جنبش دانشجویی میان مردم روشنگری و گفتمان‌سازی و به خط کردن آحاد و جامعه برای یک حرکت اجتماعی است.

وی ادامه داد:‌ جنبش دانشجویی در این حرکت طایه‌دار سپاه است و در ردیف اول سپاه که همه چیز را تعیین می‌کند، قرار دارد. شهید بهشتی هم در این رابطه می‌‌فرماید که دانشجو موذن جامعه است و اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود.

 مسئول کمیته دیپلماسی اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) ادامه داد: وقتی جنبش دانشجویی بخواهد به عنوان پیشران محرک‌های اجتماعی انجام وظیفه کند لازم است پشتوانه علمی داشته باشد و وقتی این پشتوانه علمی برای انها فراهم باشد تأثیرپذیری از جو روانی و سیاسی به هر طریقی که در جامعه صورت می‌گیرد روی فردی که علمی کار کرده تأثیری ندارد و سیاست‌زدگی از کار جنبشی این دانشجو محو می‌شود.

قاسمی با اشاره به نگاه صفر و یکی در جامعه به مسائل گفت:‌ وقتی ما یک نگاه علمی و تخصصی به مسائل داشته باشیم این نگاه صفر و یکی به این صورت نخواهد بود.

وی ادامه داد: در خیلی از مسائل به دلیل اینکه متأسفانه ما بعد از گذشت 4 دهه از انقلاب خیلی از مسائل را سعی می‌کنند به صورت سیاسی حل کنند به مشکل می‌خورند، مثلاً اقتصاد را مقابل مسائل هسته‌ای و منطقه‌ای قرار می‌دهند و بعد می‌گویند برای چرخیدن چرخ اقتصاد باید یک مقدار از چرخش  چرخ سانتریفیوژها را هم کم کنیم.

 

این فعال دانشجویی تأکید کرد: ما برای اینکه بتوانیم این فضا را حل کنیم به یک نگاه تخصصی احتیاج داریم که بتوانند همه مسائل را ببیند ولی در مدیریت کشور یک موضوعی که ظهور می‌کند عده‌ای صرفاً فضای اقتصادی، عده‌ای فضای حقوق بین‌الملل، عده‌ای فقط فضای سیاست خارجه را مدنظر قرار می‌دهند که این مسئله باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

قاسمی با اشاره به کارکرد درست جنبش دانشجویی گفت: جنبش دانشجویی اگر می‌خواهد به دنبال حل مسائل کشور باشد باید بدانند حل مسائل نیاز به یک نگاه تخصصی دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما برای مسائل به دو صورت می‌توانیم کار دانشجویی تعریف کنیم یکی اینکه منتظر بمانیم که اتفاقی رخ دهد بعداً‌ واکنش نشان دهیم یا اینکه فضای کشور را رصد کنیم و قبل از اینکه چالش و بحران در کشور اتفاق بیفتد ما هشدارهای لازم را بدهیم و این مسئله هم نیاز دارد که کار تخصصی صورت گیرد.

 مسئول کمیته دیپلماسی اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به عدم مدیریت دانش در جنبش دانشجویی گفت: در جنبش دانشجویی افراد خیلی زود بازنشسته می‌شوند و ما باید ببینیم تجاربی که دانشجو در فعالیتش به دست آورده درست منتقل شده است یا نه.

وی گفت: ما باید کار را با دید جهادی پیش ببریم زیرا با دید جهادی نه خستگی داریم و نه یأس.

قاسمی در ادامه خاطرنشان کرد: ما در مجموعه بسیج دانشجویی امام صادق (ع) یک مرکز تحقیقات داریم که از نظر تولید محتوا نسبت به جاهای دیگر با یک اختلاف خیلی خوبی پیش می‌رود.

وی گفت: ما نیروی انسانی بسیار خوبی داریم که به ما اجازه داد تشکیلات را گسترش دهیم و این موجب شد حیطه بیشتری از فعالیت‌ها را با کیفیت بالایی پیگیری کنیم. این مجموعه‌ها در حال حاضر مسائل مختلفی را به صورت تخصصی پیگیری می‌کنند.

 مسئول کمیته دیپلماسی اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) ادامه داد: بحث فضای تحریمی حاکم بر کشور هم از مسائل دیگری است که داریم روی آن کار می‌کنیم و راهکارهای مناسبی را هم در این رابطه ارائه خواهیم داد بحث خصوصی‌سازی هم از موارد دیگری است که پیگیر آن هستیم.

قاسمی اظهار داشت: بحث آسیب‌های اجتماعی، مسائل مربوط به حوزه انرژی، بحث بودجه و صندوق‌های بازنشستگی، مفاسد اقتصادی و مباحث مربوط به اشتغال‌زایی و فقرزدایی، مشکلات نظام بانکی و رشد نقدینگی از مسائل دیگری است که توانستیم با استفاده از ظرفیت انسانی موجود در بسیج امام صادق (ع) آن را پوشش دهیم.

 

* عدم ورود تخصصی تشکل‌های دانشجویی به مسائل از دلایل عدم تأثیرگذاری آنهاست

سید احسان حسینی مسئول مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در این میزگرد، گفت: به نظر بنده ما کار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تشکیلاتی را غلط تعریف کردیم. یعنی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعریف ما از کار تشکیلاتی کامل نیست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و این کار تشکیلاتی را به واکنش‌های صرفاً سیاسی محدود کردیم که عمق و تمرکز لازم را هم ندارد.

وی ادامه داد: به طور مثال یک اتفاقی در کشور رخ می‌دهد و تشکل دانشجویی صرفا یک بیانیه شعاری منتشر می‌کند که صرف چنین کاری کافی نیست.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما تا از جنبه سازوکاری و جنبه تخصصی به آن نپردازیم، قطعا مطالبات ما تحقق پیدا نمی‌کند. ما نباید کار تشکیلاتی را صرفا به مطالبه یک‌سری آرمان‌ها خلاصه کنیم. مسلما ما اگر بتوانیم کار تخصصی خود را پشتوانه مطالبات اقتصادی خودمان کنیم، تأثیرگذاری بیشتر خواهد بود.

این فعال دانشجویی تأکید کرد: اینکه ما از عدالت به عنوان یک آرمان نام می‌بریم و لازم است بدانیم برای تحقق عدالت باید چه سازوکاری پیگیری شود و باید راهکارها هم بررسی شود، در صورتی‌که این‌گونه نیست.

 

 

وی افزود: متأسفانه ما در یک فضای سیاست‌زده هستیم و همین موضوع به عنوان الگو استفاده نشده است. به طور مثال احساس می‌کنیم برای بیان یک مطالبه حتما باید یک همایش بزرگ گرفته شود، ولی تا وقتی این فضا باشد، جایی برای پیگیری این‌گونه مطالبات باز نمی‌شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

حسینی خاطرنشان کرد: در دانشگاه‌ها یکسری تشکل‌ها زیرمجموعه یک‌سری انجمن‌ها و اتحادیه‌ها هستند، ولی این تشکل‌ها ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آن‌گونه که باید به صورت تخصصی به مسائل و مشکلات ورود نمی‌کند. به طور مثال دانشجو و تشکل‌ دانشجویی در یک دانشکده کشاورزی نیاز است که به صورت تخصصی مسائل مربوط به کشاورزی را پیگیری کند و اگر آنها مسائل کشاورزی را پیگیری نکند، این موضوع روی زمین خواهد ماند.

مسئول مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران ادامه داد: در تمام تشکل‌های دانشجویی هدف دوستان این است که با تربیت نیروهای خود یک وزیر و یا یک رئیس‌جمهور انقلابی تربیت کنیم، محدود کردن کار تشکیلاتی به نگاه‌های کاملاً ساسی غلط است و ما باید متناسب با کارکرد دانشکده‌ها یک بازتعریف کار تشکیلاتی داشته باشیم که فضا برای این‌گونه مسائل هم باز شود. 

وی خاطرنشان کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما باید به این سمت برویم که متناسب با دغدغه‌ها و اولویت‌های کشور در دانشکده‌های مختلف یک کارویژه تعریف کنیم و آن را هم پیگیری کنیم. کار سیاسی باید باشد ولی در کنار آن باید فضا را فراهم کرد که کارکرد دوستان با توجه اولویت کشور هم مطرح می‌شود.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

حسینی خاطرنشان کرد: در مجموعه‌های دانشجویی مختلف قدم‌هایی درباره ورود تخصصی به مسائل برداشته شده است و یک موجی در این رابطه شکل گرفته است که باید کمک کنیم. این مسئله پیش رود و در دانشگاه‌های مختلف شاهد چنین موضوعی باشیم و اتحادیه‌های دانشجویی هم در این موضوع پیش قدم شوند.

مسئول مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران ادامه داد: جنبش دانشجویی امروز با بحرانی به نام تأثیرگذاری مواجه است که عدم ورود تخصصی به مسائل و مشکلات یکی از دلایل این عدم تأثیرگذاری است.

وی گفت: دو عامل وجود دارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که مطالبات اقتصادی و سیاسی ما به ثمر بنشیند؛ عامل اول بحث پشتوانه تخصصی و کارشناسی و عامل دوم بحث پیگیری، تداوم و تمرکز است و تا زمانی که این ۲ عامل وجود نداشته باشد،‌ مطالبات ما به ثمر نخواهد نشست.

حسینی یادآور شد: برای اینکه ما بتوانیم گفتمان‌سازی کنیم گام اول این است که حرف دقیق و تخصصی بزنیم. ما باید جریان‌ساز باشیم و اولویت‌ها را در پیگیری کنیم.

وی در ادامه با اشاره به شکل‌گیری پویش «نه به FATF» گفت: این پویش هم پشتوانه تخصصی دارد، هم کار را پیگیری می‌کند که همین مسئله موجب می‌شود صدایش شنیده شود.

مسئول مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران با اشاره به شکل‌گیری مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران هم تأکید کرد: این مرکز برای دومین سال است که تشکیل شده و تجربیات موفقی هم که در این سال‌ها داشته‌ایم برای همین ۲ عامل کار تخصصی و پیگیری بوده است.

حسینی ادامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: یکی از کارهایی که همین الان هم داریم آن را پیگیری می‌کنیم بحث دور زدن تحریم‌های نفتی است. ایام تابستان ما روی این مسئله تحقیق کردیم و راهکارهای دور زدن تحریم‌های نفتی را بررسی کردیم، یکی از راهکارهایی که به آن رسیدیم عرضه نفت در بورس بود که خوشبختانه جواب هم داد.

وی خاطرنشان کرد: ما در ابتدا در قالب یک نامه تخصصی به وزیر نفت راهکارهای خود را ارائه دادیم، بعد از آن یک برنامه هم با حضور کارشناسان با عنوان «خواب آشفته نفت» برگزار کردیم. و جلسات متعددی با کارشناسان و نمایندگان مجلس گذاشتیم و در نهایت در فاز آزمایشی یک میلیون بشکه نفت در بورس عرضه شد که این گام موفق بود.

این فعال ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانشجویی اضافه کرد: متأسفانه علی‌رغم اینکه این راهکار جواب داده است، وزارت نفت سنگ‌اندازی می‌کند و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آن را جلو نمی‌برد که البته برای اینکه کاملا این طرح پیاده‌سازی شود نیاز به پیگیری بیشتر دارد. در این راستا کار به جایی رسید که مشاور رسانه‌ای بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا در مقاله‌ای گفت عرضه نفت در بورس راه دور زدن تحریم‌های آمریکا را به دنیا نشان داد.

حسینی اظهار داشت: آقای نوبخت هم اخیرا اعلام کرد که صادرات نفت از یک میلیون بشکه به ۲.۵ میلیون بشکه رسیده است که این نشان می‌دهد عرضه نفت در بورس موفق بوده است، حال با توجه به این مسئله وزارت نفت باید بگوید چرا این مسئله را پیگیری نمی‌کند. باید پرسید با توجه به موفقیت عرضه نفت در بورس در فاز آزمایشی چرا این راهکار برای خنثی سازی تحریم های نفتی و جلوگیری از افت میزان صادرات نفت کشور استفاده نمی‌شود. و وزارت نفت به عنوان متولی فروش نفت کشور چرا پیگیری های لازم برای عرضه سوم نفت را انجام نمی‌دهد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وی گفت: عرضه نفت در بورس به عنوان یک راهکار کوتاه‌مدت مطرح شد و مسلما برای بلندمدت راهکارهای بسیار بهتری داریم که ان‌شاءالله پیشنهاد خواهیم داد.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

حسینی خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نشان کرد: یکی از مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که فضای رسانه‌ای کشور با تشکل‌های دانشجویی که به صورت تخصصی برای حل مشکلات کشور قدم برمی‌دارند همراهی کند و کمک کند که این مسائل تخصصی به سرانجام برسد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار