یادداشت دانشجویی؛

شهدا ره صد ساله را یک شبه طی نمودند ولی برخی اگر صد ساله هم شوند کودکان صد ساله اند

هر شهید صحیفه ای است از عقلانیت، عشق، شجاعت، دیانت، وطن پرستی و آزادی و برخلاف آنانکه حتی در پیری به هیچ کدام از این افتخارات نمی رسند و در جاهلیت بزرگ می شوند و می میرند، شهدا ره صد ساله را یک شبه طی نمودند ولی برخی اگر صد ساله هم شوند کودکان صد ساله اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / الف. موج از فعالان دانشجوی فضای مجازی در پاسخ به کلیپ کودکانه مهدی یراحی نوشت: اینان اهانت را بلد نیستند بلکه از ادبیات کودکانه در مقابل غرور ملی استفاده می کنند.

شهید علم الهدی گفت ما عاقلانه تصمیم می گیریم و عاشقانه عمل می کنیم، هر شهید صحیفه ای است از عقلانیت، عشق، شجاعت، دیانت، وطن پرستی و آزادی و برخلاف آنانکه درجوانی و حتی در پیری به هیچ کدام از این افتخارات نمی رسند و در جاهلیت بزرگ می شوند و می میرند، شهدا ره صدساله را یک شبه طی نمودند ولی اینان اگر صد ساله هم شوند کودکان صد ساله اند، اینان نه می دانند غرور ملی چیست و نه می دانند حماسه و هنر حماسی چیست.

کلیپی از خواننده پاپ مهدی یراحی منتشر شد که برخی این کلیپ را اهانت به دفاع مقدس و ادبیات و هنر پایداری دانستند و جای سوال برای صادر کنندگان مجوز برای این  کلیپ دارد، اما آنچه در ادبیات حماسی و هنر پایداری این مرز وبوم می بینیم چیز دیگری است و اوج این هنر در شاهنامه فردوسی به منصه ظهور می نشیند و این بیت یک شاهکار ادبیست وقتی که می گوید چو ایران نباشد تن من مباد / بدین بوم و بر زنده یک تن مباد  //  بیا تا همه تن به کشتن دهیم /  مبادا که کشور به دشمن دهیم، وقتی یک انسان آزاده این ادبیات را زمزمه می کند، جدای از هر دین و مذهب، به رهایی وطن از دست دشمن می اندیشد، حال جای بسی تاسف دارد که کلیپی تهیه شود که عزت و آزادگی را زیر سوال ببرد، اما ما می دانیم که صادر کنندگان مجوز این کلیپ و خواننده آن هیچ کدام نه تعریف غرور ملی را می دانند و نه می دانند شعور، عزت، غرور ملی و ... چگونه به دست می آید آنجا که شاعر می گوید به پاس هر وجب خاکی از این ملک، چه بسیار است سرها که رفته، وقتی بزرگان هنر، ادبیات و موسیقی تمام قد برای دفاع از این غنای فرهنگ غنی ایستاده اند.

اینان در حد و اندازه اینکه به این ادبیات کهن و به این میراث غنی اهانت کنند نیستند، اینان بیشتر به فحاشی کودکان نابالغی می ماند که هنوز تلفظ واژه ها را نمی توانند درست ادا کنند و خود نمی دانند که چه می گویند، اینان اهانت را بلد نیستند بلکه از ادبیات کودکانه در مقابل غرور ملی استفاده می کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار