از سوی دانشجویان بسیجی دانشگاه رازی صورت گرفت؛

تدوین طومار ۳۶۰۰ امضایی برای شفاف‌سازی واگذاری پالایشگاه کرمانشاه

دانشجویان بسیجی دانشگاه رازی کرمانشاه با تدوین یک طومار با امضای ۳۶۰۰ نفر خطاب به مجمع نمایندگان استان خواستار شفاف‌سازی واگذاری پالایشگاه نفت کرمانشاه شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوی:جمعی از دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه در نامه‌ای به خطاب به مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خواستار شفاف سازی در روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی شدند.

 

در این نامه که از سوی بیش از ۳۶۰۰ دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه به نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نوشته شده آمده است: همانطور که می دانید، در دوره های مختلف، دولت ها به بهانه ی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در پی واگذاری شرکت های مختلف دولتی براساس الگوی افزایش درآمد و نه افزایش کارایی برای خود بوده اند.

 

به نحوی که این نوع نگاه به خصوصی سازی موجب دیده نشدن برخی مؤلفه ها همچون اهلیت و سابقه خریداران، قیمت گذاری واقعی از دارایی ها و ارزش آن شرکت و رقابت و شفافیت در روند واگذاری ها شده است.

 

متأسفانه این نگاه درآمد محور به حدی است که حتی سعی می کنند به طرق مختلف شرکت ها را به ظاهر زیان‌ده جلوه دهند تا بتوانند با دور زدن قوانین و بدون نظارت، آن شرکت را به اشخاص نزدیک به مسئولین واگذار کنند و از این قسم واگذاری ها می توان به هپکو اراک، ماشین سازی تبریز، نیشکر هفت تپه و... اشاره کرد.

 

مستحضرید که استان کرمانشاه نیز از این موج خصوصی سازی- با نگاه درآمد زایی نه کارآمدی– بی نصیب نبوده و پالایشگاه کرمانشاه؛ دومین پالایشگاه قدیمی کشور، با بیش از ۸۰ سال سابقه فعالیت، در حالی که در طول این سال ها یک شرکت سودآور بوده و حتی در دوران جنگ تحمیلی نیز به فعالیت خود ادامه داده و ارزش واقعی آن ۲۰۰۰ میلیارد تومان بوده ، طی فرایندی مشکوک به قیمت ۲۱۰ میلیارد تومان آن هم در ازای دریافت تنها ۱۷ میلیارد تومان نقدی، به فردی که سابقه فعالیت در حوزه نفت و پالایش را نداشته واگذار شده است.

 

حال که نزدیک به دو سال از این واگذاری پر شائبه می گذرد این سوالات در اذهان شکل گرفته که چه شده که نمایندگان استان کرمانشاه که ابتدا فریاد احقاق حق ضایع شده مردم را بر می آوردند، در حال حاضر برخی از آنان سکوت پیشه کرده و این مسئله را پیگیری نمی کنند؟ مگر شما نبودید که مصاحبه کرده و در مجلس نطق های غرا ایراد می فرمودید که بیت المال را به حراج گذاشتند و حق مردم کرمانشاه را ضایع کردند؟!

 

لذا دانشگاهیان خواستار شفافیت در اموال و دارایی ها و روند واگذاری پالایشگاه هستند و از شما می خواهند گزارش تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه توسط مجلس شورای اسلامی آماده شده و عملکرد خود نسبت به تحقیق و تفحص صورت گرفته را به دانشگاهیان و عموم مردم ارائه کنید.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار