یادداشت سجاد جامی؛

تکرار سناریوی "برجام" این بار برای "FATF"


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سجاد جامی، مسئول کانون خبرنگاران بسیج دانشجویی دانشگاه زابل طی یادداشتی نوشت:

 

رییس جمهور: عده ای شعار می دهند و هزینه ها را از جیب مردم میپردازند.FATF باشد اجناس ۲۰درصد ارزان تر می شود.

 

 آقای رییس جمهور در آذرماه ۹۷ این سخن را در رابطه با مخالفان تصویب FATF فرمودند. جهت یادآوری به آقای رییس جمهور باید به  چندسال قبل یعنی مهرماه 1394 برگردیم، در آن سال نیز ایشان عرض کردند "تحریم نباشد اجناس ۲۰ درصد ارزانتر می شود" همانطور که همه می دانیم این حرف آقای روحانی هیچوقت جامه عمل به خود نپوشاند.بعد از ورود لایحه CFT به مجلس و تصویب آن اعتراض علیه این لایحه ننگین بالاگرفت.آقای ظریف در مجلس اعلام کردند که "بنده و آقای رییس جمهور با تصویب این لایحه هیچ تضمینی بابت بهبود اوضاع اقتصادی کشور نمیدهیم".

 

این تناقض بزرگ بین سخنان آقای رییس جمهور و وزیرشان از کجا می آید؟! چند وقت بعد آقای ظریف بحث پولشویی گسترده را پیش می کشد ولی وقتی درخواست مدرک برای اثبات سخنش می شود سکوت میکند و مدرکی برای اثبات ادعای خویش ندارد!!!FATF یک سازمان به "اصطلاح خصوصی است" که رییس آن وزیر اسبق خزانه داری آمریکاست و جالب تر اینکه ناظران این سازمان عربستان و اسرائیل هستند.بعد از اجرا شدن این معاهده به صورت چراغ خاموش(که با امضای وزیر وقت اقتصاد و دارایی،تضمین برای اجرای آن داده شده بود،برای حرکت رو به جلو معاهده ننگین برجام)شاهد برچیده شدن بنگاه های معاملاتی ای بودیم که تحریم ها را برایمان دور می زدند،یعنی طبق این معاهده تمامی تراکنش ها و دارایی ها کشور و مردم به سرور واقع در آمریکا ارسال می شود.حال سوال اصلی اینجاست با این وضع اقتصادی چرا آقای رییس جمهور به توان داخل تکیه نمی کند و همچنان دنبال رکورد زدن در امضای معاهده را دارد. آقای روحانی باور کنید مشکل اقتصادی کشور با کمک نخبگان داخلی حل خواهد شد نه با دست کمک دراز کردن به سمت آمریکا و غرب!!!! آقای رییس جمهور،بهتر است به جای بازی با اذهان عمومی و تعیین درصد ارزانی در هر معاهده به فکر حل مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر توان داخلی باشید تا اینکه چشم انتظار کمک از سمت آمریکا و اروپا.

ارسال نظر


captcha