یادداشت محمدامین فاضل؛

وقتی در مجلس دیالمه نداریم...


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمدامین فاضل، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی چابهار در یادداشتی نوشت:

 

رهبرمعظم انقلاب: اگر در جایی احساس کردید که مسئولیت شما موجب این است که کارها راکد بشود، حتماً مسئولیت را واگذار کنید.

۱۳۶۹/۴/۴

 

در دین سه رابطه کلیدی و مهم ایجاد میشود؛ رابطۀ با خدا، رابطۀ با ولیّ خدا و رابطۀ با مؤمنان، که وقتی در جامعه مسئولیتی را قبول میکنیم رابطۀ سوم از دو رابطۀ قبل دشوارتر است؛ و شاید همین یک امتحان الهی برای کسانی باشد که مسئولیت می پذیرند.

 

امروز مردم با مجلسی مواجه هستند که تأثیرگذاری چندانی در قانون گذاری #به_نفع_مردم ندارد و به نوعی نمایندگانش به کارهای بیهوده و عبس و حتی درگیری لفظی با ولی نعمتشان یعنی مردم می پردازند.

 

واقعاً جای #شهید_دیالمه بیدار در این خانه ملت خالیست، چرا که کسی در این مجلس نیست که یقه ی نماینده مردم مظلوم و مرزنشین #سراوان را بگیرد و به این استاد دانشگاه بفهماند: نوکر این مردم است، و چشم امید مردم بلوچستان به تلاش های ایشان در مجلس وابسته است.

 

آقای #درازهی در این مدت که نماینده مجلس مردم مرزنشین سراوان بوده ای چند مرتبه پشت تریبون مجلس #به_نفع_مردم حرف زده ای و از نبود شغل، بیکاری جوان بلوچستان سخن گفته ای؟

 

چرا وقتی پشت تریبون مجلس قرار میگیرید دنبال ایجاد فضای دوقطبی شیعه و اهل تسنن هستید؟ با اینکه میدانید #وحدت در این استان سیستان و بلوچستان نسخه شفا بخش است.

 

جناب نماینده اگر این را بی احترامی به خود نمیدانید، در این باره با مردم سخن بگویید که دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات در این ایام که بحث داغ کتاب های کمک آموزشی برای کنکور مطرح است به اندازه ای که به گمرک می رود به وزارت علوم و  آموزش و پرورش سَر میزند؟

 

آقای #درازهی شما نماینده مردم سیستان و بلوچستان و ملت شریف ایران در مجلس هستید و در فیلم منتشر شده از شما تعبیر #خاک_بر_سر برای مردم ایران و به تبع آن مردم سیستان و بلوچستان چه سنی و چه شیعه استفاده شده است؛ باید به شما یادآوری کنیم که منتظر معذرت خواهی رسمی شما از ملت ایران و مردم غیور سیستان و بلوچستان در تریبون رسمی هستیم.

 

باید خدمت سایر نمایندگان مجلس هم عرض کنیم، از شأن و نحوه ارتباط با ولی نعمتان یعنی مردم آگاهی کسب کنید و بترسید از زمانی که مردم صدایشان را برای شما بلند کنند و شما را از پشت صندلی مجلس به بیرون هدایت کنند.

 

شهید #دیالمه ببینید که نمایندگان امروز ما طوری به پست خود مینگرند که گویی حاکمان مردمند و وقتی حرفی برای اثبات بی گناهی و حق گویی ندارند به حربه ی قدیمی #استعفا دست میزنند. #استعفا بدهید، شک نداریم که نسل جوان آماده به خدمت جای شما جاه طلبان را خواهد گرفت.

 

از این هیئت رئیسه مجلس که نماد سایر نمایندگان مجلس است انتظار بهتری نمی رود که بنشیند و تماشا کند که آقای نماینده این طرز تفکر را به سایر نمایندگان القا میکند که اگر ایندفعه پوزش بخواهم دفعه آینده باید سایرین هم از مردم پوزش بخواهند. به زبان ساده نباید سیستم ارباب رعیتی به هم بخورد.

 

در انتها میخواهم با مردم استان سیستان و بلوچستان حرف بزنم و بگویم دیروز یک مدرسه در زاهدان بخاطر داشتن بخاری نفتی و نداشتن #گاز آتش گرفت و‌ سه دانش آموز در آتش سوختن. اما نماینده سراوان جناب #درازهی و بقیه نماینده های مجلس بجای پیگیری گاز رسانی به سیستان و‌بلوچستان دنبال استیضاح وزیراقتصاد و استعفای رئیس گمرک بودند.

 

شک نکنید که آینده جمهوری اسلامی روشن است و هرکس در این نظام مسئولیتی بپذیرد و دنبال خدمت به مردم نباشد، مردم بیدار خود دست به حذفش میزنند.

 

در انتظار نسل جوانی باشید که خدمت به مردم را آرمان خود نَه، بلکه وظیفه خود میدانند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار