امام جمعه شهرستان فارسان در خطبه های نماز جمعه بیان کرد:

وقتی برخی از مسئولان دانشگاه ها ، حرف از حمایت از افراد ضد انقلاب می زنند ، دیگر چه انتظاری باید از دیگران داشت؟ +بیانیه بسیج دانشجویی

واکنش بسیج دانشجویی و نماینده ولی فقیه شهرستان به اظهارات یکی از روسای دانشگاه های استان که به بهانه روز دانشجو مطرح شده بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / یادداشت و صحبت های رئیس دانشگاه در روز دانشجو باعث اعتراض دانشجویان، روحانیون و فعالان استانی گردید. از جمله این واکنش ها می توان به سخنان امام جمعه شهرستان فارسان در خطبه های نماز جمعه در اشاره به این موضوع و بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد اشاره کرد.

حجت الاسلام ملکپور در خطبه های نماز جمعه شهرستان فارسان با بیا ناین پرش که "وقتی برخی از مسئولان دانشگاه ها تا حدی غیر سیاسی می شوند که ، در اوج مشکلات کشور، فشارهای دشمن، ناکارآمدی های داخلی و ده ها بحث جدی و مهمی که کشور با آنها درگیر است در روز دانشجو حرف از حمایت از افراد ضد انقلاب و تخریب چهره های خدوم نظام است ، دیگر چه انتظاری باید از دیگران داشت؟" به بیان تذکراتی در خصوص نفوذ در بین دانشگاهیان و دانشگاه ها پرداخت.
وی با اشاره به سخن امام راحل دانشگاه و حوزه را دو مغز متفکر جامعه دانست و افزود:"دشمنان متوجه شده اند که اتحاد حوزه و دانشگاه عامل پیشرفت کشور است و دشمنان نظام و غرب گرایان در ایران تلاش می کنند که جنبش های دانشجویی را به نفع غرب و آمریکا مصادره نمایند در حالی که 16 آذر ماه 1332 روزی است که حرکتی از سوی دانشجویان کشور برای مقابله با انحراف اساسی کشور صورت گرفت و این مربوط به قبل از انقلاب اسلامی ایران است . امروز سوال اینست که برخی اساتید یا دانشجویان ما کجای داستان هستند؟  دانشگاه مکانی برای بصیرت دهی و روشنگری جامعه است."

بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد نیز با انتشار بیانیه ای به شرح زیر با در مقابل اظهارات این رئیس دانشگاه موضع گیری نمود:


"بسم الله قاصم الجبارین"
آن روزی که توجه اهل علم به دنیا باشد و توجه به این شود که خانه داشته باشند چطور زرق و برق دنیا ناخواسته در آن ها تاثیر بکند، آن روز است که ما باید فاتحه اسلام را بخوانیم.(امام خمینی ۶۲/۱/۱)
 شخص(ریاست دانشکده) بزرگواری در دانشگاه فارسان در جشن روز دانشجو فرموده بودند:« که گروه دغدغه مند سیاسی و مذهبی در دانشگاه عاشق دعوت کردن از غیر دانشگاهیان هستند تا تئوری های آن ها را توجیه کند.»
به ایشان عرض می کنیم اگر حرفی در رد این افراد یا مواضع ایشان دارید بفرمایید وگرنه خودتان مصداق یکی دیگر از صحبت هایتان خواهید شد که فرموده بودید قشر جوان حزب اللهی حق را بر پایه ی افراد می سنجد نه افراد را بر پایه حق!!!و انشالله که مصداق جمله‌ی کافر همه را به کیش خود پندارد نباشید.
باید بدانید که تا امروز همه کسانی که شما جایگاه خود را وام دار ایشان می دانید و به دفاع از تفکر آن ها می پردازید حاضر به مناظره با یک نفر از معرفی شده گان ما در خصوص FATF نشدند چه برسد به رائفی پور یا حسن عباسی.
باید هم از وجود چنین اشخاصی احساس ناراحتی و حسادت کنید چرا که کل جریان مطبوع شما را بگردیم یک رائفی پور پیدا نخواهیم کرد! سردار سعید قاسمی که تمام وجودش کار جهادی برای سازندگی کرمانشاه و سر پل ذهاب است را به سخره می گیرید؟ البته تعجبی هم ندارد اساتید سکولار و لیبرال از درد مردم چه می فهمند آن ها فقط خوب صحبت میکنند اما در عمل هیچ چیزی از آن ها نمایان نمی شود. سعید قاسمی که شب و روزش را در مناطق زلزله زده وقف کرده است تا کوتاهی ها و کمبود های جریان لیبرال دولت مطبوع شما را برطرف کند. اسم از حسن عباسی به عنوان یک غیر دانشگاهی می آورید غافل از اینکه ایشان را چهره دانشگاهی می شناسند!
 فرموده بودید انقلابیون فقط به برگزاری زیارت عاشورا و دعا و نماز اهتمام می ورزند.برگزار کردن مناظرات دانشجویی، مطالبه از نمایندگان مجلس، کرسی ها و تریبون های آزاد؛ برنامه های علمی ، سیاسی، فرهنگی ، محرومیت زدایی و چندین و چند برنامه دیگر را نمی بینید؟ مطمئناً می بینید اما نمی خواهید ببینید چون هدفتان چیز دیگریست!
ما معتقدیم انقلاب ما برائت از اسلامی بود که فقط دعا می خواند و مجلس عزا بر پا می کرد! انقلاب ما، انقلاب اسلام ناب در برابر اسلام مقدس مآب و گوشه گیر بود.راه ما راه این انقلاب است و چهل سال است به کوری چشم بدخواهان در مسیر است! کمی تفکر نمایید.
مثل اینکه این موضوع که در دانشگاه دروسی همچون دانش خانواده تدریس شود شما را ناراحت کرده است؟
مشخص است حتی تحمل شنیده شدن صدای اسلام و زندگی اسلامی را هم در دانشگاه ندارید.با برگزاری درسی سه واحدی در تبیین اندیشه های دکتر سروش موافق هستید؟ صد البته موافقید، چون تفکر مرده سروش را هر از گاهی شما ها بیدار می کنید!!! اما مرده مرده است!
 بهتر است کمی اطلاع داشته باشید بعد صحبت کنید! آیا نمی دانید تمامی تشکل های دانشجویی از ابتدا سال تاکنون به دنبال برگزاری کرسی ها آزاد اندیشی هستند. کرسی ها و نشست هایی که در حال برگزاری است اما چون تفکرات لیبرال و غربی را برای جوانان این مملکت بسط نمی دهند ؛برای شما آزار دهنده اند.در اولین فرصت از شما دعوت می کنیم که در این کرسی ها حضور یافته و از تفکر خود دفاع کنید.
شما جز استناد به همین یک صحبت و نظر ولی فقیه در خصوص کرسی های آزاد اندیشی کدام اندیشه های عملی ولایت را یاد گرفته اید؟
در ضمن فعال بودن جنبش دانشجویی از نظر شما چیست؟ آیا منظورتان پادویی دولت لیبرال است؟

در پایان از ریاست محترم دانشگاه می خواهیم هر چه سریعتر در خصوص صحبت های فرد مذکور موضع گرفته و اقدامات لازم را مبذول بفرمایند قبل از اینکه صبر انقلابی تبدیل به خشم انقلابی گردد.
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار