تشکل های دانشجویی چهار محال و بختیاری؛

آنچه باعث عقب راندن و مهار داعش شده،دیپلماسی فشل دولت نبوده،بلکه جهاد جوانان بوده است

در واکنش به سخنان استاندار چهار محال و بختیاری در دانشگاه فرهنگیان استان به مناسبت روز دانشجو، تشکل های دانشجویی استان ضمن انتشار بیانیه از وی خواستند تا از گفته خویش عذر خواهی نماید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در واکنش به سخنان استاندار چهار محال و بختیاری که برجام را عامل عقب راندن داعش از مرز های کشور دانسته بود ، تشکل های دانشجویی استان ضمن انتشار بیانیه از وی خواستند تا از گفته خویش عذر خواهی نماید.این اظهارات در مراسم روز دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان مطرح شده است.متن بیانیه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

با گذشت هفت ماه از خروج آمریکا از برجام و محقق نشدن وعده های دولت روحانی درباب تحریم های اقتصادی،باقی ماندن تحریم های قبلی و حتی تصویب تحریم های جدید بی سابقه و شدیدتر علیه ایران در دوران پسابرجام و پس از تمام هزینه هایی که سند مذکور بر پیکره نظام وملت ایران وارد نموده، اکنون کمتر مقام دولتی تمایل دارد که درباره برجام و دستاوردهای این سند ننگین سخنی بگوید.
حتی رئیس جمهور هم که روزگاری منتقدان برجام را به جهنم حواله می داد،اکنون ترجیح می دهد در این مورد سکوت کند.
بزک کنندگان برجام که مدعی بودند برجام ابزاری در دست ایران برای لغو تحریم هاست،به بی دستاورد بودن آن معترف بوده و به همان نتیجه ای رسیدند که رهبری از همان ابتدا نسبت به آن هشدار داده بودند.
با این وجود گاهاً با مواضعی از جانب برخی مسئولین مواجه می شویم که در پی تطهیر برجام و سیاست های نادرست و ضربه زننده دولت می باشند.
استاندار محترم استان چهارمحال و بختیاری،جناب آقای عباسی
روز دوشنبه،در جشن روز دانشجو و در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان فرموده اید :
"گرچه ایرادات بسیاری به برجام وارد می شود اما کمترین دستاورد این مذاکرات،فراهم کردن فرصت دوساله برای مهار وعقب راندن داعش از مرزهای کشور بود و مذاکره دیپلمات های میانه روی آمریکا فرصتی را در اختیار ما قرار داد تا داعش را به سوریه عقب رانده و آن را از بین ببریم. "

 

در مورد آنچه فرموده اید،ذکر دو نکته را لازم می دانیم:
اولاً؛ زمانی که مقامات غربی نیز به بی منفعت بودن برجام برلی ایران اذعان داشته و حتی به گفته برخی از آنان ، امثال آنگلا مرکل_صدر اعظم آلمان_برجام،گام نخست برای مهار ایران و جلوگیری از نفوذ ژئوپولیتیک آن در منطقه به شمار می آید، چگونه از دستاوردهای سندی سخن می گویید که ابزار دشمنان نظام برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود؟؟؟!!!
اگر بتوان دستاوردی برای برجام  متصور شد،باید گفت تنها دستاورد آن،شناخت ماهیت غیر قابل اعتماد غرب بود که صدالبته این دستاورد مهم،به بهایی بسیار عظیم و سنگین به دست آمد و یقیناً می شد ایت تجربه را ارزان تر به دست آورد و اگر به توصیه های رهبری و دیگر دلسوزان نظام وملت عمل شده بود،اساساً کسب این تجربه،تحصیل حاصل و تکرار مکرر بود.
در ثانی؛فر موده اید"برجام فرصتی برای مهار و عقب راندن داعش از مرزهای کشور بود" !!!
باگذشت بیش از سی سال،ملت ایران شهدای بسیاری را تقدیم کشور و انقلاب اسلامی نموده اند؛شهدایی که راهشان خاتمه نیافته و در سال های اخیر شاهد رویش نسل جدید آنان،یعنی مدافعان حرم بوده ایم که ادامه دهنده راه شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بوده و همچون آنان خون خویش را نثار آرمان هایی کرده اند که امروز،توسط برخی مسئولین نادیده گرفته می شوند.
جناب استاندار
آنچه باعث عقب راندن و مهار داعش شده،بی نیاز از هر تفسیر و سخنی است.
آنچه باعث عقب راندن و مهار داعش شده،دیپلماسی فشل دولت بی تدبیر و سیاست های ضربه زننده وزارت خارجه ناکارآمد آن نبود،بلکه جهاد جوانانی بود که برای حفظ منافع ملی از مرزهای جغرافیایی کشورمان فراتر رفته و در خارج از مرز های کشورشان از کیان وطن پاسداری کردند.
آنچه باعث عقب راندن و مهار داعش شده،حاصل فداکاری خانواده هایی بود که با از دست دادن فرزندشان داغدار شدند و در فراق عزیزان خود به سوگ نشستند تا عزت و استقلال ایران اسلامی پابرجا بماند.

 

واکنون  امنیتی که با خون حفظ شد، به پای دیپلماسی نا کارآمد و بی ثمر دولتمردانی نوشته شود که سنگ برقراری رابطه با بیگانگانی را به سینه می زدند_و می زنند_ و مشتاقانه برای مذاکره با دولت هایی سینه چاک می کنند که با سندهایی چون برجام و ٢٠٣٠ و لوایحی نظیرFATF، عزت و استقلال میهنمان را نشانه گرفته اند.

جناب استاندار
از آنجایی که خود فرموده اید:
"دانشجو تنها یک اسم و عنوان نیست،بلکه نوعی سبک زندگی به شمار می رود که همواره آمیخته با حق طلبی و آرمان خواهی است."
و بنا به وظیفه خود،نسبت به صحبت های مذکور شما اعتراض کرده و نیز از آنجایی که صحبت های شما موجب آزردگی خاطر فراوان خانواده های شهدای مدافع حرم گردیده است، از شما می خواهیم که از خانواده معزز شهدا رسما عذرخواهی  کنید.
 
والسلام علی من اتبع الهدی
🔹🔹🔹🔹🔹
۱. انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد
۲. انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی
۳. انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اسلامی
۴.بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
۵.بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی
۶.بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار