بزرگداشت حافظ یا کنسرت، مسئله این است؟

ماجرا از آنجا آغاز شد که یکی از تشکل‌های سیاسی دانشگاه زنجان به منظور بزرگداشت حافظ اقدام به برگزاری مراسمی کرد که اطلاعیه‌هایش با این مضمون منتشر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /ماجرا از آنجا آغاز شد که یکی از تشکل‌های سیاسی دانشگاه زنجان به منظور بزرگداشت حافظ اقدام به برگزاری مراسمی کرد که اطلاعیه‌هایش با این مضمون منتشر شد.

جالب آنکه برای این بزرگداشت دانشجویی دقیقا همانند کنسرت‌ها بلیت فروشی با قیمت‌های مختلف 10 هزار، 15 هزار و 20 هزار تومان صورت گرفته بود و برخی علاقه‌مندان هم به صورت خانوادگی این بلیت‌ها را تهیه کرده بودند اما جالب‌تر آن است که خواننده مهمان در صفحه شخصی‌اش چالشی را مطرح کرده و با عنوان کردن اینکه چرا سالن برنامه را به دو قسمت آقایان و خانم‌ها  جدا کرده‌اند و امکان حضور نوازنده خانم را از ما گرفته‌اند تصمیم به لغو برنامه گرفت.

حال چند نکته در اذهان دانشجویان ایجاد سوال کرده است:

اول اینکه آیا دانشگاه و محیط علمی، محل برگزاری کنسرت است؟ در صورتی که در سال 1394 آیین‌نامه ممنوعیت برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها ابلاغ شده است. 
دوم اینکه آیا تغییر نام کنسرت با بزرگداشت حافظ ماهیت آن را تغییر خواهد داد؟
سوم اینکه چگونه است که بلیت‌های کنسرت دانشگاه در سطح شهر و توسط خانواده‌ها خریداری شده است؟
چهارم اینکه واقعا چه دلیلی وجود دارد که برگزارکنندگان کنسرت تا این حد اصرار بر کنار هم نشستن دانشجویان دختر و پسر دارند؟ مگر نمی‌شود به صورت جداگانه اجرای کنسرت را مشاهده کرد؟
و نکته آخر اینکه نفس برگزاری موسیقی و کنسرت به هیچ وجه مذموم نیست، اما قطعا محیط دانشگاه و فلسفه وجود آن با برگزاری کنسرت هم خوانی ندارد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار