به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان

برگزاری جشنواره نگاه نو در کرمان

رستمی: که در این جشنواره ۴۰ نفر از دانشجویان جدیدالورود پردیس خواجه نصیرالدین طوسی و پردیس شهید باهنر کرمان پس از مصاحبه و گزینش در جشنواره حضور یافتند و در قالب ۸ تیم به رقابت پرداختند و در جهت انتقال تجربیات تشکیلاتی سال های گذشته در کنار هر تیم یک مربی از فعالین اسبق بسیج حضور داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مهراب رستمی جانشین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان با اعلام برگزاری جشنواره نگاه نو گفت: بسیج دانشجویی این دانشگاه با توجه به رسالت مهم دانشگاه فرهنگیان در امر تعلیم و تربیت و در جهت تربیت معلم تراز انقلاب اسلامی تصمیم به برگزاری جشنواره نگاه نو در آذر ماه ۹۷ گرفت‌.

وی از اهداف برگزاری این جشنواره کشف رسالت های دانشجومعلمی، تقویت روحیه تشکیلاتی و مطالبه گری و ایجاد دغدغه و بینش فرهنگی و پی بردن به ضرورت برنامه ریزی در جهت کسب دانش مفید توسط دانشجو معلمان جدیدالورود بیان کرد و افزود: افتتاحیه جشنواره با حضور دکتر صدیقی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور در تاریخ ۷ آذر ماه برگزار گردید.

دکتر صدیقی ابتدا از اهمیت دانشگاه فرهنگیان و نقش مهم آن در میان سایر دانشگاه های کشور سخن گفت و سپس  خاطر نشان کرد همانطور که ایران در بسیاری از زمینه ها چون نظامی، علمی ، پزشکی و ... حرف های زیادی در جهان برای گفتن دارد باید به جایی برسد تا در حوزه تعلیم و تربیت نیز به یکی از کشور های موفق در سطح جهان تبدیل شود و در این راستا دانشگاه فرهنگیان نقش بسزایی را ایفا می کند.

رستمی بیان کرد که در این جشنواره ۴۰ نفر از دانشجویان جدیدالورود پردیس خواجه نصیرالدین طوسی و پردیس شهید باهنر کرمان پس از مصاحبه و گزینش در جشنواره حضور یافتند و در قالب ۸ تیم به رقابت پرداختند و در جهت انتقال تجربیات تشکیلاتی سال های گذشته در کنار هر تیم یک مربی از فعالین اسبق بسیج حضور داشت.

وی افزود: ۲۰‌نفر از اعضای کادر بسیج دانشگاه در کنار هر یک از تیم ها فعالیت ارزیابی و مخاطب شناسی را انجام می  داد که این فعالیت در رشد اعضای کادر و شناسایی افراد مستعد برای جذب بسیار موثر واقع شد.

لازم به ذکر است جشنواره در دوبخش، دوره دو روزه  و یک بازه زمانی ۱۰ روزه تا اختتامیه اجرا شد که دانشجو معلمان در دوره دو روزه به فعالیت هایی چون حلقه رشد، تحلیل برتر ، سخنرانی کوتاه، تئاتر خیابانی، مسابقه تحلیل عکس، کرسی آزاداندیشی و... در بازه زمانی۱۰ روزه به تهیه نشریه دیواری پرداختند.

برای هر یک از برنامه ها  قوانین و ملاک های خاصی مشخص شده بود که داورین حاضر در جشنواره با توجه به آنها فعالیت هر یک از تیم ها را مورد سنجش قرار دادند.

در پایان نیز اختتامیه جشنواره در روز ۱۹ آذر ماه برگزار گردید و سه تیم منتخب جشنواره مشخص شدند و جوایز ارزنده ای به آنها اهدا شد.

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار