مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران خبر داد :

بسیج دانشجویی مازندران میزبان جشنواره سراسری دانشجویی و هنری ققنوس

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره سراسری دانشجویی و هنری ققنوس خبر داد و گفت: این جشنواره به میزبانی مازندران از 23 تا 25 آذر ماه امسال با حضور دانشجویان هنرمند از سراسر کشور و مسئولان سازمان بسیج مستضعفین، وزارت علوم و وزارت بهداشت برگزار می‌شود.


سید امیر ساداتی کرمی در نشستی خبری که  به مناسبت جشنواره هنری دانشجویی ققنوس، برگزار شد، خبر از برگزاری جشنواره سراسری ققنوس از ۲۳ آذرماه در دانشگاه علوم پزشکی مازندران داد

در ادامه ایشان با اشاره به اهداف جشنواره ققنوس، ظرفیت یابی های هنری در کشور را از جمله اهداف بیان کرد و گفت: بسیاری از ظرفیت های هنری در کشور هنوز شناخته نشدند و باید این ظرفیت در خدمت انقلاب و کشور قرار گیرند.

وی اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی ایران و اسلامی، جبهه مقاومت و غیره از جمله محورهای جشنواره ققنوس بیان کرد و گفت: جشنواره ققنوس هر سال در کشور برگزار می شود و مازندران در سال قبل یکی از استان های برتر در برپایی جشنواره بود و امسال میزبانی جشنواره کشوری ققنوس به مازندران واگذار شده است.

سادات کرمی با بیان اینکه جشنواره کشوری ققنوس از ۲۳ تا ۲۵ آذرماه در استان برگزار می شود یادآور شد: امسال سه هزار اثر از کل کشور در ۱۴ سرفصل به دبیرخانه جشنواره راه یافت و از این تعداد، ۲۵۰ اثر به مرحله بعدی و سرانجام ۶۶ اثر از ۱۸ استان به بخش نهایی راه یافته است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور، با بیان اینکه حدود ۱۰ اثر از مازندران به بخش نهایی جشنواره ققنوس راه یافته است تصریح کرد: ظرفیت هنری استان مازندران برای معرفی ارزش های انقلابی پای کار است و در حوزه مقاومت وارد شده است.

وی با بیان اینکه عرصه هنر بدون شناخت انقلاب، هنر را به بیراهه می کشاند گفت: هنر هدف متعالی دارد و چیزی بالاتر از انقلاب و ارزشهای اسلامی و ایرانی نیست.


در ادامه محمد کوهی دبیر اجرایی جشنواره هنری قفنوس نیز با اشاره به اینکه ۳ هزار اثر به جشنواره رسیده است، اظهارکرد: هنرهای تجسمی، ادبیات و ادبیات نمایشی، فیلمنامه، فیلم کوتاه و مستند و بخش موسیقی شاخه‌های آثار رسیده به این جشنواره بوده و ۶۶ نفر از ۱۸ استان حائز رتبه‌های برتر شدند. 
وی گفت: ۲۵ آذر اختتامیه جشنواره هنری قفنوس در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم(ص) برگزار می‌شود.

 

کلیدواژه ها


جشنواره ققنوس

ارسال نظر


captcha