پروفسور زاهدی:

در دولت روحانی سرانه مدارس را حذف کردند/ به دنبال حذف دانشگاه فرهنگیان و اجرای 2030 هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: در مباحث اخلاقی اخیر رسانه ها بی اخلاقی کردند. این ها اشاعه فحشا است، درحالی که نه در تهران و نه در اصفهان اتفاقی نیافتاده بود و این ها نتوانستند چیزی را ثابت کنند؛ با این کارها به دنبال اجرای سند 2030 هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / 

عصر دیروز تشکلات دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان با محوریت بسیج دانشجویی میزبان پروفسور زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات بودند.

دکتر زاهدی ضمن تبریک روز دانشجو و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو اظهار داشت: زمانی که سایر اقشار هنوز به ماهیت استکبار پی نبرده بودند این دانشجویان بودند که در مقابل حضور معاون رئیس جمهور آمریکا ایستادند.

وی با طرح این سوال که "چرا باید جنبش دانشجویی را زنده نگه داریم؟" گفت: آمریکا به احدی رحم نمی کنند. اتفاقاتی که در آمریکا می افتد نشان می دهد که آمریکا به مردم خودش هم رحم نمی کند، فرقه داوودیه یک نمونه آن است، قتل عام سرخپوستان، اعدام بدون محاکمه سیاه پوستان و...

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در مورد جنایات دولت آمریکا در خارج این کشور تصریح کرد: یک نمونه آن داعش است که با حمایت کامل آمریکا انجام شد. جنایات داعش که احتیاجی به گفتن ندارد، جنایاتی که انسانیت را زیر سوال برد، این ها همه کار امریکاست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در همین رابطه افزود: جنگ های منطقه ای در عراق و افغانستان، حمایت از رژیم صهیونیستی، زندان گواتمالا و ابوغریب، جنگ ویتنام، جنایت هیروشیما و نا کازاکی و...

زاهدی اظهار داشت: در داخل کشور هم از مقابله با دولت مصدق، به یغما بردن نفت، برنامه ریزی برای کودتا، جنگ، ترور و از این دست جتایات کم نداریم، ما ۱۶ آذر را گرامی می داریم و جشن هم می گیریم ولی جنایات آمریکا را هم باید بیان کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: جریانی در کشور هست که می گوید مشکلات کشور بخاطر مشکل داشتن با امریکاست، درحالی که می بینید رژیم صعودی که کاملا نوکر آمریکاست، آمریکایی ها چطور با آنها برخورد می کنند و مرتبا تحقیرشان می کنند.

رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: ما مشکلات داریم ولی دستاوردهای انقلاب را هم نباید فراموش کنیم. در همین کرمان فقط یک موسسه غیر انتفاعی داشتیم که حداکثر مدرک لیسانس داشت.

زاهدی با اشاره به پیشرفت های علمی اظهار داشت: در زمینه دفاعی هم به پیشرفت هایی رسیدیم که همه آن کار خودمان است.

وی خاطر نشان کرد: تا سال ۱۹۳۱ فقط یک مقاله داشتیم، تا سال ۱۹۵۱ تنها سالی یک مقاله در کشور چاپ می شد ولی الان هر سال حدود پنج هزار مقاله داریم. البته چالش هایی وجود دارد از جمله نظری بودن اموزش در ایران.

در ادامه برنامه یک کلیپ درمورد اظهارات دکتر زاهدی پیرامون برخی مسائل از جمله مخالفت با fatf در مجلس پخش شد سپس وی پاسخوگی سوالات دانشجویان بود.

وحدت مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: رهبر انقلاب دانشگاه فرهنگیان را استراتژیک ترین دانشگاه می دانند ولی متاسفانه به این دانشگاه بی مهری می شود، ما باید در تعلیم و تربیت به قله ای برسیم و آموزش و پرورش باید متحول شود، طرح رتبه بندی معلمان مطرح بوده ولی جدیتی در پیگیری آن وجود نداشته. شما برای اجرای این موارد چه طرحی دارید؟

محمد مهدی زاهدی در پاسخ اظهار داشت: من آموزش و پرورش را زیربنای توسعه کشور می دانم. اگر آموزش اصلاح شود به اهداف انقلاب می رسیم، ولی این ضرورت درک نشده. آقای نجفی وزیر شد گفت این چه بساطی است که معلم پرورش بدهیم، این همه فارغ التحصیل داریم، یعنی نگاه، نگاه مالی بود.

وی افزود: برنامه ششم توسعه به مجلس آمد فقط یک بند راجع به آموزش و پرورش بود که باید مدارس دولتی به بخش خصوصی داده شود. که این را ما حذف کردیم و بندهای بسیار قوی برای اموزش و پروش افزودیم.

سال ۹۲ نماینده دولت آقای انصاری معاون رییس جمهور گفت طی شش ماه دولت لایحه رتبه بندی فرهنگیان را ارائه می کنیم. ما فشار زیاد به دولت آوردیم تا دولت سال ۹۵ کمی به حقوق معلمان افزود و گفت ما رتبه بندی معلمان را اجرا کردیم ولی این چنین نبود.

ما افزایش بودجه آموزش و پرورش داشتیم تا بتوانیم بار مالی آن را هم تامین کنیم ولی باید اراده ای هم برای اجرا وجود داشته باشد.

صادقی مسئول جنبش عدالت خواه گفت: چرا شما بیشتر در مورد مسایل اقتصادی صحبت می کنید بجای مسایل فرهنگی و آموزشی مگر شما عضو کمیسیون آموزش نیستید؟

ما در دانشگاه فرهنگیان بودجه فرهنگی نداریم، شما از شفافیت صحبت می کنید لطفا با ایجاد یک سایت اموال خود را اعلام کنید و فعالیت های خود را اعلام کنید.

در مورد شهر کرمان مشکلات حاشیه شهر زیاد است چرا رسیدگی نمی شود؟ لطفا این جلسات مستمر باشد.

زاهدی در پاسخ اظهار داشت: خیلی ها می خواهند من در کمیسیون آموزش نباشم ولی اگر نباشم بدانید همین کارهای الان هم انجام نمی شد. ما هر سال پول زیادی را به دانشگاه فرهنگیان تزریق کردیم. انحرافات زیادی را در این دانشگاه می خواستند بوجود بیاورند و کم کم ان را حذف کنند. در مورد بودجه فرهنگی، ما تصمیم نمی گیریم و فقط بودجه کل دانشگاه را اختصاص می دهیم.

در مورد بحث شفافیت به جد پیگیرم،

نماینده جنبش عدالت خواه: می گویند شما چندین مدرسه دارید.

زاهدی: مدرسه داشتن کار بدی نیست ولی من ندارم.

در بحث حاشیه شهرها. ما باید بیشتر به مناطق محروم خصوصا روستاها برسیم نه حاشیه شهرها، اگر این کار را بکنیم مهاجرت معکوس اتفاق می افتد، گلباف و قلعه گنج این اتفاق شروع شده بقیه جاها هم باید بشود.

هیچ کس از استان کرمان زیر سوال از رییس جمهور در زمینه اقتصادی را امضا نکرد جز من، برید از شهرک خضرا بپرسید که من برای آنجا چه کردم.

وی افزود: در دولت روحانی سرانه دانش آموزی را حذف کردند. سهمیه دانشگاه فرهنگیان از ۲۵۰۰۰ به ۳۰۰۰ رسید.

در مباحث اخلاقی اخیر رسانه ها بی اخلاقی کردند. این ها اشاعه فحشا است درحالی که نه در تهران و نه در اصفهان اتفاقی نیافتاده بود و این ها نتوانستند چیزی را ثابت کنند ولی با این کارها به دنبال اجرای سند 2030 هستند.

در ابتدای این دیدار دکتر توان مدیریت پردیس فرهنگیان استان کرمان و نماینده بسیج دانشجویی ضمن خوش آمدگویی اهم فعالیت های اخیر این دانشگاه را برشمرد.

پخش کلیپ سخنان وزیر آموزش و پروش در مورد دانشگاه فرهنگیان از برنامه های ابتدایی این مراسم بود.

 

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار