کیخا در مجتمع آموزش عالی سراوان:

تکیه بر گفتمان «می‌توانیم» راه برون‌رفت از مشکلات است/ کسانی که می‌خواهند ما را بشناسند زندگی «عبدالغنی ملازهی» و «سبیل اخلاقی» را بخوانند

مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان با تأکید بر گفتمان می‌توانیم گفت: هنوز همان خیالبافی ها ادامه دارد و نادانان می گویند چهل سالگی را نمی بینیم اما بدانند که بسیجی شیعه و سنی ندارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در یادواره شهدای آب و خاک که به همت بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی سراوان برگزار شد گفت: ما در گذشته کشوری بودیم که گلد اسمیت انگلیسی برای مرزیندی کشورها به خاور میانه آمد و طوری مرزها را جدا کرد که بهانه دعوا بین مسلمانان تا سالها وجود داشته باشد.

 

وی با اشاره به اختلافات مرزی کشورهای منطقه تصریح کرد: اختلاف ما با افغانستان بر سر هیرمند و نیز اختلاف میان هند و پاکستان بر سر کشمیر از جمله اثرات تصمیم گیری بیگانگان برای مسلمانان است؛ کوهک سراوان نیز بر اساس همین قاعده باید در پاکستان می بود اما ابراهیم خان از بمپور به جنگ با انگلیسی‌ها رفت و این منطقه را پس گرفت.

 

کیخا به چگونگی ایستادگی ملت در برابر توطئه دشمن افزود: بلافاصله پس از انقلاب در دنیایی که نظریه وابستگی می داد، جنگ با تمام قوای دنیا به ما تحمیل شد؛ جنگ به جایی رسید که دو گفتمان می توانیم و نمی توانیم به وجود آمد؛ از حیث منطقی جنگ با عراق باید در سه روز پایان می یافت اما اینچنین نشد.

 

وی با تأکید بر گفتمان می‌توانیم ادامه داد: هنوز همان خیالبافی ها ادامه دارد و نادانان می گویند چهل سالگی را نمی بینیم اما بدانند که بسیجی شیعه و سنی ندارد؛ کسانی که می خواهند ما را بشناسند زندگی ملازهی و اخلاقی را بخوانند.

 

مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شهدا ستاره های روشنی هستند که راه را به ما نشان می دهند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار