پیام استاندار کرمان به مناسبت روز دانشجو

دانشگاه جهت دهنده جامعه است/ دانشجویان سهمی سترگ در رسیدن کشور به مرجعیت علم و فناوری در سطح بین المللی دارند

فدایی: جامعه، همواره به دانشگاه نظر می‌کند و از این نهاد بزرگ، تاثیر می‌پذیرد. در این شرایط، وظیفه دانشجویان هوشیار، استادان آگاه و مدیران دلسوز است که علاوه بر آموزش و پژوهش؛ با حفظ استقلال و هویت علمی، با جامعه تعامل موثر و کارآمد داشته باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به مناسبت روز دانشجو محمد جواد فدایی استاندار کرمان پیامی را منتشر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی
روز دانشجو، مظهراستقلال خواهی، عزت طلبی، تفکر و پویایی است. یادآوری کننده اینکه دانشگاه در حرکت‌های ضد استعماری نقش زیربنایی داشته و پرسشگری و عدالت طلبی در کنار علم آموزی و پژوهشگری از ویژگی‌های دوران دانشجویی است.

رهبر کبیر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان دانشگاهی فرموده اند: از دانشگاه است که می‌شود یک ملتی اصلاح بشود و مقام معظم رهبری، دانشجویان را به "دانشجویی" به معنای واقعی کلمه - یعنی دنبال علم رفتن - و به فعالیت‌های متناسب با دانشجوئی؛ دعوت کرده اند. رئیس جمهور  هم معتقد است زیبایی دانشگاه به زبان باز و گویا و زبان نقاد است.

دانشگاه برای آنکه کانون اصلی توسعه علمی کشور باشد باید مرکز تحولات جامعه نیز باشد. دانشگاه، علاوه بر آنکه مرکز علم و دانش است نقش مهمی در تحولات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته و دارد. آزاداندیشی و استقلال طلبی در کنار علم آموزی و پژوهشگری جزئی جدانشدنی از حیات دانشجویی است.

۶۵ سال از ۱۶ آذر ۳۲ و شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به دخالت‌های آمریکا و انگلیس در امور ایران و سفر "ریچارد نیکسون" معاون رییس جمهوری آمریکا به تهران، می‌گذرد و روحیه آرمان خواهی و پرسشگری دانشجویان، شکوفاتر و بالنده‌تر شده است.

دانشجوی امروز، با الهام از مبارزات دانشجویان دیروز در راه پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برای اعتلای ایران اسلامی دست از تلاش برنمی دارد تا با پاسخ به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، سهمی سترگ در رسیدن کشور به مرجعیت علم و فناوری در سطح بین المللی داشته باشد.

جامعه، همواره به دانشگاه نظر می‌کند و از این نهاد بزرگ، تاثیر می‌پذیرد. در این شرایط، وظیفه دانشجویان هوشیار، استادان آگاه و مدیران دلسوز است که علاوه بر آموزش و پژوهش؛ با حفظ استقلال و هویت علمی، با جامعه تعامل موثر و کارآمد داشته باشند.

از این رهگذر به نیاز‌های جامعه در ابعاد مختلف پاسخ داده می‌شود و دانشگاه به تکیه گاه مردم و مسئولان تبدیل می‌گردد.

دانشجو و دانشگاه زنده و پویا، در جامعه امید و تحرک می‌پراکند. به عنوان استاندار کرمان و معلم دانشگاه از شما دانشجویان و فرزندان عزیزم می‌خواهم با مدیریت استان در مسیر توسعه و پیشرفت استان و کشور، همفکری و همراهی کنید. استانمان، ظرفیت‌های عظیمی دارد و فعال سازی آن‌ها نیازمند همراهی شماست.

با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو برای همه دانشجویان عزیز، آرزوی موفقیت‌های روزافزون دارم.

محمدجواد فدائی
استاندار کرمان و عضو هیات علمی دانشگاه شهید باهنر

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار