بیانیه شورای تبیین موضع بسیج دانشجویی استان سمنان؛

تنها راه برون رفت از مشکلات جاری، اعتماد و اتکا به دانش ، نیرو و قوه داخلی است.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سمنان طی بیانیه ای به مناسبت روز دانشجو : تنها راه برون رفت از مشکلات جاری ، اعتماد به دانش ، نیرو و قوه ی داخلی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سمنان به مناسبت روز دانشجو بیانیه ای را صادر نمود.


متن این بیانیه به شرح زیر می باشد :

بسم الله الرحمن الرحیم

 

16 آذر1332 سرآغاز جوشش چشمه های زلال غیرت دانشگاهیان ازاده و صحنه ی ستیز علیه استبداد و استعمار بود.
 

16 آذر  فرصتی مغتنم است برای تجدید میثاق با بزرگ نیاها،شریعت رضوی ها و قندچی ها،برسرآرمانهای بلند انقلاب.
 

این شهیدان بزرگوار در زمره ی دانشجویانی بودند که در جریان اعتراض به دخالت های آمریکای جنایتکار و انگلیس خبیث در 16 آذر 1332، به پا خواسته و سینه ی خود را آماج گلوله های رژیم دیکتاتور پهلوی قرار دادند تا سند دیگری از روح استکبار ستیزی فرزندان این سرزمین سلمان خیز را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند.
 

اما امروز با وجود گذشت سالیان طولانی از آن واقعه، بذر آرمانگرایی، استقلال طلبی،شجاعت و ظلم ستیزی آنچنان در فضای دانشجویی گسترده شده که مقابله با آن به امری محال و به رویایی دست نیافتنی برای دشمنان این نظام و انقلاب بدل شده است.
 

آمریکا بداند، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل که نماد استقلال طلبی و نفی سلطه  و مبارزه با قدرت های استکباری ملت ایران است، تا ابد و با مشت های گره کرده بر زبان جوانان بصیر و دانشجویان انقلابی جاری خواهد شد.
 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سمنان ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو به اهالی فرهیخته دانشگاهی ، موارد ذیل را خاطر نشان می سازد:
 

تنها راه برون رفت از مشکلات جاری، اعتماد و اتکا به دانش ، نیرو و قوه ی داخلی است که تشریح آن در سند اقتصاد مقاومتی به تفصیل تبیین گردیده است ، لذا دراین بین نقش دانشجو در عرصه نبرد علمی و فناورانه بسیار پررنگ و حائز اهمیت بوده و باید توسط این قشر فرهیخته مورد توجه قرار گیرد.
 

جوانان دانشجوی امروز مدیران ارشد فردای این کشور هستند ، اگر مدیریت متخصصانه با روحیه ی اشرافی گری درآمیخت ثمر و خیری برای آحاد ملت شریف کشورمان نخواهد داشت ، پس مبارزه با هوای نفس و پرورش روحیه ی جهادی از همین دوران جوانی امری لازم و ضروری می باشد.

مقام معظم رهبری می فرمایند:

(دانشجویى که اصلًا نفهمد در دنیا چه مى‏گذرد، این دانشجو، دانشجوى زمان خودش نیست؛ مرد زمان خودش نیست. دانشجو باید احساس سیاسى داشته باشد، درک سیاسى داشته باشد، تحلیل سیاسى داشته باشد.)

این جمله ی حکیمانه برهمگی روشن می سازد که تلاش برای افزایش بصیرت و بینش سیاسی نه امری مستحب که امری بسیار واجب است و باید به این مهم نیز همت گمارد.

 

و قطعا طی این مسیر جز با توکل بر ذات مقدس احدیت امکان پذیر نخواهد بود.
 

و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بالغ امره...
 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سمنان

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار