علینقی‌زاده درسخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه رفسنجان:

شرکت مس شفاف سازی کند/ خروجی هزینه های هنگفت این شرکت چیست؟

علینقی زاده: چگونه می شود که سال گذشته زمانی که فیش های نجومی در کشور مطرح بود، شرکت مس اجازه انتشار حتی یک فیش حقوقی را نداد؟ یا اینکه خرج‌های انبوهی که این شرکت در خصوص مسائل فرهنگی در شهرستان و کشور هزینه میکند به چه مقدار خروجی دارد؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علی رضا علینقی زاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان به مناسب روز دانشجو در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سیرجان با اشاره به انفجار کوره فلش گفت: سال گذشته شاهد انفجار کوره فلش در صنعت مس بودیم، که متاسفانه خسارت عظیمی بر این بازوی اقتصادی کشور وارد کرد، که نمی‌توانیم ساده از آن بگذریم.

وی افزود: مگر نه اینکه باید مسبب و مقصر این حادثه مشخص می شد؟ مگر نه اینکه یک هزینه چند صد میلیاردی از بیت المال مسلمین بر باد رفت. چطور هیچ کس صدایش در شهرستان و کشور در نیامد؟ چرا شفافیت لازم در این خصوص صورت نگرفت؟ آیا شاهد یک اتفاق بودیم یا باز هم یک تدبیر اشتباه؟ اگر حاصل یک تدبیر اشتباه بوده است، باید مشخص شود مدبر آن چه کسی است؟

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ولیعصر رفسنجان گفت: حداقل امیدواریم کمسیون اقتصادی مجلس که قرار بود گزارشی کامل از این حادثه را ارائه دهد، هرچه زودتر ارائه دهد و مسبب آن را مشخص کند. آقایان مسئول، طلاب محترم، آقای دادستان و حتی شما آقای امام جمعه، مگر نه اینکه شما مدعی العموم مردم هستید، پس چرا پیگیر این خسارت بر باد رفته از بیت المال مردم نمی‌شوید؟ ما قشر دانشجو و جوان این شهرستان از شما مطالبه می‌کنیم که به طور جد پیگیر گزارش این خسارت عظیم باشید.

علینقی زاده با تاکید بر شفافیت مالی در مس سرچشمه تصریح کرد: نکته بعدی که باید در مورد صنعت مس مطرح شود، بحث شفافیت مالی در این صنعت بزرگ است؛ چگونه می شود که سال گذشته زمانی که فیش های نجومی در کشور مطرح بود، این شرکت اجازه انتشار حتی یک فیش حقوقی را نداد؟ یا اینکه خرج‌های انبوهی که این شرکت در خصوص مسائل فرهنگی در شهرستان و کشور هزینه میکند به چه مقدار خروجی دارد؟

وی ادامه داد: مگر این هزینه‌ها از جیب ما مردم نیست؟ خواسته غیر مشروعی نداریم، ما فقط شفافیت مالی در بیت المال را مطالبه می‌کنیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار