در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رستم مطرح شد؛

دانشجویان عَلَم آزادگی و استکبارستیزی را برافراشته نگه‌دارند

در بخشی از این بیانیه آمده است: دانشجویان عزیز همچون همیشه در کنار تعلیم، تزکیه و حساسیت به تحولات کشور و جامعه را نیز وجهه همت خود قرار دهند و برای همیشه، به تبعیت از فرمان‌ها و رهنمودهای مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، عَلَم آزادگی و استکبارستیزی را برافراشته نگه‌دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رستم به مناسبت گرامیداشت 16 آذرماه روز دانشجو بیانیه‌ای صادر کرده است که متن آن به شرح ذیل است:

بسمه‌تعالی
إِنَ‌ اللَّهَ‌ یُحِبُ‌ الَّذِینَ‌ یُقَاتِلُونَ‌ فِی‌ سَبِیلِهِ‌ صَفّاً کَأَنَّهُمْ‌ بُنْیَانٌ‌ مَرْصُوصٌ‌...»
خداوند کسانى را دوست می‌دارد که درراه او پیکار می‌کنند گوئى بنایى آهنین‌اند!

16 آذر، یکی از روزهای افتخارآمیز تاریخ ایران و نماد مبارزه با استکبار است که در آن، جوانان آزادمرد و آگاه پرچم بیزاری از تاریکی‌ها، ظلم، استبداد و استکبار را بر دوش کشیده و چراغ بیداری و آزادی‌خواهی را روشن نگه داشتند.

در چنین روزی مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی، در اعتراض به سفر نیکسون به کشور و اعطای دکترای افتخاری به وی در دانشگاه تهران، در برابر گلوله‌های رژیم منحوس پهلوی سینه سپر کردند و عهدنامه خود با اسلام و مبارزه با ظالمان را با سرخی خونشان امضاء کردند تا پایه‌های زنگارگرفته حکومت 2500 ساله طاغوت به لرزه بیفتد.

آری! دانشجو نماد زلالی، پاکی، آرمان‌خواهی، بیداری و مظهر تحولات اساسی در جامعه است؛ آنسان که مضامینی همچون «استقلال» و «آزادی» به‌واسطه همین جوانان پرشور معنی پیدا می‌کند؛ توسعه و تعالی کشور در ساحت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، اقتصادی و ... مدیون جوانان پرتوان، خلاق و استکبارستیز است.

16 آذر، یادآور دلیری دانشجویان و روز تکریم از این قشر نخبه جامعه است. این چشمه جوشان استعداد، همچنان سرزنده است و هر زمان که نیاز کشور اقتضاء کند، باوجود خویش درخت آزادی را آبیاری می‌کنند؛ چنانچه در امتداد آن، احمدی روشن‌ها و شهریاری‌ها سر برمی‌آورند و این امر نشان می‌دهد که دانشجویان و دانشگاهیان، همچنان در تمام صحنه‌های حساس کشور حضوری تأثیرگذار دارند.

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رستم ضمن پاسداشت 16 آذر و تبریک این روزبه آحاد دانشجویان، به‌ویژه دانشجویان دانشگاه پیام نور رستم، انتظار دارد دانشجویان عزیز همچون همیشه در کنار تعلیم، تزکیه و حساسیت به تحولات کشور و جامعه را نیز وجهه همت خود قرار دهند و برای همیشه، به تبعیت از فرمان‌ها و رهنمودهای مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی، عَلَم آزادگی و استکبارستیزی را برافراشته نگه‌دارند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رستم

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار