شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای میناب:

برای مقابله با دسیسه های دشمن بهترین تدبیرلازم"خودباوری و اتکا به توانمندی های داخلی واعتماد به جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب است"

امروز با گذشت 60 سال از حادثه 16آذر سال 32 به خوبی می توان خط فکری و مبارزاتی جوانان آن زمان را که همان دفاع و پاسداری از استقلال سیاسی کشور و علم نمودن پرچم مبارزه با استکبار واستعمار جهانی بود به نظاره نشست یکی از ویژگی های بارز 16آذر پیروی از منویات رهبر کبیر انقلاب اسلامی که همان استقلال طلبی و


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /متن کامل بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای شهرستان میناب به مناسبت روز 16 آذر چنین است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فَاستَقِم کَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَکَ وَلا تَطغَوا ۚ إِنَّهُ بِما تَعمَلونَ بَصیرٌ﴿۱۱۲
پس همان‌گونه که فرمان یافته‌ای، استقامت کن؛ و همچنین کسانی که با تو بسوی خدا آمده‌اند (باید استقامت کنند)! و طغیان نکنید، که خداوند آنچه را انجام می‌دهید می‌بیند        

سوره مبارکه هود آیه ۱۱۲
 

امروز با گذشت 60 سال از حادثه 16آذر سال 32 به خوبی می توان خط فکری و مبارزاتی جوانان آن زمان را که همان دفاع و پاسداری از استقلال سیاسی کشور و علم نمودن پرچم مبارزه با استکبار واستعمار جهانی بود به نظاره نشست یکی از ویژگی های بارز 16آذر پیروی از  منویات رهبر کبیر انقلاب اسلامی که همان استقلال طلبی و عدم وابستگی به قدرت های بزرگ بوده که آن هم ناشی از تجربیات تلخ تاریخی است والبته در عصر حاضر  به شکل تحریم های ظالمانه آمریکا و دولت های زیر سلطه آن ادامه دارد.

مردم شریف شهرستان میناب ،جامعه فرهنگی،دانشجویان و دانش آموزان عزیزو گرانقدربدانید که از اهداف دشمن و فریب خوردگان داخلی در جنگ نرم اخیر اقتصادی و فرهنگی   ناامید کردن ما از تلاش برای چرخاندن چرخ اقتصاد است تا مردم غیور و ولایت مدار ایران اسلامی40سالگی انقلاب خود را جشن نگیرند. ما جامعه دانشجویی شهرستان میناب به تبعیت از رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت العظمی الامام خامنه ای اعلام می نمائیم که این خواب دشمن تعبیر نخواهد شد.

برای مقابله با دسیسه های دشمن بهترین تدبیرلازم"خودباوری و اتکا به توانمندی های داخلی واعتماد به جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب است"

ما جامعه دانشجویی شهرستان میناب معتقدیم که امروز نیز جنبش دانشجویی در تداوم پویایی خود ،مظهر استقلال خواهی،استکبار ستیزی و عدالتخواهی است. این روز را نقطه قوتی برای جامعه دانشگاهی دانسته  و اطمینان داریم که باری دیگر جامعه دانشگاهی در پیشانی حمایت از نظام و انقلاب اسلامی و آرمان های بزرگ حضرت امام"نه شرقی ونه غربی فقط جمهوری اسلامی خواهد ایستاد و اجازه خودنمایی به امریکا،رژیم منحوس صهیونیستی و دولت های مرتجع منطقه برای ناامیدساختن مردم ایران نخواهد داد وبا امداد ویاری امام عصر(عج) مردم ما 40سالگی انقلاب خود را تحت زعامت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت سید علی خامنه ای جشن خواهند گرفت.

امروز  در سالگرد شهادت سه تن از  دانشجویان  دانشکده فنی  تهران در سال 1332که به نام روز دانشجو رقم خورده  است دفتر بسیج دانشجویی شهرستان میناب  با تکیه بر مشی استکبار ستیزانه و آرمانگرایانه ،نکاتی را به دانشجویان  و دانشگاهیان ،دولتمردان  و مردم عزیز یادآور می شود .

1-یکی از شاخص های جنبش های   دانشجویی استکبار ستیزی است .باید اذعان داشت  برای ایستادگی  در برابر قدرت های استکباری  نه تنها خون سه شهید دانشجو  به زمین ریخته  بلکه هزاران جوان  دانشجو در این راه دعوت حق را لبیک گفته ،لذا از همگان  درخواست می نمائیم در مقابل زورگویی بیگانگان همواره استوار  و محکم  در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی در صحنه حاضر باشند .

2-فساد یکی از عواملی است که باعث دلسردی مردم  از حکومت می شود لذا همانگونه که رهبری معظم انقلاب خواهان مبارزه با فساد می باشد ما جامعه دانشجویی از دستگاههای زیربط برخورد جدی با فسادگران  را خواستاریم.

3- از مسئولین ارشد شهرستانی درخواست می نمائیم دربرخورد با دانشجویان سعه صدر داشته  و باب نقد منصفانه رابر روی خود نبندند و همانگونه که رهبر انقلاب جلسات صمیمی با طیف های مختلف برگزار می کنند .آنها نیز این شرایط را فراهم آورند .

در پایان دفتر بسیج  دانشجویی شهرستان میناب ،ضمن پاسداشت روز 16 آذر ،روز استکبار ستیزی ،عهد قدیمی خود را با  مقام عظمای ولایت ،حضرت امام خامنه ای ،آرمان های امام خمینی (ره)،شهدای انقلاب  ،شهدای  هشت سال دفاع مقدس  و شهدای مدافع حرم تازه می کند  و همنوا با شهدای دانشجوی شهرستان میناب زمزمه می کند که :تا شرک و کفر هست ،مبارزه هست  و تا مبارزه هست ،ما هستیم .

والسلام علیکم  و رحمه الله و برکاته

16/9/97

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار