بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون در بیانیه ای به مناسبت روز دانشجو:

جنبش های دانشجویی پیشتازیِ حرکت عمومی ملت را برای ایجاد تمدن اسلامی بر عهده گیرند/ ۱۶ آذرماه ، تجلّی کوچکی از توان و انرژی دانشجوی مسلمان ایرانی است

۱۶ آذرماه ، تجلّی کوچکی از توان و انرژی دانشجوی مسلمان ایرانی است و او خواهد توانست در راه پر پیچ و خم ایجاد تمدن اسلامی سربلند بیرون بیاید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز کازرون به مناسبت روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 

سلام بر دانشجویانی که روحیه ی استکبار ستیزی را با محور عدالت از بنیان تا کنون برای ملت شریف ایران به ارمغان آورده اند.

جنبش های دانشجویی در پرتو بصیرت و احساس مسئولیت و با نشاط و شادابی و نو آوری باید پیشتازیِ حرکت عمومی ملت را برای ایجاد تمدن اسلامی بر عهده گیرند.

به فرموده ی رهبر فرزانه ی انقلاب “باید همه احساس کنند که مسئولیت ایجاد تمدن نوین اسلامی بر دوش آنهاست.”

همانا جان باختن سه دانشجوی دانشگاه تهران در تجمع ضد آمریکایی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ ،از نشانه های ضد استکباری جنبش دانشجویی است.

جنبشی که با آغاز نهضت روحانیت به این حرکت عظیم پیوند خورد و دانشجو و دانشگاه، دوشادوش روحانیت به یکی از بازوهای اساسی نهضت روحانیت و یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی تبدیل گشت.

باید دانست دانشجو به عنوان یکی از مهمترین سرمایه های کشور ، در حال و آینده است و نقش اساسی و تعیین کننده بر عهده دارد.

برای همه کس مشخص و مبرهن است که از دیر باز ، جوان را با مشخصه ی شجاعت و نیرومندی می شناسند و این خصیصه ی نیکو در طی سالیان متمادی و مناسبتهای گوناگون نمودار گشته است ، و حتی بسیار پیش آمده است که انقلاب های بزرگ را دستان پر قدرت جوان رقم بزند .

آنچه در این روز سرشار از مباهات و سربلندی نمود پیدا کرده است، همان فطرت دیرینه ی جوان است ، همان شجاعت و دلیری که علم و دانایی نیز چاشنی این زمین حاصل خیز گشته است .

وقتی جوان ، این زمین کِشته و آماده ، با باران دانش سیراب گردد ، قطعاً این کاشت برداشتی نیکو خواهد داشت .

اینک ۱۶ آذرماه ، روز غلیان جوشش جوانانِ دانا ، جویای دانش و نه تعصبی کورکورانه ، بلکه عِرقِ دانش مدارانه ی جوانِ ایرانی را گرامی می داریم و تقدیر این روز را فریاد می کنیم تا جهانیان بدانند، ما ملّت دموکراسی خواه ایران، از روحیه ی انتقاد گرایانه ی جوان، جوانِ آگاه و دانشجو، حمایت می کنیم و پیوسته از این قشر فرهیخته می خواهیم تا چشمان بینای کشور باشند و چون عقابان تیز بین، افعی های این سرزمینِ پاک را درو کنند و نگهبانانِ کشور خویش باشند .

می خواهیم بدانند که ما ملّتی دموکراسی خواه هستیم و پاس داشتن این روز پر از افتخار نیز مُهرِ تأئیدی است بر این مهم .

ما با شکوفا کردن این نهال، این روحیه ی منتقدِ دانش مدارانه  این جوان دانش جو و دانشمند اجازه نخواهیم داد تا اندکی از علف های هرز، مزارعِ حاصلخیز ایران را اشباع کند و چون زالو از حقوق طبیعی ملّت شریف ایران به ظلم و ستم بدزدند .

جوان، دانشجو، جوان دانشجوی ایرانی از همان آغاز، دلاوری خویش را اثبات کرده است.

۱۶ آذرماه، تجلّی کوچکی از توان و انرژی دانشجوی مسلمان ایرانی است و او خواهد توانست در راه پر پیچ و خم ایجاد تمدن اسلامی سربلند بیرون بیاید.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون این روز فرخنده را به تمامی دانشجویان گرامی تبریک می گوید.

به امید روزی که جوانان دانشجو پایه های اصلی انقلاب حضرت مهدی (عج ) را تشکیل دهند.


 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار