جواد عسکری فعال دانشجویی لامرد در سخنرانی پیش از خطبه های این شهرستان مطرح کرد:

مهمترین دغدغه ی جنبش دانشجویی پیشرفت و عدالت است/ شانزدهم آذر، نقطه شروع حرکتی مقدس در راستای استکبار ستیزی دانشجویان بود

جواد عسکری فعال دانشجویی لامرد قبل از خطبه های نمازجمعه این شهرستان به قرائت بیانیه شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های لامرد در خصوص روز دانشجو پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /جواد عسکری فعال دانشجویی لامرد قبل از خطبه های نمازجمعه این شهرستان به قرائت بیانیه شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های لامرد در خصوص روز دانشجو پرداخت.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ (فصلت، آیه 30)

به یقین، کسانى که گفتند پروردگار ما خداست، سپس ایستادگى کردند، فرشتگان بر آنان فرود مى آیند و می گویند: هان بیم مدارید و غمین مباشید و به بهشتى که وعده یافته بودید شاد باشید.

شانزدهم آذر، نقطه شروع حرکتی مقدس در راستای استکبار ستیزی دانشجویان بود که با رهبری امام خمینی رضوان‌الله تعالی علیه کمال یافت و پیروزی انقلاب را به ارمغان آورد. و این نبود مگر فضل و رحمت الهی که فطرت عدالت خواه دانشجویان ایرانی را بیدار کرد و آنها را بر ضد استکبار عصر برانگیخت.

شانزدهم آذر آیتی روشن از نقش بی بدیل دانشجویان ایران اسلامی در شناخت ریشه های استثمار و استعمار، و مبارزه با مصادیق استکبار است. مبارزه ای که تاکنون نیز در عرصه های مختلف داخل و خارج از کشور تداوم داشته است.

تاریخ گواه است و تجربه انقلاب نیز ثابت کرده است که وقتی استکبار، توان حذف جریان مقابل خود را نداشته باشد، به ریشه ها و ماهیت آن هجوم می برد و تمام تلاش خود را معطوف استحاله اهداف متعالی آن می‌کند. در این راستاست که تلاش می کند تا شانزدهم آذر فرصتی برای منافقان و دلبستگان به استکبار شود که با سوء استفاده از تجمعات، تحرکات و مطالبات دانشجویی، با نظام اسلامی تسویه حساب کنند. این همان خط انحرافیست که در روز قدس شعار "نه غزه نه لبنان" سرداد. و همان نیرنگی است که در سال 88 با سوء استفاده از پرچم سبز اهل بیت، مسجد ضراری را بر ضد اسلام و مسلمین علم کرد. همان خدعه ای است که برای انحراف بیداری شیعیان، متوسل به شیعه ی لندنی و مراجع انگلیسی شد. همان دست شیطانی و پلشتی است که از سالها قبل نطفه نامشروع وهابیت و تکفیر را در رحم ناپاک اسلام آمریکایی پرورده و اکنون نیز نوزاد خبیث و شوم خود را با خون مردم مظلوم و کودکان بی گناه منطقه تغذیه می کند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های لامرد، به نمایندگی از کلیه دانشجویان، برخود لازم می‌داند در روز دانشجو، بار دیگر، با آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران تجدید میثاق نموده و با تکیه بر اصل متعالی و قرآنی استکبارستیزی، نکاتی را متذکر شود:

یک) استکبارستیزی یک مفهوم خیالی و یا مختص یک جبهه سیاسی خاص نیست. آرمانی واقعی، منطبق بر سیره اوصیاء و اولیای الهی است و لذا قطعاً سعادت ملّت را به همراه خواهد داشت. بنابراین بر تمام مسئولین جمهوری اسلامی واجب است تا این آرمان صرفاً بصورت شعاری و در سطح کلام مطرح نشود، بلکه در برنامه ریزی های خُرد و کلان کشور نمود داشته باشد. من باب مثال، نمی شود هم الگوی مصرف جامعه را به سمت الگوهای غربی گرایش داد و هم با تحریم مبارزه کرد.

دو) اعتماد به متخصصان داخلی و جوانان دانشجو، لازمه ی تحقّق اهداف اقتصاد مقاومتیِ مورد تأکید رهبر انقلاب است. مصداق عملی و بارز این مهم آنست که جوانانی که امروز در طراحی هواپیماهای پهن پیکر کشور مجاهدانه تلاش می‌کنند اغلب آنهایی هستند که برنامه ی موشکی ایران را در سالهای جنگ تحمیلی و شرایط سخت و غیر قابل مقایسه آن برهه با شرایط و امکانات کنونی به پیش بردند و پس از آن نیز با رهبری امام خامنه ای (مد ظله العالی) و تلاش‌های جوانانی همچون شهید طهرانی مقدم به اوج و کمال رسید به گونه ای که امروز وزن و اثرگذاری ایران اسلامی در معادلات بین المللی غیر قابل انکار است.

سه) مهمترین دغدغه ی جنبش دانشجویی به عنوان چشم بینا و ذهن دغدغه مندِ مردم انقلابی ایران، پیشرفت و عدالت است. جنبش دانشجویی مطالبات به حقّی را از مسئولین دارد. اهم این مطالبات اهتمام، توجه و تلاش مجاهدانه ی همه مسئولین به ملزومات دهه "پیشرفت و عدالت" است. در این راستا لازم است مسئولان که افتخار و سعادت خدمتگزاری مردم را یافته اند، شرایط سخت اقتصادی فعلی را به درستی مدیریت کنند و اولاً راهکارهای برون رفت از آن را در کوتاه مدت به درستی احصاء و اجرا کنند و ثانیاً برنامه های بلند مدت در جهت ایجاد ثبات اقتصادی، به حداقل رسیدن تصدی گری دولتی و رهایی از اقتصاد متکی به نفت را اجرایی نمایند و اگر موجود نیست، تدوین نمایند. قطعاً آنچه نباید مغفول مانده و باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد، حوزه فرهنگ و تربیت دینی و اسلامی است که می بایست به موازات آن و بصورت پیوست های مختلف فرهنگی برنامه ها تدوین و اجرایی شود.

چهار) آنچه که امروز بر همه واجب است تبعیت از فرامین رهبری، نگاه جامع به مسائل و معضلات و پرهیز از جزئی نگری و سیاست زدگی است. فضای دانشگاه، در سایه آرامش است که فضای عقل و منطق شده و بالندگیِ علمی را به بار می‌آورد. متأسّفانه مسیر به سمتی پیش می‌رود که دانشجو تنها در ایجاد تشنج معنا پیدا می کند. ما دانشجویان انقلابی تاکید می‌کنیم همانطور که دانشجویان در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی نقش آفرینی کردند، امروز نیز راه برون رفت از مشکلات کشور را یک تحوّل علمی می داند که باید در بستر دانشگاه ها شکل بگیرد.

پنج) وجود فضای نقد منصفانه، قطعاً در پشت سر گذاشتن شرایط حساس کنونی و پیچ تاریخی انقلاب اسلامی ایران، راهگشا خواهد بود. لذا ما دانشجویان انتظار داریم مسئولان در ایجاد این فضا، نهایت تلاش خود را نموده و گوش شنوای دانشجویان منتقد شده و در جهت پاسخگویی صبورانه همت گمارند.

در پایان، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های لامرد، ضمن بزرگداشت روز دانشجو، همگام با تمام دانشجویان دغدغه مند ایران اسلامی، اعلام می دارد که همچون گذشته، استقامت اسلامی را سرمشق فعالیت های خود قرار داده و امیدوار به وعده قطعی نصرت الهی هستیم که در آن تردیدی نیست چرا که به فرموده رهبری عزیزمان که ملهم از کلام الله است:
ما در شکست دشمن شک نداریم. هرکسی که با معارف اسلامی آشنا باشد میداند که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم»
«وَ مَا النَّصَرُ اِلّا مِن عِندِ الله».
والسلام علیکم و رحمة الله
16 آذرماه 1397

 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار