قرائت بیانیه بسیج دانشجویی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دهدشت:

جنبش دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در پیگیری مطالبات مردمی ذره ای کوتاه نخواهد آمد

رسالت مهم جنبش دانشجویی در این زمان متفاوت است و دانشجو به عنوان یک جوان مومن انقلابی پیگر وظایف مهمی همچون مطالبات مردمی است و مسئولین برخود ببالندکه دانشجویان به فکر تعالی و پیشرفت در این شهرستان و استان هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: ایمان الهی که به نمایندگی از جنبش دانشجویی شهرستان کهگیلویه سخنران پیش خطبه های نماز جمعه این هفته در شهر دهدشت بود، با یادآوری از شهیدان شریعت رضوی، قندچی و بزرگ نیا که بمناسبت شهادت این بزرگ مردان 16آذرماه را روز دانشجو نام گذاری کردند،گفت: امروز 16 آذر یادآور این واقعه مهم تاریخی است که هرساله در این روز آرمان ها و خواسته هایی که جریان های دانشجویی کشور در دهه های گذشته و امروز دنبال آن هستند مورد توجه و مطالبه قرار می گیرد.

الهی با اشاره به رسالت های جنبش دانشجویی، گفت: دانشجویان مومن انقلابی که این روز عظیم را با خوی استکبارستیزی خود آفریده اند، دنبال رو رسالت ها و ماموریت هایی همچون، نقش آفرینی در فراگیری گفتمان انقلابی گری، افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی و دینی، اعلام مواضع به هنگام و داشتن تحلیلی درست از وضعیت کشور، رسالت عظیم تبیین گری و آگاه سازی جامعه و فساد ستیزی و مطالبه عدالت، بودند.

ایمان الهی یادآور شد که، رسالت مهم جنبش دانشجویی در این زمان متفاوت است و دانشجو به عنوان یک جوان مومن انقلابی پیگر وظایف مهمی همچون مطالبات مردمی است و مسئولین برخود ببالندکه دانشجویان به فکر تعالی و پیشرفت در این شهرستان و استان هستند.

الهی با اشاره به سخنی از شهید بهشتی که فرمود: دانشجو موذن جامعه است و اگر خواب بماند،نماز امت قضا می شود، افزود:دانشجو سیاسی است و سیاست زده نیست و پیگیر مطالبات مردم هستند و همین چند روز پیش شاهد بودیم که مطالبه گری جامعه دانشگاهی استان در خصوص پتروشیمی سقاوه و همین طور جمعه بازار یاسوج به نتایج مثبتی رسید که بازتاب آن را در صداوسیمای کشور دیدیم و در سطح کشور شاهد مطالبه گری و آگاه سازی از سوی جامعه ی دانشگاهی بودیم که با ورود به بحث FATF، خواسته شان حفظ استقلال مادی و معنوی کشور بود تا آسیبی در آینده متوجه کشور نشود.

نماینده جنبش دانشجویی شهرستان کهگیلویه در ادامه سخنرانی خود در مصلی نماز جمعه شهر دهدشت با یادآوری منابع انسانی و منابع ژئوپلوتیک، گفت: چرا باوجود این همه جوان نخبه در سطح شهرستان و منابع بی نظیر هنوز استان و بخصوص شهرستان ما جز مناطق محروم است؟ مسئولان باید به فکر ظرفیت های عظیم این شهرستان باشند و اگر قرار است پتروشیمی دهدشت راه اندازی شود بسم الله شروع کنند نه اینکه از طرف دولت از تامین بودجه این کار سرباز زند و از طرف دیگر نماینده شهرستان قول شروع فاز های بعد را بدهد چنانچه از اول واگذاری این قسمت از اراضی بزرگ دشت غنی کلاچو به این پروژه که معلوم نیست چه شود اشتباه بود و اگر همین مساحت از زمین های کشاورزی بکر به جانان تحصیل کرده در رشته های کشاورزی واگذار شود و با دادن تهسیلات در این حوزه می توانستیم شکوفایی اقتصادی رقم بزنیم.

از طرف دیگر سال هاست تابلو کارخانه سیمان سپو خاک می خورد و دیدیم که چند سال از قول افتتاح آن گذشته و فقط شاهد کاشت هندوانه در زمین محصور این به اصطلاح کارخانه بودیم، یعنی این همه هزینه شد که فقط هندوانه در آن زمین محصور شده کشت شود؟ مسئولان امر در برابر افکار عمومی جامعه پاسخگو باشند که چرا هر سال یک بار نشستی پرزرق و برق در تهران برگزار می کنند و یک شرکت به عنوان بخش خصوصی معرفی می کنند و دیگری خبری در حوزه اجرایی نیستیم.

الهی با بیان اینکه کارخانه ها در شهرستان کهگیلویه فقط حیات نباتی دارند به انتقاد از مسئولان پرداخت و گفت، همه مسئولان برای بیلان کاری خود از کارخانه آجر دهدشت نام می برند،کلاس می گذارند ولی هیچ گاه نگفتند که کارگران این کارخانه هنوز معوقات خود را دریافت نکرده اند و یا اگر دریافتی داشتند با تاخییر چند ماهه بوده. چرا وقتی سرمایه گذار از خارج استان کل سرمایه خود را در اینجا خرج کرده و کار می کند، حمایت کامل نمی شود؟

ایمان الهی در ادامه بحث مطالبه گری جامعه دانشجویی شهرستان کهگیلویه،گفت: یکی دیگر از زمینه های فعال و شلوغ این شهرستان حوزه کشاورزی است که با حضور فعال جوانان این شهرستان و علی رغم تلاش شان باز شاهد جهش و پیشرفت نیستیم و حمایت درست و کاملی از جامعه کشاورزی نمی شود و فقط یکی دو محصول کشاورزی مثل غلات و هندوانه در وسعت زیاد کاشت می شود و بحث کشت جایگزین در جهت جلوگیری از کشت های پرمصرف آبی بجایی نرسیده که نشان می دهد سیاست گذاری درستی در این زمینه اتخاذ نشده است.

الهی در پایان با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی و بخصوص جهادگران دانشجویی سعی در پیشرفت و توسعه و تعالی شهرستان و استان را دارند از مسئولان امر درخواست داشت تا با همفکری بیشتر با جامعه دانشجویی و همگام شدن با جهادگران دانشجویی برای توسعه و رشد شهرستان قدم بردارند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار