احسان کریم زاده:

جوانان و دانشجویان ذخایر واقعی انقلاب

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه: آنچه این نظام و این انقلاب را در این مسیر پر پیچ و خم و حساس، به پیش برده همان جوانان و دانشجویان بصیر و با اخلاصی است که در مکتب عشق حسین بن علی (ع) آموزش دیده و از تمامی امتحان‌ها سربلند بیرون آمدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به مناسبت روز دانشجو احسان کریم زاده مسئول بسیج دانشجویی شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه یادداشتی را منتشر کرد که در ادامه می خوانیم:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

شانزدهم آذرماه یادآور خاطره سه دانشجوی شهیدی است که حضور در صحنه و عمل  به موقع را به ما آموختند و این همان چیزی است که امروزه نیز جامعه اسلامی و به ویژه دانشگاهیان و دانشجویان نیاز مبرم به آن دارد تاثیر بلامنازع دانشجویان  مومن انقلابی و ولایتمدار و بصیر ایران در تحولات تاریخ معاصر این سرزمین برای تعالی پیشرفت و استقلال فکری و فرهنگی و سیاسی و به ویژه در عرصه علمی کشورمان انکار ناپذیر است.

 

انقلاب شکوهمند اسلامی در مسیر چهل ساله خود همواره آماج تهدید ها نفاق ها ،ترورها، فتنه ها و انواع جنگ ها از جنگ تحمیلی تا جنگ اقتصادی و روانی و جنگ نرم بوده است اما آنچه این نظام و این انقلاب را در این مسیر پر پیچ و خم و حساس، به پیش برده همان جوانان و دانشجویان بصیر و با اخلاصی است که در مکتب عشق حسین بن علی (علیه السلام) آموزش دیده و از تمامی امتحان‌ها سربلند بیرون آمدند و امروز نیز با حرکت در خط ولایت و دل سپردن به فرمایشات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای( مدظله العالی) همواره خارج چشم مغرضان و معاندین نظام خواهند بود.

 

امروزه دانشجو و به عبارتی جنبش های دانشجویی برای اقدام و عمل به موقع بیش از هر زمان دیگری نیاز به دو شاخصه اصلی استقلال و استکبار ستیزی دارند.

 

استقلال دانشجو به این معناست که نباید ابزار دست احزاب و گروه های سیاسی قرار گیرد چرا که دانشجو باید مستقلا جریان اجتماعی فراتر از گروه و حزب ایجاد نموده و آرمانهای توام با واقع نگری را تا تحقق نهایی به پیش ببرد.

 

دانشجوی بصیر و آگاه به زمان امروز باید بدون متاثر شدن از بوق های تبلیغاتی بیگانگان به تحلیل عمیق موانع پیشرفت و تحقق عدالت اجتماعی و در پی آن کمک به حل مشکلات و موانع پیش رو قدم بردارد.

 

شاخصه دوم دانشجو و جنبش دانشجویی استکبار ستیزی است که مصداق استکبار امروز مجموعه ای از سیاستمداران آمریکایی و صهیونیستی است که با زورگویی و جنگ افروزی و کشتار مردم بی گناه در سراسر جهان از جمله یمن و سوریه ثبات منطقه را بر هم زده اند.

 

بررسی اجمالی تاریخ از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نشان می دهد که سیاست های استکباری نه تنها تغییر نکرده بلکه روز به روز بر میزان آن در قبال کشور های مستقل همچون جمهوری اسلامی ایران افزایش یافته است و همگی شاهد بودیم در بحث برجام که اعتماد به استکبار نیز تاکنون نتیجه ای جز پشیمانی نداشته است.

 

امروز این دو امر مهم یعنی استقلال و استکبارستیزی در کنار عقلانیت و نشاط و سیاسی بودن، مطالبه‌گری و نقد منصفانه و عدالت خواهی و فساد ستیزی ایجاد روحیه امید مبارزه با یاس و نا امیدی  مولفه هایی هستند که دانشجو باید مد نظر داشته باشد و بر آن تاکید ورزد.

 

اینجانب، همگی را به همدلی در راستای تحقق اهداف والای شهدا و انقلاب در سایه مقام معظم رهبری دعوت می کنم. امید است شما دانشجویان عزیز با بهره گیری از فرامین ولایت فقیه در عرصه های علمی و فرهنگی و سیاسی  همیشه سرامد باشید، چرا که آینده این کشور در دستان شماست به فرمایش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) دانشگاه مبدا همه تحولات است و دانشگاه یک کشور است اگر آن اصلاح شود کشور اصلاح می شود.

 

در پایان به همه دشمنان و بدخواهان ملت و انقلاب می‌گوییم که خیال نفوذ و رخنه در توده‌های در هم فشرده ملت و در ذهن‌ها و قلب‌های بیدار دانشجویان خیالی خام و خواب پریشانی است که به فضل خداوند تعبیر نمی‌شود و به همه ایشان اعلام می‌داریم که فرزندان خمینی کبیر (ره) تا آخرین نفس بر سر آرمان‌های آن امام بزرگوار خواهند ایستاد و دستان متجاوز را قطع خواهند کرد.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار