مسئول بسیج دانشجویی سیرجان:

روز دانشجو را باید روز پاسخگویی دانست

علی سلیمی دریابیگی: دانشجو که فارغ التحصیل می شود باید شغل ایجاد کند نه اینکه به دنبال شغل بگردد؛ رسالت دانشجو این است که دانشمند شود دانشجو باید مطالبه گر و پاسخگو باشد و برای خودش ارزش فردی قائل شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علی سلیمی دریابیگی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان ضمن تبریک به مناسبت روز دانشجو و گرامیداشت شهدای 16 آذر نقش دانشجویان را در پیشبرد انقلاب اسلامی مهم دانست.

 

سلیمی دریابیگی با توجه به فرمان تشکیل حضرت امام خمینی(ره) راجع به تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه، بسیج دانشجویی را در دانشگاه ها مهمترین تشکل انقلابی عنوان کرد.

 

وی افزود: دانشجویان باید در کنار تحصیل و علم به فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه بپردازند.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان با توجه به فرامین مقام معظم رهبری اظهار داشت: دانشجویان باید بصیرت خودشان را بالا ببرند و قدر خودشان را بدانند که هم بسیجی هستند و هم دانشجو و همچنین شهید علم الهدی که شهید شاخص دانشجو می باشد.

 

دانشجویان باید سیره و روش زندگی این شهید بزرگوار را سرلوحه زندگی خود قرار دهند و دانشجو باید واقع بین باشد یعنی واقعیت ها را بشناسد، دانشجو باید آرمانگرا باشد یعنی به دنبال رسیدن به یک هدف و تحول و تحرک در جامعه باشد.

 

سلیمی دریابیگی گفت: دانشجویان بزرگترین سرمایه انقلاب هستند و باید موتور حرکت و پیشرفت جامعه باشند.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان افزود:نقد دانشجویان باید واقع بینانه و منصفانه باشد؛ دانشجو باید صورت مسئله را بشناسد و از خود بپرسد که من باید چکار کنم که کشور پیشرفت کند دانشجو باید بگوید من میتونم من باید حرکت کنم آنگاه جامعه پیشرفت می کند.

 

سلیمی گفت: با توجه به اینکه حکومت باید نیازهای مردم را برآورده کند و مردم نیز باید نیازهای حکومت را برطرف کنند دانشجویان باید راه حلی برای مشکل و کار خود پیدا کنند و دانشجو باید خودش را راه حل بداند نه صورت مسئله.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان افزود: دانشجو که فارغ التحصیل می شود باید شغل ایجاد کند نه اینکه به دنبال شغل بگردد؛ رسالت دانشجو این است که دانشمند شود دانشجو باید مطالبه گر و پاسخگو باشد  و برای خودش ارزش فردی قائل شود.

 

وی افزود: روز دانشجو را باید روز پاسخگویی نام برد و گفت دانشجو باید عدالتخواه باشد.

 

همچنین وی هدف برگزاری این مراسم را آگاه سازی دانشجویان نسبت به وظایف انقلابشان و همچنین آشنایی بیشتر دانشجویان نسل جوان با آرمان و اهداف انقلاب اسلامی دانست.

 

علی سلیمی دریابیگی افزود: موضوع بسیار مهم برای مجموعه بسیج دانشجویی و مقام معظم رهبری عزیز روحیه جهادی و انقلابی دانشجویان می باشد وی گفت روحیه جهادی و انقلابی از بدنه بسیج دانشجویی باید بیرون بیاید و در جامعه نشان داده شود و دانشجویان در محیط های دانشگاه به درس و علم و روحیه انقلابی و اسلامی حداکثر اهمیت را بدهند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار