به مناسبت روز دانشجو

دیدار مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان با خانواده شهید لاری

ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان: شهدا برکت این جامعه هستند و دانشجویان باید در سنگر علم و دانش ادامه دهنده راه آنان باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در آستانه سالروز گرامیداشت مقام دانشجو مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان به همراه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان و جمعی از همراهان با خانواده دانشجوی شهید محمدرضا نجفی لاری دیدار کرد.

در این دیدار، خانواده معظم این شهید به ذکر فضایل رفتاری و سجایای اخلاقی و خاطراتی از این شهید بزرگوار پرداختند.

ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان بیان کرد: رشد و بالندگی امروز دانشگاه ها از وجود شهدا بوده و دیدار دانشجویان با خانواده شهدا در واقع تجدید میثاق با آرمان های این بزرگواران است.

وی افزود: شهدا برکت این جامعه هستند و دانشجویان باید در سنگر علم و دانش ادامه دهنده راه آنان باشند.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرما با اشاره به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تصریح کرد: خواندن زندگی نامه شهدا و وصیت‌نامه‌های آنان توسط دانشجویان می تواند باعث گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شود.

حمدالله منظری‌ توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان نیز در این دیدار گفت: خانواده شهدا بزرگ‌ترین حق را به گردن همه مسئولان دارند و وظیفه ما این است که قدردان زحمات ایشان و خون پاک فرزندانشان باشیم.

وی با بیان آیاتی از قرآن مبنی بر اینکه شهدا در نزد خداوند روزی می‌خورند، افزود: جایگاه و منزلت شهدا در نزد خداوند به‌قدری بالاست که شهیدان به وجه‌الله نظر کرده و خداوند را نظاره می‌کنند.

ناصر بهروز و منظری توکلی با اهدای لوح یادبودی به پدر شهید محمدرضا نجفی لاری از تلاش وی و خانواده این شهید گران‌قدر قدردانی کردند.

 شهید نجفی لاری در ۱۹ آذر ۱۳۵۸ و در حال صیانت از امنیت دانشگاه شهید بهشتی تهران توسط عده‌ای منافق کوردل به فیض شهادت نائل آمد. این شهید بزرگوار از نخستین دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر (انفورماتیک سابق) در کشور می‌باشند که به‌عنوان پنجمین شهید پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کرمان نام گرفته‌اند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار