به همت معاونت بررسی و تحلیل ناحیه بسیج دانشجویی صورت گرفت؛

بیانیه بسیج دانشجویی به مناسبت روز دانشجو


16 آذر 1332، روزی تأثیرگذار در جنبش دانشجویی در عرصه های سیاسی اجتماعی معاصر است که در تاریخ ما به عنوان روز دانشجو، رقم خورده است. ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان البرز، بدینوسیله مواضع خویش را در قبال این روز، اعلام می داریم: 

 1- پیروزی جبهه مقاومت در عراق و سوریه و نابودی گروه های تکفیری و خودخوانده داعش را می توان پیروز شدن مقاومت بر زر و زور و تزویر دانست. از این رو تلاش های زیادی برای غلبه بر این موضوع صورت گرفته و بی شک تحریم، ترور و تشکیل گروه های تروریستی با نام های جدید، از این قبیل امور است. خداوند شر و آسیب شان را به خودشان برگرداند: و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین....   

2- بدعهدی آمریکا در برجام، فرصتی برای نشان دادن چهره غیرقابل اعتماد شیطان بزرگ به مردم و به ویژه نسل جوان کشور است. بدعهدی امروز آمریکا و تبعات اقتصادی آن بر آحاد ملت، هزینه ای است بس گران که چه بسا توجه بیشتر در زمان مذاکرات می توانست از آثار زیانبار آن بکاهد. دانشجویان بسیجی، ضمن محکوم کردن این بدعهدی ها، از مسئولین سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی انتظار دارند پاسخی در خور، حکیمانه، عزت مدار و البته صریح و قاطع در راستای حفظ و صیانت از منافع ملی کشور بدهند.       

  3- حمایت شایسته از مبتکرین، مخترعین، فرهیختگان و تولیدکنندگان داخلی، موجب غرور همه ایرانیان و سربلندی کشور است. برای این مهم، مناسب است که دولت محترم اقدامات موثرتری در استفاده حداکثری از نیروهای جوان و زبده داخلی داشته باشد و جذب حداکثری آنها را در دستور کار خود قرار دهد.                                                                                                                                                                                                                                                                      4- دانشجویان بسیجی استان البرز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و تأکید بر اهمیت تلاش همه جانبه تشکل های دانشجویی کشور در عمل به رهنمودها و سفارش های نافذ مقام معظم رهبری تصریح میکند که صیانت از آرمان های حقیقی از جمله استکبارستیزی، عمق بخشی به گفتمان انقلاب اسلامی، مبارزه با سلطه و استعمار نوین، تعمیق و گسترش روح حق طلبی و آزادی خواهی، جلوگیری از خودنمایی آرمان های تقلبی و وارداتی، از وظایف ذاتی قشر دانشجو بوده و به فضل الهی و با  بصیرت و آگاهی های دانشجویان عزیز، بزرگترین تهدیدهای دشمن را در پروسه نفوذ در جنبش دانشجویی، خنثی و این سرمایه بزرگ ملی و انقلابی، همچنان در راستای جامعه ای آباد، آزاد، مستقل و برخوردار از اقتدار فرهنگی و علمی، نقش راهبردی و تاریخ ساز خود را ایفا خواهد کرد.  

  والسلام علی من اتبع الهدی 

    ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار