به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان

رونمایی از فیلم زهیر

فیلم زهیر، زندگی نامه شهید کریم کاویانی، اثر بانوی کرمانی، دانشجوی بسیجی، فرحناز نامجو فرد و بازیگران کرمانی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان رونمایی و اکران و از عوامل ساخت فیلم زهیر تقدیر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دکتر سیاوش مسلمی، معاون فرهنگی سپاه ثارلله کرمان دوشنبه شب ( 12 آذر ) در مراسم رونمایی و اکران فیلم زهیر با اشاره به اینکه این پست های دنیایی را شهدا قبول ندارند، ابراز داشت: جای تأسف برای مسئولینی داریم که باید در صف اول این جلسات باشند اما نیستند، مسئولینی که شاید هیچ یک از وصیت نامه های شهدا را نخوانده اند.

 

معاون فرهنگی سپاه ثارلله کرمان با بیان این مطلب که برای ساخت این فیلم با خیلی از اداره جات ارتباط گرفتند اما مساعدت نکردند، افزود: کریم کاویانی یکی از بچه های محله قدیمی بم است که در بازار بم دوتا مغازه و دوتا خانه داشته است به دلیل اینکه یک بچه زردتشتی بوده که وضع مالی خوبی داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه شهید کاویانی در 4 سالگی والدین خود را از دست داد و خواهرش او را  به کرمان آورد، اظهار داشت: خواهر شهید به صورت پنهانی مسلمان می شود و در ادامه به شهید، قرآن می آموزد، شهید کاویانی در 14 سالگی مسلمان بودن خود را اعلام می کند.

 

مسلمی در ادامه توضیحات خود افزود: نقل می کنند هنگامی که شهید کاویانی در 14 سالگی نماز می خواندند، اقوام ایشان که مسلمان شده بودند، پشت سر وی نماز می خواندند، وی در ادامه وارد سپاه بم می شود و مسئولیت مالی سپاه را برعهده می گیرد، ایشان دوتا خانه ای که داشتند یکی تبدیل به مسجد و دیگر را وقف خانه عالم می کند همچنین با فروش دو باب مغازه، هزینه آن را وقف فعالیت های انقلابی می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه اگر مسئولین ما نگاه به زندگی این کریم ما می کردند، خیلی از چیزها درست می شد، بیان داشت: شهدا به گردن همه اقشار حق دارند، امروز مستندسازان در ایران بجای اینکه به دنبال ساخت مستندهای آنچنانی در کشورهای مختلف باشند و جایزه بگیرند، باید مستندی در وصف شهدا بنویسند و تولید کنند.

 

معاون فرهنگی سپاه ثارالله کرمان در ادامه گفت: شهدا ما شرمنده ایم که امروز در دانشگاه های ما فرزندان شهدا، جانبازان و اسرا نمی توانند بگویند فرزند چه کسانی هستند! شهدا ما شرمنده ایم که امروز بچه های شما اینچنین گمنام زندگی می کنند! چه کسی باید پاسخگو باشد؟ فرزند شهید جلوی من گریه می کرد و می گفت که از هیچ سهمیه ای استفاده نکرده ام ولی می ترسم بگویم فرزند شهید هستم چراکه می گویند از سهمیه استفاده کرده است.

 

وی اظهار داشت: امروز اروپایی ها از جنگ های جهانی خود مستند تولید می کنند اما چکار کردیم! چه کسی باید پاسخگو باشد! اگر امروز کسی تفکر غربی داشته باشد و بی حجاب باشد همه می گویند متمدن است!

 

سیاوش مسلمی ابراز داشت: فکر می کنم روز قیامت همه مسئولین باید پاسخگو باشند چراکه شهدا جلوی ما را می گیرند و می گویند در راستای تحقق اهداف انقلاب که همان ولایتمداری، حمایت از مستضعفین و عدالت بود چه کردید!

 

این مقام مسئول در سپاه ثارالله گفت: شهدا شرمنده ایم که امروز مسائل فرهنگی و تهاجم فرهنگی نان و آب برای برخی ها شده و از آن استفاده می کنند! شهدا ما شرمنده ایم که هرچه ولایت فقیه می گوید مسئولین برعکس عمل می کنند! مثلا هرچه رهبری در خصوص مسائل اقتصادی می گویند برعکس عمل می کشود، پارسال تعداد کارخانه هایی که تعطیل شده بیشتر بوده یا امسال!

 

فیلم زهیر، زندگی نامه شهید کریم کاویانی، اثر بانوی کرمانی، دانشجوی بسیجی، فرحناز نامجو فرد و بازیگران کرمانی به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمان رونمایی و اکران و از عوامل ساخت فیلم زهیر تقدیر شد.

 

گفتنی است شهید کریم کاویانی سال 61 در عملیات رمضان شهید می شود و پیکر وی پس از 17 سال به میهن برگشت و در گلزاری شهدای کرمان به خاک سپرده شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار