یادداشت دانشجویی سفر معصومه ابتکار به یاسوج؛

سفر کاری یا سفر سیاحتی معاون امور بانوان رئیس جمهور؟ / سرکار خانم ابتکار ره آورد سفر شما برای زنان رنج دیده و محروم این استان چه بود؟

خانم ابتکار؛ از چارقدی صحبت کردید که نماد صلابت زن لر است و هر جای زندگی نیاز به جنگیدن داشته باشد آنرا محکم می بندد و همتش را افزون می کند و از حقش دفاع ... اما ره آورد سفر شما برای زنان رنجدیده و محروم این استان تنها پیشنهاد، پوشیدن لباس محلی در ادارات بود !!!


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : یادداشت دانشجویی سرکار خانم راضیه امیان در خصوص سفره چند روزه معاون امور بانوان رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد. در این یادداشت آمده است:

 

اخبار حضور سرکار خانم ابتکار معاون امور بانوان رئیس جمهور در استان کهگیلویه و بویراحمد  مرا به خود واداشت تا سخنی چند در مورد سفر ایشان بنویسم.

سفرهای معاونین و وزرای دولتی به استان ها انگار رنگ و بویی دیگر دارد!! به جای اینکه به مأموریت کاری بروند به مأموریت سیاحتی تشریف فرما می شوند...
حضور هر وزیر و معاون دولت در هر استان باید دستاوردهایی هم داشته باشد اما سوال اینجاست ره آورد حضور معاون اموربانوان رئیس جمهور محترم در استان محروم چه بوده؟؟

 شما از جایی دیدن کردید که به پایتخت طبیعت ایران شهرت یافته و نانی را پختید هر چند بی کیفیت؛ اما قدمتی دارد به اندازه طول تاریخ ایران ... از چارقدی صحبت کردید که نماد صلابت زن لر است و هر جای زندگی نیاز به جنگیدن داشته باشد آنرا محکم می بندد و همتش را افزون می کند و از حقش دفاع ...

 

 اما ره آورد سفر شما برای زنان رنج دیده و محروم این استان تنها پیشنهاد، پوشیدن لباس محلی در ادارات بود !!!

 

آیا مشکل زنان ما اهمیت ندادن به لباس محلی استانشان است که نماد و هویت زن لر محسوب می شود؟؟ انگار از وضع پوشش زنان کف استان خبر ندارید البته تقصیر از شما هم نیست چرا که ندیدید یا بهتر است بگویم نخواستید ببینید...

دوباره با شعارهای رنگین و تکراری از آزادی، از اشتغال و کارآفرینی و عدالت جنسیتی صحبت کردید همان عدالت جنسیتی که سخن فمنیسمی و از بندهای مهم تحقق سند ۲۰۳۰ محسوب می شود ...تناسب جنسیتی چیزی است که مردم استان ما نیاز دارند نه عدالت جنسیتی!!!


همانطور که خود می دانید امروزه به بهانه ی آزادی، دختران این سرزمین را از حیا و عفت دور میکنند و دست آویز بهانه های واهی و خوشگذرانی های معمول مردان میکنند و ابتذال از همین جا شروع می شود...
 
خانم ابتکار شما حاضر نشدید صحبت های زنان مظلومی را بشنوید که در سرزمین من دارند خاک میخورند و کسی بفکرشان نیست... از وضعیت زنان و دختران بی سرپرست خبر دارید ؟؟ از آمار بالای طلاق و خودکشی در استان چیزی به شما گفتند ؟؟


 

در جلسه پربار اداری از دانشجویان دختر این استان و وضعیت خوابگاه های خودگردان دانشجویی صحبتی به میان آمده است ؟؟


از وضعیت تحصیلی بسیاری از دخترانی که فقط بدلیل عدم حمایت مالی به سمت ترک تحصیل و یا مجبور به کسب درآمد از طریق شغل هایی که در شأن آن ها نیست؛ خبر دارید؟؟جالبتر اینکه خواسته اساسی استاندار محترم و  همنشینانشان از شما که معاون امور بانوان ریاست جمهوری هستید باید رفع مشکل فرودگاه یاسوج باشد آن هم با روزنی نه رایزنی !!!
 انگار پختن نان مهمترین ره آورد شما در استان محروم اما پر ظرفیت ما بوده است..

البته غیر از این هم انتظاری نیست !!!


"دانشگاه مبدا تحولات اساسی در کشور است" اما انگار همچنان در استان ما نزد مسئولین آزادی خواه مظلوم مانده است و توجهی به ظرفیت های آن ندارند !! مطالبه گری های گاه و بیگاه دانشجویی را بی پایه می دانند و گاهی هم جواب سربالا می دهند.

سالیان کمی نیست که جناب استاندار محترم راهش را از دانشگاه ها جدا کرده و البته که گاهی با مواضعشان دانشگاه ها را به سمت سیاست زدگی می کشانند...
 

 از دانشجویان مطالبه گر نترسید...
 
و امیدوارم روزی برسد که اشرافیگری و خوی اشرافیگری از مدیریت های سازمانی ما جدا شود و اولویت خدمت باشد.یادداشت دانشجویی: راضیه امیان

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار