نماینده بسیج دانشجویی‎خطاب به روحانی:

تدبیر شما در گشودن بسیاری از قفلهای کشور ناکام بوده است/روی دست های پینه بسته جهادگران بسیجی حساب کنید

امیرحسین نظری در مراسم روز دانشجو خطاب به رئیس‎جمهور گفت: دولت شما در حالی پنج سالگی خود را پشت سر گذاشته، که کلید به اصطلاح تدبیر شما در گشودن بسیاری از قفل‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ناکام بوده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /  امیرحسین نظری، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه سمنان در مراسم روز دانشجو که با حضور رئیس جمهور در دانشگاه علوم پزشکی سمنان برگزار شد، گفت: دولت شما در حالی پنج سالگی خود را پشت سر گذاشته، که کلید به اصطلاح تدبیر شما در گشودن بسیاری از قفل‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ناکام بوده است.

 

 


متن سخنرانی نظری به شرح زیر است:
ریاست محترم جمهور جناب آقای روحانی
ضمن عرض سلام و خوشامد گویی  و تشکر از شما بابت آنکه تشریف آوردید تا پای صحبت هایمان بنشینید چند کلمه ای را عرض میکنم:
یکی از برکات نظام اسلامی ما همین جلسه امروز است . آنجا که یک دانشجوی ساده در مقابل یک مقام بلند پایه کشور آزادانه سخن میگوید و نقد میکند .
16 آذر روزی است که شریعت رضوی ها ، بزرگ نیاها و قندچی ها وضوی خون گرفتند تا نیکسونها صف جماعت را برهم نزنند اما افسوس که باور های سیاست زده شما ، آن آرمان های بلند را به بازی گرفته است.
آقای رئیس جمهور ! دولت شما در حالی پنج سالگی خود را پشت سر گذاشته که کلید به اصطلاح تدبیر شما در گشودن بسیاری از قفلهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ناکام بوده است . سرمایه های اقتصادی و انسانی و معنوی که در این پنج سال تباه شدند بر هیچ کس پوشیده نیست . از سقوط ارزش پول ملی و بیکاری جوانان گرفته تا تعطیلی صدها واحد تولیدی که بعضی از آنها حتی در زمان جنگ جهانی نیز فعال بودند . جای بسی تأمل است که تفکرات دولت شما توانست بلایی را بر سر اقتصاد کشور بیاورد که حتی جنگ جهانی نیز نتوانست !
یادتان می آید که می گفتید اونچنان رونق اقتصادی ایجاد کنم که دیگر به یارانه احتیاجی نباشد؟ شد؟ میگفتید اعتبار را به پاسپورت ایرانی برمیگردانم و به پول ملی عزت میدهم؟ شد ؟ میگفتید با آمدن برجام تمامی تحریم ها بالمرّه و در روز اجرای توافق لغو خواهد شد؟ شد ؟ آقای روحانی ! چجور آب و صابون بیاوریم و رویتان را بشوییم ؟!
دولتی که در آن تفکر لیبرالی و سرمایه داری آنگونه حاکم است که در آن نقد امام معصوم مجاز است اما انتقاد از رئیس جمهور ممکن الخطا با بیش از 50 نوع اهانت پاسخ داده می شود و بعضا منتقدین با شکایت همان دولت مدعی آزادی بیان راهی زندان می شوند و انسان ، در آن کالایی تعریف شده ، که ارزش آن را با اسکناس می سنجند ! چگونه میتواند انسان را به مسیر سعادت راهنمایی کند و عدالت اجتماعی را محقق سازد ؟!
البته تجربه نشان داده است که این سوالات معمولا با منحرف کردن جهت مطالبات مردم با یک جنگ روانی جدید پاسخ داده می شود پس بیش از این ادامه نمیدهم .
حضرت حجت الاسلام ! ما شنیده ایم اما شما دیده اید روزگاری را که موشک های صدام دیوانه ، نه ! به گواه تاریخ بیش از پنجاه کشور دنیا ، بی رحمانه در آسمان تهران جولان میدادند اما امروز ما میبینیم که جولان و تمامی اراضی اشغالی ، گوشت زیر دندان ماست و گنبد آهنین فقط نظاره گر اصابت شاهکار های نقطه زن فرزندان معنوی طهرانی مقدم است !
آن روز چشمان ما به دست اجانب بود برای گرفتن چند متر سیم خاردار ! اما امروز چشمان حیران عالمیان ، نظاره میکند عظمت و شکوه اقتدار و پیشرفت علمی ملت بزرگ ایران را ! شاهدانش هم شهدای هسته ای
جناب رئیس جمهور ! ما امیدواریم ! خیلی هم امیدواریم ! ما در بسیاری از عرصه های علمی ، نظامی ، پژوهشی ، ارزشی و ورزشی ، منطقه ای و جهانی نسبت به آغاز انقلاب پیشرفت های شایانی داشته ایم ! بعضا حتی ورای محاسباتمان ! این دستاوردها اما میسر نشد مگر با کارجهادی و مدیریت انقلابی !
امروز اما در چهل سالگی انقلاب که سن بلوغ و پختگی است در برخی حوزه های مدیریتی جنابعالی ، آنگونه که باید در  طراز انقلاب اسلامی عمل نمی شود ! سوال مشخص  ما جوانان از شما این است که تا چه اندازه در ارتقا و پیشرفت دولتتان در حد و طراز گفتمان انقلاب اسلامی موفق بوده اید؟!
آقای رئیس جمهور !  غرب در سراشیبی افول است و چنگ زدن به ریسمان پوسیده آن ها کسی را نجات نمیدهد ! بجای آن به حبل الله متمسک شوید ! به خدا سوگند که رسیدن به مقصد سعادت و کمال از مسیر بندگی خدا سریع تر از مسیر بردگی کدخداست !
آقای روحانی ! زمین خوردن شما زمین خوردن ماست ! شما فرزند این انقلابید ! میخواهید با کمک هم از مشکلات عبور کنیم ؟! بسم الله ! به دانشگاه و جوانان دانشگاهی اعتماد کنید ! مدیران لایق ! نه آنان که در لفظ بلکه آنان که از عمق جان به اقتصاد مقاومتی معتقدند را به کار بگیرید !
و در آخر
برادر عزیز ! دوستان را باید در سختی ها شناخت ! آنانکه تا دیروز دولت فخیمه جنابتان را رحم اجاره ای خود میخواندند امروز بیرحمانه دم از عبور از شما می زنند ! و اکنون این ما مردمیم که برادرانه و دوستانه ، همچون گذشته بی هیچ چشم داشت دست یاری به سمت شما دراز کرده ایم و علی رغم انتقاداتمان ، یک تار موی شما را به هزار هزار نفر از اجانب نمی فروشیم !
برای رشد و پیشرفت ایران عزیزمان ، روی دست های پینه بسته جهادگران بسیجی هم حساب کنید !

دست ما از بهر یاری شما باز است باز!
دست در دست جوانان نه ، شود بن بست باز
دل بنه بر آن اصول انقلابی امام!
تا نبینی غرب نقص عهدها کردست باز
والسلام علی من التبع الهدی
امیرحسین نظری – نماینده بسیج دانشجویی

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار