مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان:

مردم سیستان و بلوچستان ذات ضداستعماری و ضداستکباری دارند/ باید ترسید از آن روز که دانشجو نتواند حرف بزند

کیخا گفت: من و شمای جوان در این جو مسموم رسانه‌ای نباید بازیچه دست عده‌ای شویم؛ آنان که الگویشان تیم فوتبال ایتالیا است بدانند که غیورمردی از اهل سنت بنام عمر مختار در لیبی در برابر استعمار ایتالیا ایستاد و مظلومانه شهید شد؛ عزالدین قسام و ابراهیم‌خان بمپوری را چقدر می‌شناسیم؟!


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در نشست هم‌اندیشی دانشجویان شیعه و سنی که در حسینیه شهدای دانشجوی ناحیه بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان برگزار شد گفت: دانشجو باید آزادانه بتواند نقد خود را نسبت به موضوعات بیان کند و باید ترسید از آن روز که دانشجو نتواند حرف بزند.

 

وی ادامه داد: وقتی دانشجوی مطالبه‌گر که به زعم رهبر انقلاب شأن او مطالبه‌گری است، در فضای گفتگو مشکلات را ببیند و بیان کند می‌توان امیدوار بود؛ تا زمانی که اینگونه جلسات برگزار نشود و دانشجویان نتوانند صحبت کنند مشکلات حل نخواهد شد؛ علاوه بر این نباید نگاه حزبی و سیاسی به مسائل داشته باشیم.

 

کیخا افزود: ما همانطور که تا اخراج استاد هتاک به مقدسات اهل سنت ایستادیم در برابر اهانت اهل سنت نیز خواهیم ایستاد؛ نگاه ما به شهید ملازهی همان نگاهی است که به شهید میرحسینی داریم.

 

وی با تأکید بر اینکه در طول تاریخ دشمن روی وحدت ما دست گذاشته است اظهار داشت: برای 100 کشته در فرانسه کل دنیا سیاهپوش شد اما در چند سال اخیر که چندین میلیون مسلمان کشته شدند کَک کسی گزید؟! مدعیان حقوق بشر کجا هستند؟!

 

مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان اذعان کرد: شیعه انگلیسی که هفته وحدت را هفته برائت نامگذاری می‌کنند و عده‌ای که به نام اهل سنت سر می‌برند، هر دو لبه قیچی هستند.

 

وی در خصوص اتفاقات پس از جشن وحدت در دانشگاه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: یک موسیقی بلوچی در جلسه پخش نشده که قطعا کج‌سلیقگی و اشتباه بوده و در انتها هم پخش شده، تجمع و شعار «مرگ بر تبعیض» می‌خواهد؟! برگزارکننده یک تشکل دانشجویی بوده و کل نظام اسلامی نبوده که چنین برخوردی با آن شود.

 

کیخا ذات مردم استان ما را ضداستعماری و ضداستکباری دانست و ابراز داشت: من و شمای جوان در این جو مسموم رسانه‌ای نباید بازیچه دست عده‌ای شویم؛ آنان که الگویشان تیم فوتبال ایتالیا است بدانند که غیورمردی از اهل سنت بنام عمر مختار در لیبی در برابر استعمار ایتالیا ایستاد و مظلومانه شهید شد؛ عزالدین قسام و ابراهیم‌خان را چقدر می‌شناسیم؟!

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار