رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی:

بسیج دانشجویی باید تخصصی باشد/ لزوم بازنگری در ماموریت بسیج

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی با تاکید بر لزوم بازنگری در ماموریت بسیج گفت: دیگر نمی‌شود کارهایی که ۳۰ سال گذشته در مجموعه بسیج انجام می‌گرفت امروز نیز انجام دهیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حسین قدیانی چهارشنبه‌شب در همایش شجره طیبه بسیجیان استان زنجان با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی مجموعه‌ای است که با بیان امام راحل شکل گرفت، اظهار کرد: این تشکل، به عنوان یک سرمایه اصلی در مجموعه بسیج محسوب می‌شود.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه در سال ۱۳۶۷ امام راحل خواستار تشکیل بسیج دانشجویی و بسیج روحانیت در دل دو مرکز علمی کشور شدند، ادامه داد: این درخواست نشان از اهمیت این موضوع دارد.

وی با اشاره به رسالت پنجگانه بسیج دانشجویی از منظر امام راحل عنوان کرد: دفاع از انقلاب و اسلام نخستین رسالت بسیج دانشجویی و حوزه علمیه است.

قدیانی پاسداری از اصل نه شرقی نه غربی در دانشگاه‌ها را دومین رسالت بسیج دانشجویی اعلام کرد و ادامه داد: وقتی تمام علوم تجربی و انسانی ما در دانشگاه‌ها برگرفته از علوم غربی است چه صحبتی می‌توان از تمدن اسلامی کرد.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه پیوند حوزه و دانشگاه رسالت سوم بسیج دانشجویی است، بیان کرد: با برگزاری مراسم در دانشگاه و حوزه با این عنوان نمی‌توان فکر کرد پیوند این دو اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: رسالت چهارم بسیج دانشجویی تبیین چهارچوب‌های اصیل اسلام ناب بود.

 

*تاکید رهبری بر توجه به جنگ نرم

قدیانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع)فرمودند تهدید جنگ سخت بر جمهوری اسلامی نیست بلکه باید جنگ نرم را دریابید، افزود: این سخنان اهمیت جنگ نرم و بیداری بسیج دانشجویی متذکر می‌شود.

 رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه دانشجوی بسیجی باید هوشیار و تیز هوش باشد، خاطر نشان کرد: رسالت پنجم دانشجو جلوگیری از نفوذ ایادی بیگانه است.

وی با تاکید بر لزوم بازنگری در ماموریت بسیج تصریح کرد: دیگر نمی‌شود کارهایی که ۳۰ سال گذشته در مجموعه بسیج انجام می‌گرفت امروز نیز انجام دهیم.

قدیانی با اشاره به اینکه فرهنگ اسلامی باید در جامعه اسلامی پیاده‌سازی شود، ادامه داد: این مهم نیاز به ابزاری به نام علم دارد که مقام معظم رهبری در سنوات گذشته بارها به این موضوع اشاره کرده‌اند.

رئیس اسبق سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه امروز بسیج باید تخصصی عمل کند، اظهار کرد: باید در دانشگاه‌ها گروه‌های علمی تشکیل شود و راهکارهای جدید برای مسائل گوناگون علمی در کشور ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بسیج دانشجویی امروز با شناخت صحیح دوران و سازماندهی دقیق رسالت خود را برای انقلاب اسلامی انجام دهد، تصریح کرد: این رکن باید در جامعه اثرگذار باشد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار