بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران خواستار شد؛

با خاطیان برگزاری کنسرت در دانشگاه برخورد کنید

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در واکنش به برگزاری مراسمی به دور از شان دانشجو در این دانشگاه خواستار برخورد قانونی، جدی و علنی با خاطیان این مراسم شد و چنین حرکاتی را توهین به دانشجو و فضای مقدس دانشگاه دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علیرغم تاکید صریح مقام معظم رهبری درباره عدم برگزاری کنسرت موسیقی در دانشگاه‌ها، برگزاری کنسرتی در دانشگاه علوم پزشکی ایران به بهانه جشن ورودی‌های جدید که با اجرای موسیقی غربی و همچنین اجرای خواننده زن همراه بود و همچنین اجرای یک استندآپ کمدی که در آن جملات ساختارشکنانه ای مطرح شد، صدای فعالان و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه را در آورده است.

برخی از فعالان انقلابی دانشگاه‌ علوم پزشکی ضمن انتقاد از برگزاری چنین برنامه‌ای و همچنین انجام حرکاتی که به دور از شان دانشجو و دانشگاه است از مسئولان وزارت بهداشت خواسته‌اند تا با متخلفان برخورد شود.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران هم طی بیانیه‌ای در این رابطه نوشته است: این مراسم که مسئولیت برگزاری آن با معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه و جامعه هدف آن نودانشجویان گرامی بود در سالن همایش‌های رازی دانشگاه برگزار شد.

اما جای بسی تأسف دارد که در طی این مراسم شاهد اتفاقات بسیاری زشت و زننده‌ای بودیم. اتفاقاتی که به حق، نه در شأن فضای علمی و فرهنگی دانشگاه و نه در شأن یک انسان بود. تأسف‌بارتر آنکه این مراسم برای دانشجویانی برگزار شد که تازه به محیط مقدس دانشگاه قدم گذاشته‌اند و نگاهشان نسبت به دانشگاه و دانشجو بودن در حال شکل گرفتن است.

در طی مراسم به بهانه طنز به راحتی بسیاری از هنجارها شکسته و ارزش‌ها به باد تمسخر گرفته شد!

معاونت فرهنگی و دانشجویی محترم دانشگاه در طی مراسم، ولادت پیامبری را تبریک گفتند که می‌فرماید: «به راستی من برای به کمال رساندن مکارم اخلاق مبعوث شده‌ام»، چیزی که در مراسم به شکلی گستاخانه و دون شأن انسان با آمیزه‌ای از بی‌ادبی، بی‌عفتی و هرزه‌گویی زیرپا گذاشته شد.

مطالب بی‌هدف و مخرب در رشد فکری و اخلاقی دانشجو به وفور بیان شد. همچنین پا از دانشجو فراتر رفت و تعلیم و تعلم را با تمسخر بی‌ارزش کرده و مقام ارزشمند استاد را به زوال کشیدند و در چشم یک دانشجوی جدید‌الورود شخصیت استاد را زیر سؤال بردند.

اما گستاخی‌ها پایان نداشت و عقده‌گشایی‌های جنسی در برابر هزار دختر و پسر نودانشجو در فضای مقدس دانشگاه شروع شد در لفافه‌های کاملاً جنسی بی‌شرمانه و آشکار که گویا ناشی از عقده‌های افرادی خاص بود، طنزی سخیف و هرزه برای دانشجویان ایرانی مسلمان ارائه شد.

از آنجایی که برگزاری مراسم به گفته معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه با دستور وزارت بهداشت و درمان به صورت انحصاری در اختیار عده‌ای خاص برگزار شد؛ بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اینکه ریاست و معاونت دانشجویی فرهنگی و نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه را افرادی قانون‌مدار و با اخلاق می‌داند، اما تمامی مسئولان به خصوص مسئولان این سه نهاد نامبرده را در برابر این برنامه ضعیف، سخیف، بی‌محتوا و مخرب عفت عمومی که بی‌فرهنگی، نبود نظارت و وابستگی فرهنگی و فکری گردانندگان آن را به وضوح نشان می‌داد، مسئول می‌داند. امید است مسئولان محترم نامبرده با ناظران خاطی و گردانندگان این برنامه شرم‌آور برخورد جدی کنند.

بسیج دانشجویی خواستار، اولاً معرفی ناظرین این برنامه، ثانیا، اعلام برخورد قانونی، جدی و علنی با خاطیان این مراسم مهم و حساس به صورت شفاف تا آخر هفته پیش‌رو است و هرگونه اعمال در این امر را توهین به دانشجو و فضای مقدس دانشگاه می‌داند.

بسیج دانشجویی اعلام می‌دارد ان‌شاءالله با قدرت تا آخرین مرحله این اهمال‌کاری را به شدت پیگیری خواهد کرد و تا برخورد قانونی و محکم با این اتفاق سرد نخواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار