مرتضی هاشمی؛

بسیج دانشجویی نقش آفرین و موثر ترین قشر دانشجو در عرصه دانشگاهیست

دانشجوی بسیجی با کار اندیشه پردازی و تئوریک در زمینه مسائل اسلام و با زبان گویا و بیانی ناطق باید فکرهای عالی را در ذهن ها بپروراند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ؛ مرتضی هاشمی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان البرز به مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج دانشجویی در دوم آذر سال 1367 ضمن عرض تبریک به تمامی بسیجیان دانشجو گفت: بسیج دانشجویی نقش آفرین موثر ترین قشر دانشجو در عرصه دانشگاهیست که با نگاهی آرمان گرایی برای نیل به اهداف والای انسانی از نگاه انقلابی در راستای عدالتخواهی قدم بر می دارد.

هاشمی در ادامه افزود: بسبجی باید یک شیعه متعهد و عامل به فرامین و توصیه های الهی باشد تا حدی که برای اطرافیان و جامعه ی خود به عنوان یک الگو و نمونه قرار بگیرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان البرز گفت: دانشجوی بسیجی امروز در کنار اولویت اول خود که مطالعه و علم اندوزی می باشد در پی شناخت اولویت ها و  ضرورت های کشور خویش است تا جایی که مشاهده میکنیم در هر صحنه ای پس از شناخت این واجب در پی مطالبه گری اقدام می کند و به منظور نیل به اهداف والای انقلاب که عدالتخواهی در سر پنجه آن قرار دارد قدم بر می دارد.

هاشمی افزود: طبق بیان مقام معظم رهبری که فرمودند بسیجی یعنی علی که وجودش وقف اسلام بود نتیجه میگیریم که دانشجوی بسیجی علاوه بر تمامی مسائلی که می بایست در جهت رشد و ارتقای سطح جامعه باشد باید در رویش فداکاری و از خودگذشتگی به مثال مولای متقیان حضرت علی ع باشد و دیگران را در یاری رساندن و پیشرفت از خودشان اولی بداند.

هاشمی ضمن اینکه وظیفه بسیج دانشجویی را نهادینه کردنه اندیشه های ناب انقلاب اسلامی برای نسل آینده دانست و افزود: دانشجوی بسیجی باید با خوش رویی و قلبی مهربان و دلسوزانه چهره اصلی بسیج که ایثار و از خودگذشتگی است را در دانشگاه پیاده سازی کند و با مهربانی کامل یاد آور حقیقت شهدای بسیج در سطح دانشگاه شود.

مرتضی هاشمی در پایان گفت: دانشجوی بسیجی در دانشگاه علاوه بر جهادگری در عرصه های عملی می بایست با کار اندیشه پردازی و تئوریک در زمینه مسائل اسلام زبان گویا و بیانی ناطق فکرهای عالی را در ذهن ها بپروراند و با ترویج هرگونه اندیشه های سکولار و توهین به مقدسات مقابله کند و پرچم و تفکر ناب اسلام محمدی را در تمام جهان بر افراشته کند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار