برگزاری جشن سی سالگی بسیج دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان

جشن 30 سالگی تشکیل بسیج دانشجویی در پردیس خواجه نصیر دانشگاه تربیت معلم کرمان با حضور سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و دانشجویان بسیجی کرمان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در آستانه تشکیل بسیج دانشجویی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در دوم آذرسال ۱۳۶۷؛ شامگاه دوشنبه ۲۸ آبان جشن سی سالگی ناحیه بسیج دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان کرمان با حضور جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه‌های شهر کرمان برگزارشد.

 

سردار ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله کرمان در این مراسم با اشاره به گسترش فرهنگ وتفکربسیجی در سرتاسرجهان بیان داشت: آرمان فلسطین نشات گرفته ازالگوی بسیج است وبا فرهنگ بسیجی بسیجان ایرانی حشدالشعبی عراق و جیش الوطنی سوریه تشکیل شده و طبق فرمایش امام رحمت الله علیه ما به دنبال تشکیل ارتش ۱۰۰ میلیونی بسیج در جهان اسلام هستیم.


سردار ابوحمزه در ادامه با بیان وظایف خطیربسیجیان در عصر حاضر تاکید نمود:هر بسیجی باید با تفکرجهادی وانقلابی در همه عرصه‌ها حرکت کندوهرکس دراین جایگاه قرارگیرخدا را ه. را بر او باز خواهدکرد وبه درجات ناب دست خواهدیافت.


فرمانده سپاه ثارالله استان در پایان با اشاره به اینکه در ۴۰ سالگی انقلاب قرارداریم خاطرنشان کرد: انقلاب ما در تمامی این سال‌ها توفیقات ودستاورد‌های زیادی در عرصه‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی، نظامی وروابط بین الملل داشته است وامروز وظیفه تک تک شما دانشجویان وتمام دلسوزان نظام است که با ایستادگی ومقاومت، انقلاب اسلامی را به پیش ببریم وقدردان اسلام، ولایت ومردم باشیم.

 

حجت‌الاسلام عباس توان رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه سه عامل مردم، رهبری و اسلام در به وجود آمدن انقلاب اسلامی ایران موثر بود اظهار داشت: در جریان انقلاب ما تمامی مردم ایران علیه فساد رژیم پهلوی به صحنه آمدند و انقلاب کردند.

وی با بیان اینکه مردمی بودن از ویژگی تمامی انقلاب‌هاست گفت: در انقلاب ما هم تمام مردم و اقشار مختلف به صحنه آمدند و عزم مردم باعث پیروزی انقلاب شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان تاسیس بسیج مردمی را یادگار امام راحل (ع) عنوان کرد و افزود: بسیج نشان‌دهنده شاخصه مردمی بودن و وجود همه اقشار ملت و رمز ماندگاری نظام است.


این مراسم با مدیحه‌سرایی مداح اهلبیت (ع) عادل رضایی و پخش کلیپ واجرای موسیقی توسط خواننده بسیجی آقای شماعی نیز همراه بود.


همچنین در پایان این مراسم از برگزیدگان ومنتخبین بسیج دانشجویی مراکز اموزش عالی شهر کرمان تجلیل وتقدیر به عمل آمد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار