عبدالملکی در همایش انقلابیون جوان استان کهگیلویه و بویراحمد؛

جریان نفوذ اجازه نمی دهد حرف اقتصاد مقاومتی به گوش مردم برسد

عصر روز گذشته همایش انقلابیون جوان و هم اندیشی اقتصادی با حضور دکتر حجت الله عبدالملکی در سالن سینما انقلاب یاسوج برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :عصر روز گذشته همایش انقلابیون جوان و هم اندیشی اقتصادی با حضور دکتر حجت الله عبدالملکی؛ معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در سالن سینما انقلاب یاسوج برگزار شد.

 

این همایش در شرایطی برگزار شد که دانشگاه ها با کارشکنی های خود از جمله  امتناع از برگزاری این همایش در سالن های دانشگاهی و همچنین در اختیار گذاشتن سرویس برای ایاب و ذهاب قصد داشتند مانع از حضور دانشجویان در این همایش شوند اما  دانشجویان  با هزینه شخصی و یا با پای پیاده خود را به سالن جلسه رساندند تا همایش باشکوهی برگزار شود.

عبدالملکی گفت: در سال ۹۷ با شدید ترین جنگ اقتصادی مواجه هستیم و همین گرانی رب گوجه فرنگی و بقیه مسایل از جمله آن است، راه حل ما اقتصاد مقاومتی است، تفکری در کشور حاکم شده که به دنبال راه حل  در خارج از کشورش می گردد.

 

وی اضافه کرد: برخی مسوولان اقتصاد مذاکراتی را مطرح می کردند ولی اقتصاد مقاومتی را نه، که دو دیدگاه پشت این جریان است، برخی تصور می کنند با مذاکره این مشکلات حل می شود این غلط است،  برجام و اف ای تی اف اینها همه غلط بودند و بدانید که هیچ کدام جواب نخواهد داد.

 

عبدالملکی عنوان کرد: چرا با مذاکره حل نمی شود چون مشکل ما با آمریکا عمیق تر است و به تمدن ها بر می گردد، و این دو تمدن چندین قرن است که با هم درگیر هستند، در دوره رنسانس تمدن های اسلامی افول کرد، انقلاب اسلامی دایه دار این تمدن است و آمریکا نمی خواهد تمدن نوین اسلامی شکل بگیرد، اگر شکل بگیرد اروپا و آمریکا منزوی می شود و فقیر می شوند مثل افغانستان و پاکستان می شوند به این دلیل است که این موضوع با مذاکره حل نمی شود.

 

وی افزود: چرا آن ها روی اقتصاد دست گذاشتند، چون مطالعات تمدنی انجام دادند، در حوزه فرهنگ و علم انقلاب حرکت های بزرگی انجام داده  اما حرکت جدی در بحث اقتصاد نداشتیم، غربی ها دارند با سنجیدن  ظرفیت های اقتصادی ایران از جمله کشاورزی، نفت و گاز و از طرف دیگر بخش دانش بنیان قوی داریم که یک میلیون نفر نخبه داریم، اگر از ۵ درصد ظرفیت نخبگان درست استفاده کنیم می توانیم تولیدات ۵ برابری کنونی در بخش دانش بنیان داشته باشیم.


معاون اشتغال کمیته امداد ادامه داد: اگر درست استفاده کنیم می توانیم جزو دانش های نو ظهور دنیا باشیم می توانیم با  ۴۵ هزار میلیارد دلار به تولید ملی برسیم  و شدنی است و کشور دوم جهان در بحث اقتصاد شویم، ایران  می تواند دومین قدرت اقتصادی جهان شود اما کار سختی است، آمریکا می گوید به لحاظ تمدنی ایران فقط یک قدرت بزرگ اقتصادی را کم دارد، نباید بگذاریم پایه های  اقتصادی ایران شکل بگیرد از یک جنگ تمدنی به جنگ اقتصادی رسیدند میخواهند اقتصاد ما را فلج کنند، با تحریم نمی توانند اقتصاد ما را فلج کنند ما یک تحریم خارجی داریم اما عدد قابل ملاحضه ای نیست باید به تحریم های داخلی توجه کنیم، اگر تحریم های داخلی از بین ببرد خارجی ها تحریم خودشان را بر می دارند.

 
وی افزود: تحریم ها از سال ۸۹ تاکنون به شدت انجام شده است اسمش را تحریم های فلج کننده گذاشتند و میخواستند مردم پشت انقلاب را خالی کنند، آنها می خواهند نگذارند ایران به تمدن نوین اسلامی برسد مانند کشتی که به سمت یک جزیره می رود و می خواهند موتور کشتی را از کار بیندازند اما اگر موتور نداشته باشد  هزاران پاروزن دارد که این پاروزن ها را تحریم کنند باعث تغییر جهت کشتی به سمتی دیگر شوند.

 

عبدالملکی ادامه داد: اقتصاددان های غربی معتقدند تحریم ها اقتصاد ایران را فلج نمی کند چون اول مردم را دارد و بعد اقتصاد نوین دارد، اینجا بود که تحریم های داخلی را مطرح کردند، اقتصاد ایران پهلوان است و تحریم ها مانند بچه ای است که چاقو در دست دارد اما این پهلوان بیمار است و بر روی تحریم نفت و بانک دست گذاشتند، تحریم ها ۲۰ درصد داستان است.


وی افزود: ما تحریم داخلی داریم و جدی است و بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است، تا صد سال دیگر هم نمی توانند ایران را از بین ببرند اما مردم اذیت شده اند ۷۰ درصد مردم ما زندگی شان با چالش مواجه است، برخی ها می گویند مذاکره کنیم، راه دوم این است که تحریم داخلی نداشته باشیم، این تحریم های خارجی برای آمریکا پر هزینه است اینجاست که اقتصاد مقاومتی معنا پیدا می کند، اگر این تحریم داخلی برداشته شود خارجی نیز برداشته می شود، اما چگونه برداشته شود؛ اول باید فرهنگ مصرف و تولید، فرهنگ بازار، فرهنگ مسئولان بانکی، فرهنگ بانک ها باید درست شود بخشی دیگر نیز نظام بانکی و دستگاه های حمایتی و سایرین است که باید اصلاح شود.

 


این کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: چرا انجام نمی دهیم؛ چون برخی ها می خواهند این اتفاق نیفتد جریان نفوذ نشسته است نمیگذارد حتی حرف درست اقتصاد مقاومتی به گوش مردم برسد؛ مشکلاتی در سال 97 داریم، اول اینکه تورم است همه چیز گران شد و از آنجایی شروع شد که دلار افزایش یافت، بازار طلا، بورس و خودرو حبابی شد، قیمت ها بالا رفت به تبع اینها سایر بازارها نیز رشد کرد تورم وارداتی ایجاد شد .

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار