چهارمین جشنواره دانشجویی ققنوس در کرمانشاه برگزار می‌شود

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه گفت: چهارمین جشنواره ادبی و هنری ققنوس ویژه دانشجویان در کرمانشاه برگزار می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییصلاح‌الدین قره‌تپه در گفت‌وگواظهار داشت: برگزاری جشنواره ادبی و هنری دانشجویی ققنوس از سال 1394 در کل کشور توسط سازمان بسیج دانشجویی کشور کلید خورد که در دو مرحله استانی و کشوری برگزار می‌شود و امسال چهارمین دوره آن در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه این جشنواره ویژه دانشجویان است و آثار برگزیده به جشنواره کشوری ارسال می‌شود، خاطرنشان کرد: از ابتدای مهرماه امسال فراخوان جشنواره در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی استان کرمانشاه ارسال شد و از نقاط برجسته جشنواره حضور و همکاری اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس در بخش‌های مختلف برگزاری جشنواره است.

قره‌تپه مهمترین هدف جشنواره را شناسایی و ایجاد زمینه رشد و ارتقا استعدادهای هنری دانشجویان خواند و گفت: مهمترین هدف برگزاری جشنواره شناسایی دانشجویان هنرمند انقلابی است تا بتوانند از هنر برای بیان چالش‌های اصلی نظام استفاده کنند و انگیزه ایجاد شود تا پا به عرصه جنگ فرهنگی و هنری علیه دشمنان بگذارند. 

این مسئول افزود: محورهای جشنواره ققنوس شامل آسیب‌های اجتماعی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، مشکلات صنفی و مدیریتی دانشگاه‌ها، تناقضات سبک زندگی مدرن و بخش‌های جشنواره شامل فیلم کوتاه، داستان کوتاه٬ شعر، پوستر٬ عکس، کاریکاتور٬ مستند، انیمیشن و تئاتر خیابانی است که به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: افرادی که قصد شرکت در جشنواره را دارند٬ می‌توانند به نشانی kermanshahbso.ir مراجعه کرده یا با شماره 38372249 تماس بگیرند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار