کیخا در تریبون نماز جمعه زاهدان تآکید کرد؛

برخی افراد، شخصیت ضدآمریکایی امام را خدشه‌دار و عَلَم دوستی با آمریکا را حمل می‌کنند/ مسئولان پاسخ دهند که هزینه سوخت مرزنشینان مظلوم استان کجا و چگونه خرج شده است

مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان با تأکید بر اینکه امروز عده ای تلاش می کنند تا با خاطره سازی و عبارات غیر واقعی، اثبات کنند که امام یک شخصیت ضد آمریکایی نبود گفت: ایشان در وصیت‌نامه خود تنها آمریکا را تروریست بالذات دولتی می نامند اما عده ای می خواهند این رویکرد امام را تطهیر کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان با اشاره به هفته مبارزه با استکبار گفت: ما در سال ۵۷ عَلَم مبارزه با طاغوت زمان را بلند کردیم و حاصل قرنها مبارزه رهبران جامعه اسلامی با هدایت امام راحل در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید.

 

وی ادامه داد: شاید عده ای تصور می کردند که انقلاب اسلامی فقط یک انقلاب ضدشاهنشاهی بود و هدف آن بیرون راندن شاه از کشور بود اما فهوای فرمایشات امام نشان می داد که افق انقلاب فراتر از مبارزه با رژیم فاسد پهلوی است.

 

کیخا با بیان اینکه این نگاه امام در ۱۳ آبان ۵۸ به تجلی رسید ابراز داشت: عده ای از دانشجویان مومن انقلابی پایکار با تسخیر سفارت آمریکا ماهیت ضداستکباری انقلاب را به جهانیان نشان دادند و به دنیا فهماندند که بیرون راندن شاه هدف نبود بلکه افق انقلاب، مبارزه با شیطان بزرگ و جرثومه فساد بود؛ ما در ۵۸ تکلیف خود را با آمریکا روشن کردیم؛ همان آمریکا که در طول ۲۵۰ ساله عمر نکبت بار خود به بیش از ۲۰۰ کشور حمله کرده و میلیونها انسان را کشته است.

 

وی با تأکید بر اینکه امروز عده ای تلاش می کنند تا با خاطره سازی و عبارات غیر واقعی، اثبات کنند که امام یک شخصیت ضد آمریکایی نبود عنوان کرد: ایشان در وصیت نامه خود تنها آمریکا را تروریست بالذات دولتی می نامند اما عده ای می خواهند این رویکرد امام را تطهیر کنند و بگویند ما با آمریکا دعوایی نداریم.

 

مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همه می دانند ملت ما یک ملت ظلم ستیز و شعار اصلی ما مرگ بر آمریکا است؛ بر این اساس، روزی مصداق این شعار تسخیر لانه جاسوسی بود اما امروز کمی متفاوت شده است.

 

وی با اشاره به اینکه نقطه مقابل دشمنی با آمریکا دوستی با اوست تصریح کرد: آنها که در چند سال اخیر به نکات رهبر انقلاب توجه نکردند مصداق دشمنی با آمریکا نیستند؛ آنها که با فساد مبارزه نمی کنند و برعکس در جایی که قرار دارند فساد و دزدی می کنند مصداق دوستی با آمریکا هستند.

 

کیخا در ادامه با اشاره به مسئله سوخت مرزنشینان و تشکر از پیگیری دادستان استان در این خصوص گفت: چند سال قبل در دولت، سوخت مرزنشینان تصویب شد اما در طول ۵ سال سود حاصل از فروش سوخت به جیب مردم نرفته و هیچ کس پاسخگو نیست؛ کجاست آن مسئولی که بداند هزینه مردم مظلوم استان کجا و چگونه خرج شده است؟!

 

وی خاطرنشان کرد: عده زیادی هستند که امروز در جایگاههای مسئولیتی مختلف قرار دارند و عَلَم دوستی با آمریکا را حمل می کنند؛ اینان بدانند که اسراف در هزینه ها و عدم پاسخگویی به مطالبه دانشجویان مصداق مبارزه با آمریکا نیست و باید عمل خود را بر مبنای شعار مرگ بر آمریکا قرار دهند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار