مسئول قرارگاه نور ناحیه دانشجویی استان فارس خبرداد:

امسال بیش از 3500 نفر از دانشجویان استان فارس به پیاده روی اربعین حسینی اعزام شدند

مسئول قرارگاه نور ناحیه دانشجویی استان فارس گفت: امسال با توجه به افزایش هزینه ها استقبال دانشجویان برای حضور در این مراسم بزرگ و با شکوه بی نظیر و پرشور شد که در خور توجه بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / جمشید فیروزی مسئول قرارگاه نور ناحیه دانشجویی استان فارس در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص اعزام دانشجویان به کربلا جهت حضور در حماسه بزرگ پیاده روی اربعین حسینی بیان داشت: امسال بسیج دانشجویی فارس در سطح استان با همکاری ستاد عمره دانشجویی جهت تسهیل خروج دانشجویان پسر مانند سال های قبل از طریق سایت سقا نور مجوز ضمانت برای مشمولین پسر صادر کرد تا بتوانند بدون وثیقه مالی در راهپیمابی اربعین شرکت کنند.


مسئول قرارگاه نور ناحیه دانشجویی استان فارس در ادامه افزود: امسال با توجه به افزایش هزینه ها استقبال دانشجویان برای حضور در این مراسم بزرگ و با شکوه بی نظیر و پرشور شد که در خور توجه بود.


وی با اشاره به آمار اعزام اربعین امسال عنوان کرد: بیش از 3500 نفر از دانشجویان در قالب کاروان و یا بصورت شخصی به کربلا اعزام شدند که در اعزام های کاروانی 16 کاروان دانشگاهی با همکاری دانشگاه ها اعزام  شد و انتظار داریم این رویه سال به سال منظم تر افزایش یابد.


فیروزی بیان داشت: امسال مردم و بخصوص دانشجویان نشان دادند که اتفاقات و افزایش هزینه ها نمی تواند برای حضور آنها در این حماسه عظیم مشکل ساز باشد چرا که این راه ارزشمند و معنوی تمامی مشکلات را رفع می‌کند.

 
این فعال دانشجویی در خصوص خدمات ارائه شده توسط دانشجویان اظهار داشت: امسال چندین موکب در نجف و کربلا و در قالب گروه های جهادی بسیج دانشجویی به خدمت رسانی پزشکی و درمانی، فرهنگی و اجتماعی،کمک به زایرین و... پرداختند.


فیروزی در پایان ضمن تشکر از همکاری دانشگاه‌های استان با قرارگاه نور دانشجویی گفت: اکثر دانشگاه های استان در این راه ارزشمند با در اختیار قرار دادن  وام های دانشجویی و وسیله ایاب و ذهاب جهت اعزام کاروانی  با این قرارگاه همکاری کردند که امیدواریم این رویه در سال های آینده بیشتر و منسجم تر انجام گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار