مسئول بسیج دانشجویی فنی حرفه ای خواهران کازرون :

اقتصاد اسلامی از ملزومات تمدن سازی اسلامیست

مسئول بسیج دانشجویی فنی حرفه ای خواهران کازرون گفت: هدف اصلی تمدن اسلامی دستیابی به عدالت است،که در سایه اقتصاد اسلامی یعنی اقتصادبدون فساد و بدون رانت محقق می شود،زیرا فساد بستر کار را خراب می کندواولین چیزی که خراب می کند انگیزه های اقتصادی است...


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مونس کشاورز مسئول بسیج دانشجویی فنی حرفه ای کازرون با اشاره به شاخصه های تمدن سازی اسلامی گفت : انقلاب اسلامی سرآغاز مسیری بود که بناست به تمدن سازی اسلامی ختم شود.

 

وی افزود : تمدن اسلامی یک واقعه تاریخی نیست که ما در انتظار وقوع آن باشیم بلکه پروژه ایست که باید آن را گام به گام پیش بریم تا به مقصود برسیم ولی امروز ما با تمدن اسلامی فاصله داریم و چندین سال است در مرحله دولت سازی اسلامی مانده ایم.
 

کشاورز یاداور شد:هدف اصلی تمدن اسلامی دستیابی به عدالت است،که در سایه اقتصاد اسلامی یعنی اقتصادبدون فساد و بدون رانت محقق می شود،زیرا فساد بستر کار را خراب می کندواولین چیزی که خراب می کند انگیزه های اقتصادی است،که رهبری نیز فرمودند:اگر ما بخواهیم کار اقتصادی درست و قوی انجام دهیم وبا مفاسد اقتصادی مبارزه نکنیم، این واقعا نشدنی است.
 

این فعال دانشجویی در ادامه بیان کرد: تمدن اسلامی مانند بدن انسان است وباید متوازن رشدکند یعنی در بحث سیاست، فرهنگ و اقتصاد بایدبه یک اندازه رشد کند و همانطور که به یک ساختار سیاسی جهت اداره جامعه نیازدارد، به یک اقتصاد اسلامی که در نگاه رهبری به اقتصاد مقاومتی تعبیر می‌شود نیاز است و البته در کنار این مسائل ضرورت طراحی یک الگوی سبک زندگی متناسب با آنها نیز احساس می‌شود.
 

وی در پایان در بحث سبک زندگی به الگوی مصرف اشاره کرد و گفت: باید مراقب باشیم سبک زندگی ما به سمتی سوق پیدا نکندکه به جای توسعه و تنوع در فعالیت های اقتصادی در نیازهای اساسی توسعه و تنوع پیدا کنیم چون اگر سبدمصرفی اساسی ما متنوع شد و چیزهایی که شاید اساسی نباشد وارد آن شود اقتصاد ما شکننده خواهد شد، یعنی اقتصاد اسلامی و سبک زندگی اسلامی لازم و ملزوم یکدیگرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha