مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد علامرودشت لامرد در نمازجمعه این شهرستان:

وقایع ۱۳ آبان رویدادی مقطعی نیست/الگوی انقلاب اسلامی ایران به عنوان تنها راهِ رهایی از چنگال استکبار جهانی، خواسته ی همه ملل مظلوم جهان است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علامرودشت لامرد گفت: در این پیچ بزرگ تاریخی، بر مسئولین جمهوری اسلامی ایران واجب است به وظیفه تاریخی خود مبنی بر تسخیر همه ی لانه های جاسوسی استکبار جهانی از همه جهان همت گمارند تا به زودی شاهد وقوع تقدیر الهی مبنی بر نابودی مستکبرین عالم باشیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سید علی هاشمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علامرودشت لامرد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه علامرودشت با اشاره به یوم ا... سیزده آبان‌ماه، اظهار داشت: سیزدهم‌آبان،‌ پرتوی از تدابیر امام راحل است که تقابل جبهه‌ی ‌استکبار و پیشاپیش ‌آن، ‌آمریکا و صهیونیسم بین الملل و جبهه‌ی‌ حق‌ و مشعل دار ‌آن، نظام مقدس جمهوری اسلامی، در این ‌یوم ‌الله، به وضوح‌ دیده ‌می‌شود؛ روزی که اتفاقات آن در طول سال‌ های مبارزه و پیروزی، به حق آن را با عنوان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» بر صحیفه تاریخ انقلاب جاودان کرد.
 

وی در ادامه افزود: ۱۳ آبان ۴۳ یادآور تبعید ۱۵ ساله ی امام امت به جرم افشای قانون ننگین کاپیتولاسیون؛ ۱۳ آبان ۵۷ یاد آور کشتار مظلومانه ی دانش آموزان و شانتاژهای تبلیغاتی گروهک‌ های تروریستی وابسته به غرب و شرق ؛ ۱۳ آبان ۵۸ تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره). حسین فهمیده، حسین علم ‌الهدی و حسین خرازی، نمونه‌ ای از الهام گرفتگان از پیام اینروز بزرگند. نوجوانان دانش ‌آموز و دانشجویان انقلابی در آن ۱۳ آبان، تمام کشور را مدرسه ی عشق کردند و حماسه‌ای دیگر و به تعبیر حضرت امام (ره) «انقلاب دوم» را در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی خلق کردند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علامرودشت لامرد با بیان اینکه ۱۳ آبان، بستر حوادثی بزرگ در سال های متفاوت قبل و بعد از انقلاب بود و در ادامه یادآورشد: ولی روحِ همه ی این حوادث، افشاگر خوی شیطانی آمریکای جنایتکار و مبارزه مردم مسلمان ایران بر علییه استکبار جهانیست. تبعید امام خمینی(ره) و کشتار دانش آموزان در ۱۳ آبان زمینه ساز انقلاب شکوهمند مردم مسلمان ایران و پایان رژیم دست نشانده پهلوی شد و لیکن واقعه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره) بود که برای اولین بار هیمنه ی پوشالین امپریالیسم آمریکا را در هم شکست و اوج خفت و زبونی این اهریمن جنایتکار را به رخ جهانیان کشانید؛ و از سوی دیگر فریاد مظلومیت و آزادگی مسلمانان ایران را در پهنه گیتی طنین انداز کرد.


وی افزود: تسخیر سفارت شنود آمریکا و اسناد به دست آمده از آن در سال ۵۸ نقاب از چهره جلاد جهان بر انداخت و به ملت ما آموخت که "آمریکا غیر قابل اعتماد است" و نباید لحظه ای از وی غفلت کرد. در ۱۳ آبان مردم عدالتخواه ما خویشتن را باور کردند و به چشم خود دیدند آن قدرتی که در ذهن عده ای کج اندیش و کوته فکر، همچون کوهی استوار است، کاهی بیش نیست. سیزدهم آبان به همه مستضعفان آموخت که می توانند چپاولگران را به زباله دان تاریخ بسپارند؛ به آن ها آموخت که می توانند هویت خود را با نفی قدرت های استعماری تعریف کنند؛ و در یک کلام، با به ارمغان آوردن غروری مقدس و حماسه آفرین به آن ها آموخت که دیوار ظلم و ستم شکستنی است.

 

هاشمی سیزده آبان را روز "هیهات من الذلهِ" آزادگانِ تاریخ، بر سر استکبار دانست و ابراز داشت: سیزده آبان روز ملتی که به عاشورا و عاشوراییان ایمان دارد و پندارش این است که آفتاب ظهر عاشورا غروب نخواهد کرد. امسال که سیزدهم آبان و ایام اربعین حسینی با هم تلاقى نموده است، یادآور این نکته است که انقلاب ما اگر چه با قیام سرخ عاشورا چند صد سال فاصله زمانی دارد اما هر دو دارای یک پیام اند که پذیرش استکبار در قاموس دین ما جایی ندارد و همیشه تاریخ باید در مقابل یزیدیان ایستاد.
 

وی با بیان اینکه جنایات آمریکا به عنوان نقش اول حمایت از تروریسم در جهان تنها به دیکتاتوری بین‌المللی خلاصه نمی‌شود گفت: تروریسم دولتی و جنایات نظامی همچون جنگ‌های شیمیایی، حمایت همه‌جانبه از رژیم صهونیستی که منجر به کودک‌کشی در غزه شد، احیای تجارت مواد مخدر و جوخه‌های مرگ در السالوادور، جنایات داخلی علیه مردم خود مانند سرکوب مطالبات سرخ پوستان‌ و برده‌ ها، بی عدالتی های نظام مند جنایات فرهنگی، اجتماعی و حقوقی چون تروریسم مواد مخدر، قاچاق انسان، سرقت علمی، حقوق بشر، زندان های سری، فرهنگ پورنو گرافیک و نژاد پرستی؛ جنایات اقتصادی از جمله گرسنگی دادن به کشورهای آفریقایی، له کردن مردم کشورهای ضعیف زیر چرخ های توسعه، سازمان بین المللی پول و مهمتر از همه جهانی سازی، تنها گوشه ای و فقط گوشه ای از اقدامات غیر انسانی علیه مردم جهان است که در زمره جنایات آمریکا قرار می‌گیرند.


این فعال دانشجویی با اشاره به جنایات آمریکا علیه ایران یاد آور شد: حمله به سکوی نفتی ایران در خلیج فارس، حمله به هواپیمای مسافربری ایران، حمایت از گروهک های تروریستی، کودتای نافرجام طبس، تجهیز صدام، کودتای نوژه همدان، ترور دانشمندان هسته ای، حمایت از اپوزوسیون در فتنه 78 و 88 و تحریم های اقتصادی ظالمانه و تهاجم فرهنگی با بمباران رسانه ای و سازماندهی 140 شبکه فارسی زبان علیه فرهنگ دینی و ملی ایران باعث شده است که مردم ایران، این ترریسم به ذات دولتی یعنی آمریکا را همواره به عنوان دشمن درجه اول خود بدانند و هیچ گاه فراموش نکنند که امام راحلمان فرمودند: آمریکا شیطان بزرگ است.


هاشمی بیان داشت: وقایع ۱۳ آبان رویدادی مقطعی نیست؛ بلکه همیشگی و با اثر پایدار و پاسخی محکم به رفتار مداخله گرایانه و استکباری جهان سلطه می‌باشد. مداخلات آمریکا وغرب درکشور همیشگی است و ساده انگارانه خواهد بود اگر با دلخوشی به روابط با آن‌ها فکر کرد.اگر تا دیروز رابطه ی ما با آمریکا، رابطه ی یک مظلوم با یک ظالم بود، امروز ما با قدرت با شیطان بزرگ برخورد می کنیم و فردا نیز از اوج قدرت به او نگاه خواهیم کرد. سالها پیش حضرت روح الله فرمودند «رابطه ی ایران و آمریکا، رابطه ی گرگ و میش است و بین این دو آشتی نیست» و گذر زمان نیز صحت انوار قدسی امام مان را بیش از پیش بر ما آشکار ساخت.


وی در ادامه افزود: استراتژی مذاکره هم، فنی است برای نشان دادن چهره ی حقیقی آمریکا و اتمام حجت با همه ی آنان که اعتمادشان بر کمک های خارجی بیش از ظرفیت های داخلی است. و امروز هم که فرزندان انقلاب بار سنگین و تلخ مذاکره با شیطان بزرگ را به عهده گرفته اند، برای اعتلای توحید است که ان شاالله ثمره ی تلاششان شکستن دندان ابرقدرت هاست؛ چرا که همه ی گرفتاری مسلمین از آمریکاست.


هاشمی تاکید کرد: برخلاف فضای گفتمانی غربی‌ها – به ویژه امریکایی‌ها – که درصدد استفاده از فرصت "پسابرجام" برای عادی سازی مذاکرات و روابط فراهسته‌ای و یافتن راههای نفوذ در کشور هستند، ما مردم ایرانیان به ویژه مسئولین و کارگزاران نظام با تیزهوشی و درایت کم نظیر به مانند گذشته این مقطع تاریخی را مدیریت و با تبدیل تهدیدهای قابل تصور به فرصت‌هایی طلایی و نیز بهره‌گیری حداکثری از فضای حداقلی ناشی از توافقات هسته‌ای، راهبرد فتنه گون آمریکایی‌ها را عقیم و این دوران را سکوی پرشی برای ارتقای اقتدار ملی و پیشرفت همه جانبه کشور قرار خواهیم داد. برجام و شروط و ملاحظات پیرامونی آن یک موضوع کلان و ملی تلقی و دولت و ملت تحت تدابیر و منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی با وحدت و یکپارچگی و اعتماد متقابل در عین بی اعتمادی به دشمن مکار، به مانند گذشته برای صیانت از حقوق مسلم کشور، هوشمندانه روند اجرای آن را رصد و مراقبت کرده و راه هرگونه غفلت درونی و یا سوء استفاده بیرونی از شرایط جدید را مسدود خواهد کرد.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علامرودشت لامرد اذعان داشت: نظام اسلامی ایران امروز در عرصه بین الملل در تمامی کرسی های مطالبه گری و عدالتخواهی هم صدا با سایر ملل مسلمان و آزادیخواه اعلام کرده که نظام کفر به پایان راه خود رسیده و خیلی نزدیک است که شاهد فروپاشی و اضمحلال آن ها باشیم. نظریه پردازان آمریکایی به درستی دریافتند گفتمانی که می تواند در برابر گفتمان لیبرال سرمایه داری قد علم کند، گفتمانی است که در ایران اسلامی توسط امام خمینی(ره) تحت عنوان گفتمان اسلام ناب محمدی(س) مدیریت می شود. آنچه که امروز در تحولات بیداری اسلامی در منطقه و جهان،  شاهد آن هستیم، الهام ملت‌ های آزاده ی جهان از آرمان های ملت مسلمان ایران و امام (ره) است که در پرتو رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای به مرحله بلوغ رسیده است. بیداری اسلامی در کشورهای منطقه نشان داد، نظم نوینی که آمریکای جنایت کار از آن دم می زند، توهمی بیش نبود و الگوی انقلاب اسلامی ایران به عنوان تنها راهِ رهایی از چنگال استکبار جهانی، خواسته ی همه ملل مظلوم جهان است و در این پیچ بزرگ تاریخی، بر مسئولین جمهوری اسلامی ایران واجب است به وظیفه تاریخی خود مبنی بر تسخیر همه ی لانه های جاسوسی استکبار جهانی از همه جهان همت گمارند تا به زودی شاهد وقوع تقدیر الهی مبنی بر نابودی مستکبرین عالم باشیم.


وی افزود: ملت سر افراز ایران اسلامی افزون بر سه دهه است که انواع تحریم ها، تهدیدها و حرمت شکنی ها را تجربه کرده اند و بر این باورند که مذاکره ی منطقی با حفظ حقوق دو طرف و بدون اعمال و تحمل نظریات مستکبرانه، حق همه ی دولتهاست؛ اما سازش و کوتاه آمدن از مواضع اصولی هرگز.

 

هاشمی بیان داشت: بسیج دانشجویی دانشگاه های لامرد اعلام می دارد‌ با گرامیداشت این روز بزرگ به جهانیان اعلام می داریم که نسل سوم انقلاب یعنی فرزندان همان کسانی که دیروز آن حماسه بزرگ را آفریدند با پیروی از رهبری حکیم و دانشمند خود ذره ای از آرمان های انقلاب و در راس آن ها استکباری ستیزی و استقلال طلبی کوتاه نیامده و نمی آییم. ما با اتکا بر خداوند رحیم،‌ رشد علمی و برخورداری از روحیه ی شجاعت و سلحشوری و دشمن شناسی، آمادگی مقابله ی فراگیر در جبهه علمی و فرهنگی با جنگ افروزان نرم، به سرکردگی شیطان بزرگ، آمریکای جنایت کار را داشته و با صراحت اعلام می داریم: از حقوق حقه ی ملت و اعتبار و ارزش انقلاب اسلامی کوتاه نخواهیم آمد و به تبعیت از منویات ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای در برابر همه تهدیدات و فشارها خواهیم ایستاد؛ زیرا مردم ما، هم اکنون آیینه ی شفافی از عملکرد دولت آمریکا در کشورهای عراق، افغانستان، لبنان، سوریه و امثالهم را مقابل خود دارند و فریب غوغاسالاریها و حرف و حدیثهای بدون پشتوانه عملی آنان را نخواهند خورد. سیاهه ی جنایات آمریکا بر علیه ملت مسلمان ایران چیزی نیست که با تغییرات فریبنده و نمایشی برخی سیاست ورزان آمریکا قابل رفع باشد و امروز دل خوش کردن به نتایج مذاکره با آمریکا، این ظالم در حال انقراض، نتایج جبران ناپذیری برای کشور ما خواهد داشت و در صورتی که سیاست های شیطانی حاکم بر آمریکا تغییر نکند، تا نابودی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از پای نخواهیم نشست؛ زیرا که صلح همه ملت ها بسته به انقراض مستکبرین است.


این فعال دانشجویی با اشاره به فراگیر شدن شعار "مرگ بر امریکا" گفت: این شعار در سطوح ملی، منطقه‌ای و جهانی که از مظاهر اصلی "قدرت ملی" و "عمق استراتژیک جمهوری اسلامی" بشمار می‌رود، محصول عملکرد انقلابی و غیرمحافظه کارانه‌ ملت ایران در مبارزه با نظام سلطه و استکبار و نماد آن یعنی امریکای شرور و جنگ افروز بوده و همواره سیاست‌های ظالمانه دولت مستکبر، غیرقابل اعتماد و عهد شکن ایالات متحده در قبال جامعه‌ بشری از جمله ایران اسلامی را به گونه‌ای الهام بخش و عبرت آموز یادآوری می‌کند.


وی با اشاره به سخن حضرت امام راحل (ره) در این مورد گفت: امام راحل فرمودند: که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. ما تا آخرین نفس در مقابل آمریکا ایستاده‌ایم. ما شعار مرگ بر آمریکا را در عمل جوانان پرشور و قهرمان و مسلمان در تسخیر لانه فساد وجاسوسی آمریکا تماشا کرده‌ایم. ملت ما دشمن شماره یک خود را آمریکا می‌داند. خطر آمریکا به حدی است که اگر کوچک‌ترین غفلتی کنید نابود می‌شوید. در رأس همه مسائل اسلامی ما، قضیه مواجهه با آمریکاست. دشمن اصلی اسلام و قرآن کریم و پیامبر عظیم‌الشأن (ص)، ابرقدرت ها، خصوصاً آمریکا و ولیده فاسدش اسرائیل است.


هاشمی با بیان اینکه ما با مرگ بر شاه هایمان، محمدرضا را بیرون کردیم و به امید خدا با همان دعا هم آمریکا را زیر پا له می کنیم در پایان سخنان خود اظهار داشت: ضمن گرامی داشت یاد ونام شهدای آن روز، شهدای دانش آموز و دانشجو و امام شهیدان، باری دیگر به ندای ولایت لبیک گفته، هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا می‌ریزیم و با حضور خویش در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، همچون گذشته حیات را از تحرّک و مبارزه و فریاد علیه مستکبران، سرشار ساخته، سستی‌ها و رکود‌ها را به حرکت و شور مبّدل نموده و رخوت و خواب آلودگی برخی افراد را بازشسته و با دست‌ها و دل‌ها یی محکم وقوی، همگام با همه مردم خداجوی و استکبارستیز می‌گوییم "مرگ بر آمریکا" ما به این پیروزی ایمان داریم زیرا تاریخ ثابت کرده که یاران خدا قلیل اند اما غالب، و این وعده ی الهی است که فان حزب الله هم الغالبون.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار