قرارگاه رسانه ای اربعین دانشگاهیان گزارش می دهد:

"ایلام دروازه اربعین" ترند اول شبکه اجتماعی توئیتر شد

شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی در استان ایلام در آستانه اربعین، با هدف اعلام آمادگی استان در پذیرایی از زائران هشتگ ایلام دروازه اربعین را به ترند برتر شبکه اجتماعی توئیتر تبدیل کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / قرارگاه رسانه‌ای اربعین دانشگاهیان؛ در آستانه اربعین حسینی و میزبانی همه ساله مردم استان ایلام از زائران، شبکه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و کاربران فعال فضای مجازی در ایلام از آمادگی مردم این استان برای پذیرایی از زوار پرداخته اند.


در همین راستا بیشتر کاربران توئیتر مهمان نوازی ویژه مردم استان را در ایام اربعین از زائران را بازخوانی کرده و در توئیت های مختلف به استقبال گرم و دیدنی آنان اشاره کرده اند.

 

در طی سال 96، تعدادبیش از چهار میلیون و 300هزار نفر از مرز مهران تردد کردند که این رقم خود گویای این است که اولویت اول زائران برای سفر به عتبات عالیات از این مرز زمینی است. در ایام اربعین نیز از کل ترددها به طور میانگین و همیشه بیش از نیمی از ترددها از این مرز انجام می گیرد.استان ایلام بعنوان غربی ترین استان کشور شناخته می شود که همه ساله و در ایام های خاصی همچون نوروز و اعیاد مختلف مردم از طریق مرزهای استان ایلام راهی عتبات عالیات می شوند. یکی از موضوعاتی که باعث شده همه ساله خیل عظیمی از عاشقان حضرت اباعبدالله (ع) از طریق مرز مهران راهی کربلا شوند، نزدیکی این مسیر است. اما آنچه که بیشتر در این مهم نقش بسزایی داشته "امنیت" است.

 

مردم استان ایلام نیز که روزگاری در دفاع از سرزمین میهن اسلامی پیشگام بوده و از خاک و وطن خود به خوبی حراست کردند و با تقدیم سه هزار شهید دین خود به انقلاب را به خوبی ایفا کردند، امروزه نیز افتخار میزبانی از زائران اربعین حسینی دارند و همین باعث شده لقب "ایلام پایتخت خادمان سیدالشهداء" به مردمان این دیار لقب گیرد.

 

در همین راستا کاربران فضای مجازی به اعلام امادگی استان در پذیرایی از زائران با هشتگ "ایلام دروازه اربعین" پرداختند و این هشتگ را به ترند اول شبکه اجتماعی توئیتر تبدیل کردند.

 

یاسر بیگ زاده، از فعالان توئیتری استان ایلام در این خصوص نوشت: مزه این چای را در هیچ جای عالم پیدا نمی کنی. رنگ ارادت دارد و طعم شیرین عشق به سیدالشهداء (ع). چشمان با محبت این میزبانان که ملتمسانه می خواهند با این چای خستگی از جسم و جان برگیری.

 

مرتضی سبزی از فعالان فضای مجازی نیز در توئیتی نوشت: پذیرایی از زائران اربعین حسینی در مرز مهران با نان داغ و کباب داغ... اینجا شور دیگری بر پا است...

 


مهرابی یکی از فعالان توئیتری در همین راستا نوشته است: به التماس می خواهند آبی از دستانشان بگیری و بنوشی، آنان آمده آمده اند تا هر چه دارند تقدیم مولایشان کنند.

 

یکی دیگر از کاربران فضای مجازی در این راستا نوشته است: تا کور شوند کسانی که نمی توانند وحدت جامعه اسلامی رو ببینند، استان ایلام منتظر حضور سبزتان است در مسیر عشق.

 

یکی دیگر از فعالان فضای مجازی در همین راستا نوشته است: "ایلام معبر دلهای عاشق و دروازه عتبات عالیات و پایتخت خادمان زوار امام حسین (ع) هستند که دارای ارادتی از جنس تواضع و خدمت که خاک پای زوار کربلای حسینی طوطیای چشم آنان است.

 

این روزها جای جای استان ایلام در حال پذیرایی از زائران اربعین حسینی هستند، حتی برخی مردمان شهرستان های آبدانان و سیروان که به تناسب موقعیت جغرافیایی از مسیر اصلی تردد زوار دورتر هستند اما خود را به مسیر اصلی تردد رسانده و به زائران به جهات گوناگون پذیرایی می کنند.

 

منازل مردم در جای جای استان بر روی زائران باز است و هر کس به نوبه خود به استقبال زائران می رود، مردمان این دیار بر این باور هستند که خدمت به زائران حسینی کم از زیارت نیست بلکه عین زیارت است.

 

در بسیاری از مکان های از پیش تعیین شده نیز موکب های پذیرایی از زائران اربعین جانمایی شده تا زائران با استراحتی کوتاه در این موکب ها دوباره با نفس تازه به مسیر خود ادامه دهند.

 

این روزها در استان ایلام از کودک و بزرگ، پیر و جوان، زن و کودک همه و همه در حال خدمت به زائران اربعین حسینی هستند و آن را برای خود افتخاری همیشگی تلقی می کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار