مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های اقلید:

انقلابی گری پایه و اساس استکبارستیزی است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های اقلیدبیان داشت: انقلابی گری پایه و اساس استکبارستیزی است و کسی که روحیه انقلابی گری داشته باشد نمی‌تواند در برابر استکبار سکوت کند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمدرضا قربانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های اقلید در گفتگو با خبرنگار ما در مورد جایگاه استکبارستیزی در اندیشه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری گفت: رهبران ما به‌عنوان مبارزه با سلطه گران همواره به ملت‌های اسلامی هشدار داده‌اند.

قربانی تصریح کرد: تعابیر الهی بودن، سازش‌ناپذیری، دائمی بودن، تهاجمی بودن، تکلیف گرایی و شکست‌ناپذیری، مبارزه بر دوش مستضعفین و توده‌های ملت، مبارزه با تمام قوا و مبارزه تا نابودی کامل به جایگاه استکبارستیزی در اندیشه امام خمینی (ره) اشاره می‌کند. 
این فعال دانشجویی ابراز داشت: به‌خوبی واقفیم شرایطی لازم است برای تحقق مبارزه‌ها که نیاز به آگاهی، هوشیاری، ایمان و حق‌خواهی، وحدت میان مبارزان، همگانی شدن مبارزه و صبر برای پیروز شدن از این موارد است
وی در خصوص تکلیف دانشجو و محوریت استکبارستیزی بیان داشت: دانشجو باید باایمان تکلیف شناسی و ولایت مداری، فهم و درک خود را بالابرده و جامعه خود را از گزند فتنه‌ها دور کنند. دانشجو باید در کنار پرداختن به مسائل علمی به پاسداری از کشور به‌عنوان افسران جنگ نرم با خودباوری، اتکا به توانایی خود راه را برای خود و دیگران باز کند.
این فعال دانشجویی به جایگاه استکبارستیزی در کلام ائمه نیز اشاره کرد و گفت: خط‌مشی سیاسی ائمه معصومین برگرفته از قرآن و آموزه‌های الهی است و ازنظر حاکمانی که معنی حکومت را معنی تئوری می‌دانند استکبارستیزی و حکومت به معنای سیاست مطلقه و بی‌حدومرز بود اما حکومت از منظر ائمه معصومین به معنای مدیریت صحیح بوده که همراه باکمال انسان است.
وی ابراز داشت: امام علی علیه‌السلام در نامه‌ای به اشعث بن قیس استاندار آذربایجان می‌نویسد کاری که به تو نهاده شده طعمه‌ای برای تو نیست این اموال از آن خداست امانتی بر گردن توست و تو فردا نسبت به آن باید پاسخگو باشی.
این فعال دانشجویی تصریح کرد: از اصل قرآن «لاتظلمون و لا تظلمون» می‌توان این را فهمید که ستم کردن فریب نیست و سکوت در برابر ستم نیز پسندیده نیست. 
وی در رابطه با انقلابی گری اظهار داشت: انقلابی گری پایه و اساس استکبارستیزی است. کسی که روحیه انقلابی گری داشته باشد نمی‌تواند در برابر استکبار سکوت کند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار