عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی یزد:

هیچ استدلال و منطق قابل قبولی از سوی حامیان FATF ارائه نشده است/ مردم از ضعف و بی تدبیری مسئولین غربزده خسته شده اند

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد با تکید بر اینکه هیچ استدلال منطقی و قابل قبولی از سوی حامیان FATF ارائه نشده است، گفت: کنوانسیون FATF درواقع نیروی ویژه عملیات مالی جهان خواران و مستکبرین است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از یزد؛ یکشنبه هفته جاری بالاخره یکی از لوایح جنجال‌برانگیز FATF موسوم به CFT در مجلس تصویب شد؛ لوایحی که منتقدین زیادی داشت  و کارشناسان و نخبگان زیادی تلاش کردند تا هم مردم و هم نمایندگان را از آثار سوء آن مطلع کنند.

این تلاش‌ها و جریان روشنگری همچنان ادامه دارد و دراین‌بین دانشجویان انقلابی و بسیج دانشجویی در تبیین و روشنگری در این خصوص و مطالبه گری از مسئولین ذی‌ربط در راستای مخالفت با این مصوبه نقش پررنگی دارند؛ به این منظور گفتگویی با یکی از دانشجویان بسیجی فعال در این عرصه در استان یزد صورت گرفته است.

زهرا رضایی در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی در یزد، بابیان اینکه در ایامی که اقتدار موشکی جمهوری اسلامی ایران در منطقه با گوشمالی و سیلی محکم به تروریست‌ها در عراق و سوریه و در چند کیلومتری نیروهای آمریکایی بار دیگر عزت و اقتدار این انقلاب را نشان داد، نمایندگان مجلس بارأی خود یک‌شنبه سیاهی را در تاریخ رقم زدند، تصریح کرد: نمایندگان در هفته گذشته باوجود همه انتقادات و توصیه‌های نخبگان و اقشار مختلف مردم، لایحه پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی موسوم به fatf و مهم‌ترین بخش آن یعنی کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم موسوم به cat را با 142 رأی موافق در مقابل 122 رأی مخالف به تصویب رساندند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد در این خصوص تصریح کرد: البته برخلاف تصور عامه‌ی مردم، تعهدات دولت به FATF شامل 41 بند است که تنها 4 بند از آن در دستور کار مجلس قرار گرفت و 37 مورد دیگر مدت‌ها است توسط دولت تماماً در حال اجرا است.

FATF زمینه‌ساز تضعیف محور مقاومت، منزوی کردن ایران اسلامی و استعمار استکبار است

این فعال دانشجویی بابیان اینکه کنوانسیون FATF هدف اصلی خود را بررسی‌هایی درباره وضعیت قوانین مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم و اشاعه سلاح‌های کشتارجمعی در بازارهای مختلف مالی در سراسر جهان عنوان کرده، یادآور شد: این کنوانسیون در آخرین گزارش خود درباره ایران مطابق با فوریه 2016، یعنی بهمن‌ماه 1394 عنوان کرده است: «FATF نگرانی‌های ویژه و فوق‌العاده‌ای درباره شکست ایران در رسیدگی به کاهش ریسک تأمین مالی تروریسم و درنتیجه تهدید جدی علیه یکپارچگی سیستم مالی بین‌المللی دارد، ما به همه اعضاء و نهادهای تصمیم‌گیری مجدداً توصیه می‌کنیم که به همه موسسه‌های مالی‌شان توصیه کنند که توجه ویژه‌ای به روابط خارجی و معامله با ایران و شرکت‌های تجاری و موسسه‌های مالی ایرانی داشته باشند.»

رضایی ادامه داد علاوه بر این ماده 6 کنوانسیون تصریح می‌کند: «اعمال مجرمانه در کنوانسیون، تحت هیچ شرایطی با ملاحظات سیاسی، فلسفی، عقیدتی، نژادی، قومی، مذهبی با دیگر انگیزه‌ها قابل توجیه نیست.»

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصول انسانی و اسلامی حمایت از مظلومین عالم و مخصوصاً مظلومین جهان اسلام و حمایت از نهضت‌های آزادی‌بخش همچون حزب‌الله لبنان و انصار الله یمن و تلاش برای ریشه‌کنی رژیم نامشروع و ظالم صهیونیستی شکل‌گرفته است.

رضایی با تأکید بر اینکه دربند یک ماده 2 کنوانسیون تعریف کلی از تروریسم ارائه‌شده، افزود: در آن تعریف هدفمند، میان اقدامات و مبارزات مشروع نهضت‌های آزادی‌بخش و گروه‌های مقاومت با گروهایی که عامل ریختن خون هزاران زن و کودک در سراسر جهان هستند، تفکیک قائل نشده و تمامی آن‌ها را در بین گروه تروریستی قرار می‌دهد.

200 نهاد و شخصیت ایران اسلامی در لیست تروریست‌های FATF قرار دارند

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد اصلی‌ترین منبع شناسایی تروریست‌ها از نگاه FATF را لیست SDN دانست که توسط آمریکا تنظیم‌شده، و یادآور شد: در این لیست از 200 فرد و نهاد کشوری جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان تروریست و حامی تروریست نام‌برده شده است.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: در این لیست نام سازمان‌هایی همچون صداوسیما، وزارت دفاع، بسیج مستضعفین، سازمان اطلاعات، سپاه پاسداران، دانشگاه‌های امام حسین (ع) و بقیة‌الله، مخابرات، گروه صنایع شیمی، سازمان صنایع هوا و فضا و افرادی همچون سردار قاسم سلیمانی و سردار جعفری به چشم می‌خورد.

رضایی در ادامه بیان داشت: با این توصیفات، این سؤال مطرح می‌شود که آیا منع کشورهای عضو کنوانسیون از دخالت دادن ملاحظات مذهبی، که نظام ولایت‌فقیه مبتنی بر آن‌ است، حیله‌ی استکبار برای عقیم کردن مبارزات 15 ساله مردم ایران در دوران طاغوت و مقاومت 40 ساله آن‌ها در عصر حاکمیت ولایت‌فقیه نیست؟

وی در این خصوص با تأکید بر اینکه آرمان فلسطین محور وحدت امت اسلام علیه استعمار و استکبار جهانی بوده، عنوان کرد: استکبار به دنبال این است که با تضعیف نهادهای نظامی و مالی ایران در این کنوانسیون، در مرحله اول ریشه‌ی نهضت‌های اسلامی را خشکانده و سپس فلسطین را برای همیشه از صحنه‌ی تاریخ حذف کند.

مسئولینی که شفافیت نظام مالی را برای دشمن تصویب می‌کنند، مخالف شفاف‌سازی برای مردم هستند!

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه یزد اضافه کرد: همچنین کشورهای عضو، مطابق با بند 27 کنوانسیون تضمین می‌دهند که هیچ مانعی جهت دریافت اطلاعات مالی تکمیلی در موارد مشکوک به پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم از سوی اشخاص گزارش دهنده وجود نداشته باشد.

رضایی با انتقاد از اینکه عناصر دولت و مجلس حاضر به افشای ثروت، منابع مالی و هرگونه اطلاعات مالی خود در مقابل مردم به‌عنوان ولی‌نعمتان خود نیستند، بیان داشت: جای تعجب و سؤال است که برخی مسئولین برای افشای تراکنش‌های مالی سپاه اسلام و سایر نهادها و افراد در مقابل دیدگان جهان خواران و دشمنان عجله دارند و به توصیه‌های دلسوزان بی‌تفاوت‌اند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو به بیان تلاش‌ها و فعالیت‌های جنبش‌های دانشجویی در سراسر کشور برای مطالبه گری از نمایندگان مجلس و مسئولین در این راستا و تبیین و روشنگری پیرامون این لایحه استعماری پرداخت و افزود: متأسفانه نقدهای منصفانه و توصیه‌های بزرگان و نخبگان برای درس گرفتن از تجربه برجام و اعتماد به دشمنان موردتوجه نمایندگان مجلس قرار نگرفت.

لزوم عبرت گیری از تجربه برجام و اعتماد به وعده‌های غرب

این فعال دانشجویی با تأکید بر اینکه حامیان FATF هیچ استدلال منطقی و قابل قبولی ارائه نداده‌اند و تصویب آن را مانعی برای بهانه‌تراشی دشمن می‌دانند، بیان داشت: در طول این چهل سال هرگاه عقب‌نشینی صورت گرفته، دشمن حریص‌تر شده و بهانه‌های استکبار نیز پایانی ندارد.

رضایی یادآور شد: تجربه برجام و اعتماد به وعده‌های غرب و استکبار این درس را به ما داد که تلاش مسئولین باید در مسیر تهدید زدایی و اقتدار آفرینی باشد و این رویه است که عقب‌نشینی دشمن از خواسته‌های نامشروع و پیشرفت و حل معضلات را به دنبال دارد.

دولت همچنان حل معضلات کشور را به سازش با غربی‌ها گره‌زده است

این دانشجوی بسیجی مطرح کرد: حدود به دو سال است که دولت با پذیرش پیوستن به لوایح چهارگانه موسوم به FATF بار دیگر و پس از تجربه‌ شکست‌خورده برجام، به‌جای کار جهادی و مدیریت انقلابی و تدبیر امور اقتصادی کشور، حل مشکلات اقتصادی را مجدداً به سازش با غربی‌ها گره‌زده است.

رضایی بابیان اینکه ملت ایران ثابت کرده‌اند که هرگز از مقاومت و ایستادگی در برابر خواسته‌های زورگویان و دشمنان خسته نمی‌شوند و حتی به بهای جان‌عزیزانشان از راه استقلال و عزت و استکبارستیزی عقب‌نشینی نمی‌کنند، افزود: برخلاف ادعای برخی جریان‌ها و مسئولین غرب‌زده، این مردم نه از مقاومت بلکه از بی‌تدبیری و ضعف مسئولین غرب‌گرا خسته شده‌اند.

عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان یزد خاطرنشان کرد: امروز اقشار مختلف جامعه به‌خوبی دریافته‌اند که عمده دلیل معضلات اقتصادی کشور، ضعف مدیریتی و کوتاهی ها و فساد برخی مسئولین است واصلی‌ترین راه‌حل برون‌رفت از مشکلات، تکیه به توان داخلی، مدیریت انقلابی و فعال کردن ظرفیت‌های بی‌نظیر داخلی است.

شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام استعماری بودن FATF را لحاظ کنند

وی در ادامه با تأکید مجدد بر اینکه کنوانسیون FATF که درواقع نیروی ویژه عملیات مالی جهان خواران است؛ به درخواست‌های اقشار مردمی، تشکل‌های دانشجویی و نخبگان از شورای نگهبان قانون اساسی و مجمع تشخیص مصلحت اشاره کرد و افزود: از این نهادها که برگرفته از دل انقلاب هستند درخواست داریم تا ایران را از عضویت در کنوانسیون منع نموده و جهت استفاده از برخی از مفاد این کنوانسیون به‌عنوان عضو ناظر اقدام کنند.

 مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه یزد در پایان بابیان اینکه استعماری بودن این کنوانسیون باید لحاظ شود، ابراز امیدواری کرد شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام به پیروی از اصل قرآنی نفی سبیل و اصل 43 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصول ثابت استکبارستیزی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، راه را بر تکرار تجربه‌ی تلخ برجام و قراردادهای استعماری قاجاری ببندند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار