مسئول قرارگاه اربعین بسیج دانشجویی استان همدان:

مراسم پیشواز اربعین و اجتماع بزرگ اربعینی ها روز شنبه 21 مهرماه در دانشگاه صنعتی همدان برگزار خواهد شد

مسئول قرارگاه اربعین بسیج دانشجویی استان همدان گفت: مراسم پیشواز اربعین و اجتماع بزرگ اربعینی ها روز شنبه 21 مهرماه در دانشگاه صنعتی همدان برگزار خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمدجواد رضایی در گفت و گو با خبرنگار قرارگاه رسانه ای ستاد ملی اربعین دانشگاهیان، از راه اندازی پویش مردمی دربست تا مرز بهشت خبر داد و اظهار کرد: این پویش توسط بسیج دانشجویی استان همدان و به منظور کمک به دانشجویان کم بضاعت راه اندازی شد و قرار است مبالغ جمع آوری شده جهت اعزام آنان به عتبات عالیات و شرکت در مراسم اربعین هزینه شود.

 

وی افزود: جهت تسهیل سفر دانشجویان به عتبات عالیات، جلسات متعددی با مدیران دانشگاه های استان گرفته شد و قرار است خدماتی از قبیل وام دانشجویی و کمک هزینه های از طرف دانشگاه ها به دانشجویان داده شود.

 

رضایی گفت: سال گذشته 1600 دانشجو از استان همدان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردند و انشاالله امسال تعداد این دانشجویان بیشتر خواهد شد. 

 

مسئول قرارگاه اربعین بسیج دانشجویی استان همدان ادامه داد: در راستای تسهیل رفت و برگشت دانشجویان، قرار است اتوبوس های درون شهری کار انتقال دانشجویان را تا مرز مهران انجام بدهد.

 

وی گفت: مراسم افتتاحیه مراسم اربعین حسینی چهارشنبه هفته گذشته با حضور دانشجویان واساتید دانشگاه های استان همدان برگزار شد. مراسم پیشواز اربعین و اجتماع بزرگ اربعینی ها روز شنبه 21 مهرماه در دانشگاه صنعتی همدان برگزار خواهد شد.

 

این دانشجویی بسیجی بیان کرد: از جمله فعالیت های فرهنگی که قرار است در اربعین حسینی انجام شود بحث نائب الشهید است. دانشجویان تصویر یک شهید را به همراه خود خواهند داشت و به نیابت از آن شهید زیارت خواهند کرد. از دیگر فعالیت های ستاد اربعین بسیج دانشجویی استان همدان، توزیع نشریه به زبان عربی است. قرار است این نشریه با موضوعات استکبار ستیزی، وحدت بین امت اسلام و تحولات منطقه، بین زائرین عرب توزیع گردد.

 

محمدجواد رضایی در پایان گفت: موکب خدمتگذاران حسینی در استان همدان میزبان زائرین حضرت سیدالشهدا(ع) خواهد بود. در این موکب دانشجویان به زائرین خدمت رسانی خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار