امام جمعه شهرک طالقانی ماهشهر:

راهپیمایی اربعین فراهم کننده شرائط تشکیل سپاه حضرت حجت (عج) و زمینه‌ساز ظهور ایشان خواهد بود

امام جمعه شهرک طالقانی ماهشهر: راهپیمایی اربعین فراهم کننده شرائط تشکیل سپاه حضرت حجت (عج) و زمینه‌ساز ظهور ایشان خواهد بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / حجت الاسلام سید سلمان هاشمی اظهار کرد: اربعین حسینی ظرفیت عظیمی برای تبلیغ گردشگری دینی است. عشق و ارادت شیعیان به این امام همام در برگزاری کنگره عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی نمایش می‌یابد. حضور پررنگ و خودجوش مردمی در همایش پیاده روی اربعین حسینی تمام نقشه‎های دشمنان اسلام را نقش بر آب کرده و در احیای این مکتب بزرگ تأثیر بسزایی دارد


وی افزود: راهپیمایی اربعین فراهم کننده شرائط تشکیل سپاه حضرت حجت (عج) و زمینه‌ساز ظهور ایشان خواهد بود. راهپیمایی زیارت اربعین، حماسه‌ای الهی و بی‌نظیر در تاریخ است. حماسه‌ای که محور آن امام حسین (ع) است. اولا این راهپیمایی همانند قیام امام حسین (ع) دارای همان ویژگی جامع‌الحالات است. همه و همه در آن حضوری خالصانه دارند. ثانیا در این راهپیمایی آشنایی و درک بالایی بین ملل و اقوام مختلف شکل می‌گیرد و به محبت و همدلی بین آنها منجر می‌شود. این محبت‌ها، از خود گذشتگی‌ها، بذل و بخشش‌های مالی و جانی و مهربانی‌ها به گونه‌ای هستند که گویا در مسیر و زمان راهپیمایی اربعین، ظهور صاحب‌الامر (عج) رخ داده است. ثالثا اگر قبول داشته باشیم که ظهور حضرت حجت (عج) از مسیر قیام امام حسین (ع) می‌گذرد، بی‌تردید راهپیمایی اربعین مصداق بارز آن است. در واقع راهپیمایی اربعین فراهم کننده شرائط تشکیل سپاه حضرت حجت (عج) و زمینه‌ساز ظهور ایشان خواهد بود. امید آن است با گسترش کمی و کیفی راهپیمایی اربعین، به زودی زود شاهد ظهور حضرت باشیم.

 

هاشمی ادامه داد: زیارت اربعین فریاد انتقام خواهی است. هنگامی که امام زمان(عج) ظهور کند، نخستین چیزی که خواهد گفت این است که جد من تشنه شهید شد و این موضوع نشانگر مظلومیت سالار شهیدان است. 9میلیون نفر در سال گذشته برای تفریح به کشورهای دیگر رفته اند یک نفر از آنها سوال نمی کند که پول هایتان را برای فقرا اختصاص دهید ولی وقتی مردم به اربعین می روند به آنها می گویند پول هایتان را به فقرا بدهند؛ در گذشته مردم برای اربعین دست و پای خود را می دادند ولی چرا امروز می ترسیم برای رفتن به اربعین، قرض کنیم.
 

این کارشناس مذهبی گفت: همه مسئولان باید سهم خود را در جریان اربعین مشخص کنند؛ سهم مسئولان در ساده سازی مسیر اربعین چیست؟ در این روزها باید با پایین آوردن قیمت ارز سفر مسافران اربعین را تسهیل کنند.
 

هاشمی گفت: روایت دارد که امام زمان( عجل الله تعالی فرجه الشریف) که ظهور فرمود، پنج ندا به اهل عالم می‌کند. امام زمان (عج) خودش را به واسطه امام حسین(علیه السلام) به همه عالم معرفی می‌کنند. بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، حسین(علیه السلام) را شناخته باشند. اما الان هنوز همه مردم عالم، حسین(علیه السلام) را نمی‌شناسند و این تقصیر ماست، چون ما برای سیدالشهدا(علیه السلام) طوری فریاد نزدیم که همه عالم صدای ما را بشنود، پیاده‌روی اربعین بهترین فرصت برای معرفی حسین(علیه السلام) به عالم است.
 

امام جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: اولا باید شیعیان با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) پیوندی عمیق داشته باشند ثانیا در پرتوی اربعین حسینی (علیه السلام) با معرفی امام حسین (علیه السلام) زمینه ساز ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شوند. پس در نتیجه اجتماع میلیونی شیعیان و دوست داران امام حسین (علیه السلام) و انتشار و مخابره آن به سرتاسر جهان را می توان نوید دهنده ظهور منجی عالم بشیریت دانست.
 

وی افزود: در مورد فواید شخصی زیارت اربعین می توان به حدیث معروف و معتبر امام حسن عسکری (علیه السلام) اشاره نمود که ایشان زیارت اربعین را یکی از نشانه های مومن می داند و البته پیاده روی نیز موضوعیت دارد چرا که در روایات آمده است از امام صادق (علیه السلام) پرسیده شد ثواب کسى که امام حسین (علیه السلام) را زیارت کند چیست؟ حضرت فرمودند: کسى که با پای پیاده به زیارت امام حسین(علیه السلام) برود خداوند به هر قدمى که برمى‏ دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو مى‏ فرماید و یک درجه مرتبه‏ اش را بالا مى ‏برد.

 

هاشمی گفت: باید از این ظرفیت عظیم به خوبی بهره‌گیری کنیم. هزاران کتاب، منبر، خطابه و فیلم نمی‌تواند کار این حرکت فرهنگی را انجام دهد و در واقع این حرکت یک کار فرهنگی بسیار بزرگ است که تنها اربعین حسینی توانسته آن را به انجام برساند.
 

این کارشناس مذهبی در پایان گفت: این حرکت عظیم یک پیام نیز به تمام دنیا مخابره می‌کند و به جهانیان نشان می‌دهد که تبلغیات سوء علیه تشیع واقعیت ندارد و اخلاقیات و معنویت در این مراسم بزرگ موج می‌زند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار