یادداشت/میلاد مکاری

چرا قطار اقتصاد ایران تعمیر نمی‌شود؟

اقتصاد ایران با برجام همانند واگنی است متصل بر قطار قدیمی دیگران که هر لحظه امکان توقف دارد...


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /میلاد مکاری مسئول جهادی دفتر بسیج دانشجویی استهبان یادداشتی در خصوص اقتصاد ایران نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

چرا قطار اقتصاد ایران تعمیر نمی‌شود؟

اقتصاد ایران همانند یک قطار سریع السیر است که خاصیت هایی برخورد دار است که می‌تواند به خوبی سرعت بگیرد ولی افسوس نیاز به یک تعمیر اساسی دارد این قطار اگر تعمیر شود دو پشتوانه بزرگ ملی و مردمی دارد و قابلیت این را دارد که الگویی برای سایر کشورها باشد همانند انقلاب اسلامی...


اقتصاد ایران با برجام همانند واگنی است متصل بر قطار قدیمی دیگران که هر لحظه امکان توقف دارد...


جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید سرمایه گذاری بر روی اجناس رو به  زوال اشتباه محض است اما سرمایه گذاری بر اجناس رو به پیشرفت ایرانی می‌تواند بهترین پیشرفت و کار آمدی را داشته باشد.

لذا وظیفه هر فردی است اعم از دانشجویان، اساتید، ائمه جمعه، مراجع عظام تقلید، مردم و.... که در مرحله اول گرد ناامیدی را در سطح جامعه بشویند و در مرحله بعد خودشان گوشزد کنند که ما می‌توانیم ما می‌خواهیم کشورمان را بسازیم در مرحله سوم به جوانان اعتماد کنند چرا که این جوانان به برکت انقلاب اسلامی دارای هوش، ستعداد، ایده و خلاقیت های بسیار عالی هستند و وظیفه ماست که از آن ها استفاده کنیم.

ما باید این جمله برای خودمان نهادینه کنیم که این انقلاب این کشور و این اقتصاد برای ماست ساده به دست نیاوردیم که بخواهیم ساده از دست بدهیم.

مطالب مرتبط


ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار