دیدار و گفتگوی صمیمی و صریح مسئولان بسیج دانشجویی با رئیس جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون:

از تشریح ماهیت و برنامه های محوری بسیج دانشجویی و مطالبات صریح دانشجویان تا نقطه نظرات رئیس دانشگاه پیرامون انتصابات، مسائل فرهنگی و رفاهی

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون به همراه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون با حضور در این دانشگاه با سرپرست جدید دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون به همراه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون با حضور در این دانشگاه با سرپرست جدید دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.
 

تشریح ماهیت و برنامه های محوری بسیج دانشجویی

مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در این دیدار که در فضایی صمیمی اما صریح صورت گرفت، ضمن تبریک به دکتر انوشیروان غفاری­پور، به تشریح رسالت های بسیج دانشجویی پرداخت و اظهار داشت: بسیج دانشجویی به عنوان میراث گرانبها و یادگار ارزنده امام راحل به عنوان فراگیرترین و قدیمی­ترین تشکل دانشجویی در این دانشگاه به فعالیت می­‌پردازد.

محسن رحمانی در ادامه تصریح کرد: فلسفه وجودی و ماموریت اصلی بسیج دانشجویی تربیت نیروی همطراز انقلاب اسلامی برای استمرار و استکمال انقلاب یا همان «کادرسازی» برای نظام است و در این راستا این تشکّل دانشجویی ماموریت دارد به جذب، سازماندهی و شبکه­سازی دانشجویان و توانمندسازی آنان در عرصه های بصیرتی، سبک زندگی، مهارتی و تشکیلاتی بپردازد.

وی افزود: دانشجویان بسیجی نیز پس دریافت آموزش­های لازم به نقش آفرینی پیرامون مسائل مهم انقلاب می پردازند که در این زمینه مصادیق فراوانی وجود دارد.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در ادامه به بیان برنامه های محوری بسیج دانشجویی پرداخت و خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی، راهیان نور دانشجویی، دوره های مختلف خطّ امام یا طرح ولایت، یادواره های شهدا، مراسم های معنوی و مذهبی و استقبال از ورودی های جدید از برنامه های محوری بسیج دانشجویی به شمار می آیند.

 

جلسات شورای فرهنگی و ستاد امر به معروف در دانشگاه به صورت منظّم برگزار شود

رحمانی با یادآوری این جمله مقام معظم رهبری که «بسیج کلید طلایی حل مشکلات کشور است» بر تقویت سه قشر بسیج دانشجویی، اساتید و کارمندی موجود در دانشگاه تاکید کرد و گفت: انتظار داریم شورای فرهنگی دانشگاه که بستر ارتباط بسیج دانشجویی با دانشگاه پیرامون فعالیت های فرهنگی می باشد و مسئول بسیج دانشگاه نیز به عنوان نماینده بسیج دانشجویی از اعضای این شورا می باشد منظم تر از پیش برگزار شود.

وی برگزاری منظم جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه با حضور نمایندگان دانشجویان، اساتید و کارکنان که از سال پیش با تدبیر فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در دانشگاهها شکل گرفت را ضرورتی اجتناب ناپذیر عنوان داشت و گفت: بدون شک با همفکری و تعامل سازنده می توان بسیاری از آسیب­‌های موجود در دانشگاه را برطرف کرد.

مطالبات صریح دانشجویان از رئیس جدید

دانشجویان بسیجی نیز در این جلسه به تشریح مسائل مهم دانشگاه پرداختند که از جمله ان می توان به نکات زیر اشاره کرد:

برگزاری منظم شورای فرهنگی دانشگاه، سروسامان دادن به وضعیت نامناسب خوابگاههای خودگردان دانشجویی، دقت نظر مضاعف در انتصابات جدید و تاکید بر شایسته سالاری، وضعیت سایت جدید دانشگاه، ضرورت همکاری و تعامل سازنده با بسیج، توجه به امر به معروف و نهی از منکر به عنوان واجب فراموش شده، دغدغه مندی در مسئله عفاف و حجاب، هماهنگی حرف با عمل در دفاع از انقلاب در دانشگاه، توجه ویژه به مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان و دقت در انتخاب پیمانکار، ضرورت حضور رئیس دانشگاه در میان دانشجویان و ارتباط با آنان، عدالت در مدیریت، جلوگیری از به حاشیه رفتن اهداف دانشگاه، ممانعت از باندبازی در دانشگاه و حساس بودن نسبت به رعایت دقیق قوانین دانشگاهی.

 

 سعی خواهیم کرد در مسائل فرهنگی از سطحی­نگری عبور کرده و به مسائل عمقی بپردازیم

سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون نیز ضمن ارج نهادن و تشکر از دغدغه های ارزشمند دانشجویان بسیجی، اظهار داشت: مسائل فرهنگی از حساسیت ویژه­ای برخوردار است و هر کسی را نمی توان در مقوله فرهنگی وارد کرد؛ افرادی را باید به عنوان متولیان فرهنگی انتخاب نمود که اقبال خوبی نسبت به آنان وجود داشته باشد و خروجی خوب و مناسبی تولید کنند؛ سعی خواهیم کرد در مسائل فرهنگی از سطحی­نگری عبور کرده و به مسائل عمقی بپردازیم.

دکتر انوشیروان غفاری پور تعامل مجموعه­ مدیریتی دانشگاه با مجموعه های مختلف دانشجویی را ضروری دانست و گفت: تعامل باید بین مجموعه مدیریتی دانشگاه و دانشجویان وجود داشته باشد چرا که دانشگاه برای دانشجویان به وجود آمده است.

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی برخی از مسئولان و مدیران و ایجاد فاصله با تفکر بسیجی، خاطرنشان کرد: متاسفانه زندگی تجملاتی و اشرافی برخی از مسئولان و مدیران و فاصله گرفتن آن­ها از آرمان های انقلاب موجب به وجود آمدن برخی از تناقض های فکری در میان نسل جوان ما شده است؛ در زمان دفاع مقدس مشکلات فراوانی وجود داشت اما مردم با امید زندگی می کردند.

 

توضیحات رئیس جدید پیرامون خوابگاه، سلف و سایت جدید دانشگاه

سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون در خصوص مشکلات ایجاد شده پیرامون خوابگاه خودگردان و سلف سرویس، گفت: سیزدهم شهریورماه مسئولیت جدید بنده از وزارت علوم ابلاغ شد و چندروز بعد که وارد کازرون شدم متوجه شدم که در این زمینه کارهای عقب افتاده فراوانی وجود دارد؛ به عبارتی اقداماتی که حداقل باید از یکی دوماه قبل انجام می­گرفت، روی زمین مانده بود.

غفاری پور در خصوص سایت جدید دانشگاه نیز گفت: یک شرکت در سال 92 با دانشگاه قرارداد بسته و متعهد شده که در عرض 8 ماه پروژه ساختمان دانشکده علوم پایه را تکمیل کرده و تحویل دهد؛ الآن سال 97 می باشد و این پروژه به دلیل کارشکنی آن شرکت هنوز تکمیل نشده است؛ برنامه داریم که با مصالحه با آن شرکت و تشکیل مجمع خیرین این پروژه را به اتمام برسانیم.

 

تیم مدیریتی باید همگون و هماهنگ باشد

وی در خصوص انتصابات جدید در دانشگاه نیز گفت: هر کس که در یک جایگاه مدیریتی مثل دانشگاه قرار می گیرد باید یک تیم همگون و هماهنگ داشته باشد چرا که اگر مدیران و معاونان با راس هماهنگ نباشند نمی توانند کارها را به خوبی پیش ببرند و اگر هماهنگ باشند با وجود مشکلات مالی هم می­شود کارها را به خوبی پیش برد؛ چرخش مدیران در دانشگاه لازم است و اگر مدیری سال ها یکجا بماند همچونی آب راکد فساد به بار می آورد.

 

اگر ببینم مدیری دل نمی سوزاند و به حقّ مدیریت دل خوش کرده او را تغییر می دهم

سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون، تصریح کرد: به معاونان و مدیران دانشگاه گفته ام باید به صورت شبانه روزی کار کنید؛ اگر ببینم مدیری دل نمی سوزاند و به حقّ مدیریت دل خوش کرده او را تغییر می دهم و اعتقاد دارم مدیران و معاونان باید قوی تر از رئیس عمل کنند.

 

در موضوع آموزش عالی در حقّ کازرون ظلم شده است

غفاری پور با بیان اینکه در مسئله آموزش عالی در مقایسه با شهرهای همطراز استان فارس در حقّ کازرون ظلم شده است، ابراز داشت: باید ریشه یابی شود که چرا در کازرونی که سابقه ای به درازای تاریخ دارد در موضوع آموزش عالی این وضعیت شکل گرفته است.

 

هر گونه انتساب و وابستگی خود را به دیگران تکذیب می­‌کنم

سرپرست جدید دانشگاه سلمان فارسی کازرون در پاسخ به سوالی در خصوص انتصاب او به جریانات و افراد بیرون از دانشگاه که در برخی از رسانه ها مطرح شده است، تصریح کرد:  هر گونه سیاسی کاری را موضوعی ناپسند می دانم و انتساب خود را به جریانات و افراد بیرون از دانشگاه تکذیب می کنم؛ ما آمده ایم کار کنیم و به شرطی می­‌توانیم پازل موجود در دانشگاه را تکمیل کنیم که همه به ما کمک کنند.

وی افزود: متأسفانه بداخلاقی رسانه­‌ای در جامعه ما نهادینه شده است و به راحتی در مورد دیگران قضاوت می شود؛ ما با عملکردمان پاسخ آن­ها را خواهیم داد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار