به همت 80 نفر از دانشجویان جهادگر بسیجی صورت گرفت؛

ساخت یک واحد مسکونی برای خانواده مستمند در روستای سراب ایوان/محرومیت زدایی وظیفه اصلی مسئولان اجرایی کشور است

مهدوی گفت: 80 نفر از دانشجویان جهادگر بسیجی دانشگاه پیام نور ایوان با هدف محرومیت زدایی و عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی به مدت ده روز با فعالیت های عمرانی و فرهنگی در روستای سرآب به مردم خدمت کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام، فاطمه مهدوی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ایوان در گفتگو با خبرنگار این سایت خروجی اردوهای جهادی را تربیت نیروهای همطراز انقلاب دانست و گفت: این دانشجویان با اخلاص تمام در گرمترین روزهای تابستان از تفریح و اوقات فراغت خود دست کشیده و به مردم محروم در روستاهای کم برخوردار خدمت رسانی می کنند

مهدوی تاکید کرد:این دانشجویان با شعار " می سازیم تا ساخته شویم" تمام همت خود را به کار می برند تا گوشه ای هر چند کوچک  از محرومیت های مناطق هدف را برطرف کنند و در این وادی بی هیچ مزد و منتی و فقط برای قرب الی الله تلاش می کنند، در این مسیر اولین هدفشان خودسازی و تهذیب نفس خویش است و در واقع برای در دست گرفتن مدیریت های آینده نظام  تمرین می کنند.

مسئول اردو جهادی دانشگاه پیام نور ایوان گفت: اردوی فرهنگی با حضور 20 نفر از جهادگران خواهر در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری، آموزشی، اقتصاد مقاومتی،شناسایی آسیب های اجتماعی و .. به مدت ده روز برگزار شد و 60 نفر از برادران نیز در اردوی عمرانی ده روزه به مرمت و ساخت و ساز یک واحد مسکونی برای خانواده نیازمندی همت گماشتند.

وی به فعالیت خواهران جهادگر اشاره کرد و گفت: در بخش های مختلف فرهنگی، آموزشی و هنری، مشاوره به مردم روستاهای هدف خدمت رسانی می کنند که از جمله این فعالیت ها می توان به آموزش دروس پایه ریاضی، زبان انگلیسی، آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن و احکام، کلاس های مشاوره، آموزش چرم دوزی، قالی بافی،کیف دوزی، گل سازی و ... اشاره کرد.

 

این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه رفع محرومیت و رسیدگی به محرومین وظیفه اصلی مسئولان اجرایی کشور است، اذعان داشت:متاسفانه دولتمردان ما با مدیریت جهادی بیگانه هستند چرا که مناطق محروم را لمس نکرده و از نزدیک در جریان مشکلات ریز و درشت مردمان کوخ نشین در مناطق دور افتاده کشور نیستند و همین، خوی کاخ نشینی و اشرافی گری را در بین برخی مسئولین رواج داده است پس قطعا قادر به درک مردم مناطق محروم و کم برخوردار نیستند.

 

انتهای پیام/ی

ارسال نظر


captcha