مسئول خادمین موکب دانشجویان جهان اسلام:

دانشجویان با محوریت مقاومت در اربعین فعالیت می‌کنند

مسئول خادمین موکب دانشجویان جهان اسلام گفت: موکب دانشجویان جهان اسلام با حضور ۱۰۰ خادم از ۲۹ مهر تا ۱۰ آبان ماه خدمات‌رسانی خواهند داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /قرارگاه رسانه‌ای اربعین دانشگاهیان؛سجاد مردانه، مسئول خادمین موکب دانشجویان جهان اسلام، با اشاره به برپایی این موکب در حماسه اربعین امسال در کشور عراق اظهار کرد: موکب دانشجویان جهان اسلام با حضور 100 خادم در عمود 1324 برپاست که خادمان این موکب از 29 مهر تا 10 آبان ماه خدمات‌رسانی خواهند داشت و تقریبا 100 خادم همراهمان هستندکه تیم پزشکی هم  به صورت گسترده خدمات پزشکی ارائه دهند.

وی افزود: هدف اصلی از راه‌اندازی این موکب استفاده از  ظرفیت عظیم دانشجویی در پیاده روی اربعین بوده و  دانشجویانی که فعالیت‌های مختلف فرهنگی در بحث اربعین انجام می‌دهند و یا در فضای هیأت دانشجویی کار می‌کنند را انسجام داده و از پتانسیل آن‌ها برای شناسایی و ارتباط با دانشجویان کشورهای مختلف جهان اسلام که در مراسم پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند، استفاده کرد.

مردانه ادامه داد: ارتباط با دانشجویان کشورهایی نظیر بحرین، یمن، نیجریه، افغانستان، پاکستان، سوریه، لبنان، ترکیه و آذربایجان در دستور کاربوده و  کاروان‌هایی را هم از قبل شناسایی کرده‌ایم که در کربلا حضور پیدا می‌کنند تا پذیرای آنان در موکب دانشجویان جهان اسلام باشیم.

مردانه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی این موکب گفت: در غرفه‌های موکب، بحث مقاومت موضوع اصلی بوده وگروه های تخصصی دانشجویی در آنجا مستقر می‌شوند و مشغول به ارتباط گیری، تبادل نظر و انتقال محتوا با زائران کشورهای مختلف به خصوص دانشجویان هستند.

مسئول خادمین موکب دانشجویان جهان اسلام در ادامه تصریح کرد: در بحث فرهنگ مقاومت و شهدای مدافع حرم هم سعی کرده‌ایم کار کنیم تا هم در زمینه شهدای سوری، هم عراقی، هم یمنی و هم شهدای ایرانی فعالیت‌هایی صورت گیرد. این کار بدان منظور انجام می‌گیرد که زائرانی که در این مسیر هستند را با شهدای مختلف آشنا کرده باشیم.

وی به بحث اسکان زائران اشاره کرد و گفت: بحث اسکان و پذیرایی را هم به صورت عمومی داریم که مختص دانشجویان جهان اسلام نبوده و حدودا هر شبانه روز حداقل 400 زائر خانم و 400 زائر آقا اسکان دارند و به صورت گردشی هم در روز بیش از 2 هزار زائر اسکان پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار