در نشست فصلی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه وبیراحمد مطرح شد؛

نقد و اعتراض جنبش های دانشجویی نسبت به برجام و fatf در تاریخ ثبت خواهد شد، چرخش روزگار دیر نیست/ مهدوی : دانشجویان از تصویب این لوایح دلسرد و مردد نباشند و به راهی که انتخاب کرده اند ایمان داشته باشند

مهدوی خطاب به دانشجویان: در راهی که انتخاب کرده اید تردید به خود راه ندهید،ایمان داشته باشید ،چرا که اگر این راه مقاومت، بیداری و هوشیاری به موقع، مؤثر نبود این همه عصبانیت دشمنان را در پی نداشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : نشست شورای تبیین مواضع با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان به منظور برنامه ریزی فصلی و انتخاب دبیر شورای تبیین بسیج دانشجویی استان در سال جدید برگزار شد.شهرام مهدوی مطلق در ابتدای جلسه ضمن عرض خوش آمد گویی و خسته نباشید به دانشجویان حاضر گفت: از همه‌ شما که به صورت صادقانه و جهادی گونه  در برنامه های مختلف نظیر اردو های جهادی ایام تابستان، دوره های خط امام کشوری و استانی ،اردوهای فرهنگی تربیتی و تفریحی ،و همچنین مطالبه گری های و تجمعات جمعی و دانشجویی، تقدیر و تشکر ویژه ای دارم.


وی افزود: امید جهان اسلام و رهبر انقلاب پیش از آنکه به ما مسئولان باشد به شما دانشجویانی است که بدون چشم داشت و فارغ از مادیات برای ارتقاء جمهوری اسلامی فعالانه در تمام عرصه ها حضور دارید ، و مطمئن باشید هم ما به شما می بالیم و هم جهان اسلام به داشتن چنین جوانان و دانشجویانی می بالد.


مهدوی بیان داشت: کسانی که به حرکت های دانشجویی اعتراض دارند باید به این سؤال جواب دهند، که هدف نهایی این دانشجو چیست؟ در اعتراض اقشار دیگر ،همواره نوعی درخواست مشخص مالی و تجهیزاتی فردی در میان هست ،مثلاً در اغلب اعتراض ها می بینیم که معترضان بعضاً خواهان مطالبه حقوق یا افزایش حقوق خود هستند، اما آیا هدف دانشجوی منتقد یا معترض چنین چیزهای بوده؟


آنچه دانشجو را به مطالبه وادار می کند ،دغدغه مندی و دردمندی دانشجوهاست نه چیزی دیگری ، در بعضی مواقع ممکن هست شیوه ها هم خالی از اشکال و اشتباه نباشد ،که اقتضای سن آنان است و باید نگاه روانشناختی و جامعه شناختی به دانشجویان باشد، در هرحال ،تلاش برای سکوت دانشجویان ،رکود دانشگاه را در پی دارد و رکود دانشگاه ،رکود جامعه است، البته دانشجویان باید ملاحظات لازم و مقررات دانشجویی خود را بدانند.


مهدوی خطاب به اعضای شورای تبیین  خاطر نشان کرد: در حرکت های دانشجویی این روزها باید به صورت قرارگاهی عمل شود، نیازمند عملیات های جبهه ای و کلی هستیم دشمن با هر آنچه داشته به میدان جنگ آمده و ما نمی توانیم با کارهای جزئی به هدفمان برسیم.


مهدوی با بیان اینکه مطالبه گری صریح سلاح دانشجوست و هیچ گاه نباید از آن دست بکشد، گفت: در شرایطی که قرار داریم  دشمن با چنگ و دندان یک جنگ تمام عیار فرهنگی، سیاسی و خصوصاً در لوای جنگ اقتصادی معیشت مردم را هدف قرار داده است،فریاد دانشجو باید بر سر دشمنان و  کسانی باشد که معیشت و اقتصاد ملت را چه در داخل و چه در خارج نشانه رفته اند.


وی تأکید داشت: دانشجویان ضمن اینکه در ضعف عملکردها باید مطالبه گری دقیق و صریح داشته باشند، اما در حل مشکلات مردم در سطح عمومی و حل مشکلات دانشگاهی در سطح دانشگاه به دولت و مسئولان دانشگاهی باید کمک نمایند و به دنبال راهکاری های بن بست شکنانه باشند .


وی در پاسخ دانشجویان مبنی بر تصویب ها علی رغم اعتراضات دانشجویی ،خاطر نشان کردند: همانطوری که اعتراض جریان دانشجویی در کشور به برجام در تاریخ ثبت شد، و آنچه را که امروزه همه به بی خاصیتی برجام اشاره و اذعان می کنند ،قبل از آن دانشجویان در خشت خام دیده بودند و کسانی که به بهانه ی برجام وعده و وعید های آن‌چنانی به مردم دادند،خود به بی اعتمادی طرف مقابل بارها اعتراف کردند و دیدیم که برجام هیچ گرهی از مشکلات مردم و کشور را باز نکرد.


مهدوی ادامه داد: cft و fatf را تصویب کردند هرچند مراحل دیگری نیز دارد، اما چه مشکلی و چه گرهی را از کشور باز خواهد کرد؟ تصویب کنندگان با شفافیت به مردم اعلام کنند در عوض دست کشیدن از منافع ملی کشور ،خصوصاً در حوزه های امنیتی و منطقه ای و لبخند دشمنان ،چه هدیه ای برای مردم کشور خود دارند.


وی اذعان کرد: تصویب برجام و fatf در تاریخ کشور ثبت خواهد شد همانگونه که نقد و اعتراض جریان ها و جنبش های دانشجویی به این نوع حرکت های دشمن راضی کن و دشمن پسند، در تاریخ کشور ثبت می شود.


دکتر مهدوی تصریح کرد:  دانشجویان نباید دلسرد شوند، از سرزنش سرزنش کنندگان و ملامت ملامت گران باکی نیست و تاریخ تا بوده همین‌گونه بوده ،چرخش روزگار دیر نیست، و در راهی که انتخاب کرده اید تردید به خود راه ندهید،ایمان داشته باشید ،چرا که اگر  این راه مقاومت، بیداری و هوشیاری به‌موقع، مؤثر نبود این همه عصبانیت دشمنان را در پی نداشت .


انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار