آغاز ثبت نام کاروان های دانشجویی پیاده روی اربعین و ثبت مجوز خروج دانشجویان مشمول دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد

ثبت نام دانشجویان برای کاروان دانشجویی دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد جهت پیاده روی اربعین آغاز شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : معاونت فرهنگی و اردویی سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسیج دانشجویی استان  با همکاری نظام وظیفه و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها این امکان را فراهم آورده است تا دانشجویانی که مشتاق هستند به همراه کاروان دانشجویی در پیاده‌روی اربعین به کربلای معلی اعزام شوند.

وی افزود: ثبت نام برای عموم دانشجویان برادر آزاد است و همچنین دانشجویان مشمولی که مشکل خروج از کشور دارند، می توانند بدون وثیقه و با ضمانت سازمانی در ایام سوگواری سالار شهیدان و  پیاده روی اربعین، در تاریخ های مشخص از کشور خارج شده و پس از بازگشت خود را به نظام وظیفه معرفی نمایند.

 

 برسیاه با اشاره به اینکه این چهارمین سال است که بسیج دانشجویی در بحث مجوز خروج دانشجویان مشمول همکاری می نماید، اظهار کرد: با توجه به شرایط حساس منطقه‌ای و تحرکات دنیای غرب علیه اسلام برای به انزوا کشیدن مسلمانان و ایجاد تفرقه و دودستگی در بین کشورهای اسلامی و تشکیل گروه‌های تروریستی جهت وارونه نشان دادن چهره واقعی اسلام، کمرنگ کردن حضور مردم ، اهمیت مراسم پیاده‌روی اربعین به عنوان بزرگ‌ترین اجتماع بشری و شیعی در جهان دو چندان است.

وی بیان داشت: سازمان بسیج دانشجویی استان در راستای رسالت‌های محوله، همانند سال‌های گذشته و با همکاری دفتر عتبات عالیات دانشجویی استان(دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها) و سازمان نظام وظیفه عمومی استان، اقدام به حل مشکل خروج دانشجویان مشمول کرده است.

این مسئول تصریح کرد: دانشجویان دیگر نیازی به وثیقه برای خروج ندارند و تعهدنامه محضری که هر سال باید با پرداخت هزینه در دفاتر اسناد رسمی تکمیل و ممهور می‌شد، از چرخه ثبت‌نام حذف شده است.

برسیاه عنوان کرد: بعضی دانشگاه ها تسهیلاتی جهت حضور باشکوه تر جامعه دانشجویی در نظر گرفته اند که دانشجویان می‌توانند با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه مربوطه از تسهیلات در نظر گرفته شده برای پیاده‌روی اربعین امسال استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبق قوانین خروج، فردی که ضامن دانشجو می‌شود حق خروج از کشور تا زمان برگشت دانشجو را ندارد.

معاونت فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی استان اعلام نمودند مراحل کامل ثبت‌نام برای شرکت در پیاده‌روی دانشجویی اربعین به صورت اینفوگرافی هم در کانال بسیج دانشجویی به آدرس sapp.ir/kvbstu و هم در انتهای خبر قابل مشاهده است.

برسیاه گفت:  از دانشجویان تقاضامی شود که تمامی مراحل را به دقت انجام دهند و در صورت سوال یا ابهام به دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه ها یا معاونت فرهنگی ناحیه دانشجویی واقع در شهر یاسوج، شهدای 5 مراجعه نمایند یا با شماره تماس 09171487202 در ساعت اداری تماس حاصل نمایند.

 

 وی با اشاره به اینکه سایر مراحل بر عهده سازمان بسیج دانشجویی، دفتر عتبات و سازمان نظام وظیفه است، تاکید کرد: اگر مشخص شود فرد ثبت نامی، دانشجو نبوده و یا ضامن معتبر نباشد از خروج وی جلوگیری خواهد شد و عواقب ناشی از آن بر عهده فرد است.

وی اضافه کرد: ضامن می‌تواند پدر، مادر، خواهر، برادر یا هر یک از بستگان یا دوستان باشد.

این مسئول با بیان اینکه تمام تلاش ما جهت حضور حداکثری دانشجویان و جامعه دانشگاهی در این اجتماع عظیم است و از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد، افزود: انتظار از همه مسئولین و دستگاه های مختلف، کمک به حضور باشکوه جامعه دانشجویی و دانشگاهی است.

 

برسیاه در پایان گفت: تمام مراحل ثبت نامی به صورت اینترنتی است که مراحل آن در اینفوگرافی زیر قابل مشاهده است.

 

مراحل ثبت نام:

1-مراجعه به بانک قوامین، افتتاح حساب به نام دانشجو

2- مراجعه به پلیس +10 و دریافت کد سخا

3- ورود به سامانه epolice.ir با استفاده از کد سخا و ثبت درخواست مجوز خروج از کشور:

الف) سمت راست صفحه انتخاب گزینه خدمات وظیفه عمومی

ب) انتخاب گزینه خدمات اینترنتی

ج)وارد کردن کد سخا و ادامه مراحل

4- استعلام آنلاین سامانه از دانشگاه محل تحصیل دانشجو

5- انتخاب گزینه  خروج بدون وثیقه با ضمانت سازمان

6- درخواست کد "سقا" از دانشجو توسط سامانه (برای دریافت کد سقا باید مراحل 7 تا 9 را انجام داد)

7- ورود به سایت sagha-noor.ir ووارد کردن مشخصات دانشجو و ضامن در بخش مجوز خروج

8- دریافت پرینت ثبت نام از سامانه و مراجعه ی حضوری همراه با ضامن و مدارک شناسایی به دفاتر بسیج دانشجویی شهرستان یا معاونت فرهنگی ناحیه دانشجویی

9- ثبت نهایی توسط معاونت فرهنگی سازمان و دفتر نهاد رهبری و ارائه کد سقا به متقاضی

10-وارد کردن کد سقا گرفته شده از سامانه sagha-noor.ir و وارد کردن آن در بخش درخواستی کد سقا در سامانه epolice.ir

11-تکمیل فرآیند ثبت نام

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار