حجت‌الاسلام پناهیان:

حماسه اربعین به صورت خودجوش شکل گرفت/ زیارت اربعین پیش درآمدی برای آزمون بزرگ ظهور

استاد حوزه و دانشگاه گفت: حماسه پیاده روی اربعین فرصتی است که باید آن را غنیمت شمرد و این حماسه به صورت خودجوش در عراق و ایران شکل گرفت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / قرارگاه نور؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان پیش از ظهر امروز در گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه اربعین در مسجد مقدس جمکران با اشاره به تاثیر خشیت الهی اظهار کرد: این خشیت موجب شد که امام حسین(ع) و اصحاب این امام معصوم در واقعه عاشورا باقی بمانند.

 

وی ادامه داد: دشمنان نقشه‌هایی برای اختلاف افکندن بین دو ملت ایران و عراق در زیارت اربعین دارند، باید به حماسه بزرگ جهانی امامت و ولایت در زیارت اربعین به عنوان یک امتحان نگاه کنیم و با خشیت الهی از این امتحان سربلند بیرون بیاییم.

 

استاد حوزه علمیه قم افزود: مومنین به یک همایش بزرگ جهانی در زیارت اربعین دعوت شده اند باید نقش خودمان را در این همایش بزرگ به انجام برسانیم، بعید نیست که این امتحان پیش درآمدی برای آزمون بزرگ ظهور باشد.

 

پناهیان با اشاره به لزوم از دست ندادن فرصت مراسم اربعین اظهار کرد: مقداری هزینه مالی و وقتی مختصر تمام هزینه ای است که اربعین از ما می‌برد، نباید این عرصه را از دست بدهیم، شاهد بودیم که رزمندگان در دوران دفاع مقدس، جنگ را امتحان می‌دانستند و آن را رها نمی‌کردند.

 

وی ادامه داد: بدون تردید اربعین یک جلوه بسیار مهم درعرصه ولایت است و اگر هر سال رونق بیشتری به حماسه اربعین ندهیم، در روز قیامت پاسخی نخواهیم نداشت.

 

استاد حوزه علمیه قم افزود: حماسه اربعین یک امتحان بزرگی برای ما در یک رزمایش است تا مشخص شود که چقدر در این عرصه تلاش می‌کنیم، امروز در خصوص حماسه اربعین باید احساس وظیفه کنیم و نه این که صرفا محبت داشته باشیم.

 

پناهیان با اشاره به لزوم مشارکت همه جانبه در زیارت اربعین اظهار کرد: اگر کسی بخواهد از زیادی مال خود برای اربعین هزینه کند، هنر نکرده، بلکه هنر واقعی آن است که یک فرد از زندگی عادی خود بزند و خرج اربعین کند، اگر مدیران کشور حقوق یک ماه خود را به اربعین اختصاص بدهند، مشکلات مالی در این خصوص حل خواهد شد.

 

وی ادامه داد: امام حسین(ع) است که این مملکت را حفظ کرده است و در آینده هم این مملکت را حفظ خواهد کرد و مدیران کشورمان به این مساله توجه دارند، آن‌ها می‌توانند بخشی از حقوق خودشان را به اربعین اختصاص بدهند، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم از این مساله استقبال می‌کنند.

 

استاد حوزه علمیه قم افزود: خداوند در روز قیامت از نعمت ولایت سوال می‌کند و حماسه اربعین هم ذیل این نعمت تعریف می‌شود، این حماسه برای همه تکلیف درست کرده است و نمی‌توانیم به این مساله بی توجه باشیم، حماسه اربعین یک مساله سلیقه ای و حاشیه ای نیست چرا که 20 میلیون نفر در مراسم زیارت اربعین حضور پیدا می‌کنند.

 

پناهیان حضور در زیارت اربعین به صورت انفرادی چندان خوب ندانست و تصریح کرد: باید مردم به دنبال حضور کاروانی در این حماسه باشند و مساله تشکیلاتی عمل کردن را جدی بگیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: حماسه پیاده روی اربعین فرصتی است که باید آن را غنیمت شمرد، این حماسه به صورت خودجوش در عراق و ایران شکل گرفت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار